Справа 120/2224/13-ц
З А О Ч Н Е
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
18.11.2013 Чорноморський районний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді - Бондаренко А.А., при секретарі - Куліковой В.І. за участю позивача ОСОБА_1 розглянувши у вілкритому судовому засіданні у смт. Чорноморське, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втратившим право користування жилим приміщенням, суд
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до Чорноморського районного суду Автономної Республіки Крим з позовом до ОСОБА_2 про визнання його особою що втратила право користування жилим приміщенням.
Свої вимоги мотивуючи тим, що з 15.12.2009 року відповідач значиться зареєстрованим у жилому будинку АДРЕСА_1
Відповідно до свідоцтва про право власності на спадщину за заповітом вона отримала у спадщину у цілому на зазначений жилий будинок.
У зв'язку з тим, що відповідач по справі з 2010 року у зазначеному жилому будинку не проживає, без поважних причин, просить, суд відповідно до вимог ст.. 71, 72 ЖК України, визнати відповідача особою, що втратила право користування жилим приміщенням.
У судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги, та пояснила, що відповідач з 2010 року у спірному жилому приміщенні не проживає, особистих речей відповідача у спірному житлі не має.
Відповідно до ст.. 224 ЦПК України, за письмовою згодою позивача по справі, суд вважає за можливе розглянути справу, без участі відповідача, постановивши по справі рішення у заочному порядку.
Суд, вислухавши пояснення позивача, свідків, дослідивши надані докази, приходить до висновку, що вимоги позову зазнавані на Законі, та підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав: як встановлено судом спір виник з житлових правовідносин.
Відповідно до свідоцтва про право власності на спадщину від 5 го травня 2011 року, реєстровий номер 1-765 позивачу належить у цілому право власності на жилий будинок АДРЕСА_1
Як вбачається з домової книги, та довідки Чорноморського РС ГУ ДМС України у АРК від 15.10.2013 року № 2644 громадянин ОСОБА_2, значиться зареєстрованим за адресою АДРЕСА_1 з 15.12.2009 року.
Як вбачається з актів обстеження жилого будинку складених депутатом Чорноморської селищної ради від 17.05.2013 року, 23.07.2013 року, 18.09.2013 року, ОСОБА_2 не проживає у будинку АДРЕСА_1, АР Крим з вересня 2010 року.
Зазначена обставина також підтверджується поясненнями свідків ОСОБА_3, та ОСОБА_4 які пояснили суду у судовому засіданні, що їм як сусідкам позивача по справі безпосередньо відомо, що відповідач по справі дійсно з 2010 року у спірному жилому будинку не проживає, особистих речей не має.
Статтею 163 ЖК України передбачено, що у разі тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених ч.1 п.1 і 5, ч.3 і ч.4 ст. 71 ЖК України, тобто протягом шести місяців.
Оскільки судом достовірно встановлено, та підтверджується наданими по справі доказами, актами обстеження, та поясненнями свідків, що відповідач по справі будучи зареєстрованим у спірному жилому приміщені, не проживає у спірному житлі понад встановлені строки, то суд вважає що вимоги позову засновані на законі та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст..ст. 10,11,60,202-226 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втратившим право користування жилим приміщенням задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, особою що втратила право користування жилим приміщенням будинком АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, через Чорноморський районний суд, протягом 10 днів, у порядку ст. 292-295 ч 4 Цивільно Процесуального Кодексу України
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданої протягом 10 днів, з дня отримання копії рішення суду.
Суддя: А.А. Бондаренко