РІШЕННЯ №2-702-08
іменем України
08 вересня 2008 року Сватівський районний суд
Луганської області
У складі головуючого судді Половинки В.О.
при секретарі Фурсовій Н.В.
розглянувши в відкритому судовому засіданні зала суду міста Сватове цивільну справу № 2-702-08 за позовом ОСОБА_1до СФГ «ІНФОРМАЦІЯ_1» про розірвання договорів оренди земельних паїв
встановив:
Позивач звернулась до суду з позовом, в якому прохає суд розірвати з відповідачем договори оренди земельних паїв.
В судовому засіданні представник позивача наполягає на задоволенні позову і в обґрунтування вимог суду пояснив, що після смерті чоловіка, вона успадкувала дві земельні ділянки(паї) та 03.06.2004 року отримала свідоцтво про право на спадщину. 1 березня 2007 року між позивачем та відповідачем були укладені договори оренди земельних паїв. В серпні 2007 року засновник СФГ «ІНФОРМАЦІЯ_1» ОСОБА_2. загинув. В теперішній час земельні ділянки за призначенням не використовуються, належним чином не обробляються, орендної плати позивач не отримує. Крім того у позивача не має можливості укладати договори з іншими господарствами, в зв'язку з тим що, договори зареєстровані з СФГ «ІНФОРМАЦІЯ_1».
Представник відповідача в судове засідання не з'явився та не повідомив суд про причину своєї не явки, але був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Відповідно до ст. 10 ЦПК України обставини цивільних справ встановлюються судом за принципом змагальності. Суд же, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, лише створює необхідні умови для всебічного і повного дослідження обставин справи. При дослідженні і оцінці доказів, встановленні обставин справи і ухваленні рішення суд незалежний від висновків органів влади, експертиз або окремих осіб.
Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів.
Також ст. 60 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на основу своїх вимог або заперечень.
08.09.2008 року постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню. До такого висновку суд приходить, враховуючи наступні обставини: відповідно до ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору; істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Норми ст. 15 Закону України "Про оренду землі" вказують на те, що істотними умовами договору оренди землі є: об'єкти оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки; строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкту оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.
Відповідно до ст. 651 ЦК України договір може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Згідно до ст. 23 Закону України "Про оренду землі" на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених умовами договору.
Між позивачем та відповідачем укладені договори оренди землі. Відповідно до п. 38 цього Договору дія договору припиняється шляхом його розірвання за рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором.
В судовому засіданні достеменно встановлено, що відповідач своєчасно не виплатив орендну плату позивачеві. Несвоєчасний розрахунок за умовами договору оренди землі є підставою для розірвання договору оренди.
Враховуючи викладені обставини та відповідні їм правовідносини, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню.
На підставі викладеного,
керуючись ст. ст. 638, 651 ЦК України;
ст. ст. 15, 23 Закону України «Про оренду землі»;
ст. ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України,суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1до СФГ «ІНФОРМАЦІЯ_1» про розірвання договорів оренди земельних паїв задовольнити.
Розірвати договори оренди землі, укладені 1 березня 2007 року між ОСОБА_1 та СФГ «ІНФОРМАЦІЯ_1» Сватівського району.
Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше п'яти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано в Луганський апеляційний суд через Сватівський районний суд на протязі десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана в Луганський апеляційний суд через Сватівський районний суд на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Сватівського
районного суду В.О. Половинка