Справа №2-330
2008 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2008 року Бобринецький районний суду Кіровоградської області
у складі : головуючого судді Орінко В.В.,
при секретарі - Зербул С.В.
з участю:
позивачки - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бобринець Кіровоградської області в залі судових засідань Бобринецького районного суду справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини в зв»язку з продовженням навчання,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину в зв»язку з продовженням навчання в Бобринецькому сільськогосподарському технікумі, а тому потребує матеріальної допомоги.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовну заяву підтримала просить її задовольнити посилаючись на обставини викладені в заяві.
Відповідач в судове засідання не з»явився, але від нього до суду надійшла заява в якій просить суд розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги не визнає та просить відмовити в їх задоволені, так як не має можливості надавати матеріальну допомогу.
Суд, заслухавши осіб, які беруть участь у справі та дослідивши інші докази вважає, що позовна заява задоволенню не підлягає виходячи із наступного.
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1 виданого 24.06.1990 року відділом ЗАГС Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, відповідач є батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка в даний час навчається в Бобринецькому сільськогосподарському технікумі Кіровоградської області на державній основі, що підтверджується довідкою Бобринецького сільськогосподарського технікуму ім.. В.В. Порика № 168 від 04.07.2008 року, а тому потребує матеріальної допомоги - на харчування та одяг.
Відповідно до ст.199 СК України якщо повнолітня дочка, син продовжують навчання і в зв»язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов"язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
За змістом ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього кодексу, тобто стану здоров» та матеріального становища отримувача та платника аліментів, наявності у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини та інших обставин, що мають істотне значення.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка працює, але її середньомісячна заробітна плата є незначною, отримує соціальну допомогу як малозабезпечена, на утримані має сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 та доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка навчається в Бобринецькому сільськогосподарському технікумі на державній основі та отримує стипендію в розмірі 440 грн., відповідач не працює, здійснює догляд за хворою матір»ю, що являється перешкодою до працевлаштування.
Згідно до п. 20 Постанови № 3 Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року «Про практику застосування судами окремих норм СК України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», обов»язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання після досягнення ними повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов»язковою сукупністю таких юридичних фактів, продовження навчання після досягнення повноліття, недосягнення дочкою, сином, 23 років; потреби в матеріальній допомозі у зв»язку з навчанням; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.
Враховуючи те, що відповідач не працює, здійснює догляд за хворою матір»ю та те, що ОСОБА_3. отримує стипендію в розмірі 440 грн., учбовий заклад знаходиться за місцем проживання, що виключає витрати на проїзд та житло, суд дійшов висновку, що відповідач не має матеріальної можливості надавати матеріальну допомогу позивачу у зв»язку з навчанням повнолітньої доньки.
Керуючись ст. ст. 209, 213, 215, ЦПК України, ст.ст.199, 200 СК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини в зв»язку з продовженням навчання - залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області шляхом подачі протягом 10 днів з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження судового рішення та протягом 20 днів після цього апеляційної скарги.
Суддя В.В. Орінко
З оригіналом згідно:
Суддя В.В. Орінко