Справа № 2-1020-2008 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 ЛИСТОПАДА 2008 РОКУ САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ У СКЛАДІ:
СУДДІ БУШУЛЯНА В.І.,
ПРИ СЕКРЕТАРІ КОРЖАН О.В.,
РОЗГЛЯНУВШИ У ВІДКРИТОМУ СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ У ЗАЛІ СУДУ В С.М.Т. САРАТА ЦИВІЛЬНУ СПРАВУ ЗА ПОЗОВНОЮ ЗАЯВОЮ
ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ ОДЕСАОБЛЕНЕРГО", В ОСОБІ ІЗМАЇЛЬСЬКИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ, СТРУКТУРНИМ ПІДРОЗДІЛОМ ЯКОГО Є САРАТСЬКИЙ РАЙОН ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ
ДО
ОСОБА_1,
ОСОБА_2
ПРО
СТЯГНЕННЯ 7215 ГРИВЕНЬ 19 КОПІЙОК,
СУД
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, вказуючи, що відповідачка ОСОБА_1, є споживачем Саратського РЕМ, на її ім'я відкрито особовий рахунок № 1500/537 на користування електроенергією, у зв'язку з чим Саратський РЕМ постачає електроенергію до будинку, розташованому по АДРЕСА_1.
20 червня 2008 року, контролерами Саратського РЕМ, проводилася рейдова перевірка, в ході якої, у будинку відповідачки, було виявлено порушення Правил користування електроенергією, а саме: після відключення, самовільне підключення, електроенергія споживається, електролічильником не враховується. На підставі цього, у присутності відповідачки ОСОБА_2. був складений акт про порушення Правил користування електроенергією № 0065802, який вона підписала, чим підтвердила факт порушення.
Пунктом 42 Правил користування електроенергією встановлено, що споживач несе відповідальність за порушення Правил користування електроенергією. В роз'ясненні НКРЕ України ПКЕЕ від 01.10.2001 року вказано, що абонентська книжка по розрахункам за електроенергією вважається підтвердженням усної форми договору на користування електроенергією. Споживач повинен дотримуватися вимог ПКЕЕ незалежно від форми укладення договору.
У зв'язку з виявленим порушенням, Саратський РЕМ зробив розрахунок кількості недорахованої електроенергії та її вартості на підставі складеного Акту про порушення ПКЕЕН, відповідно до Методики обчислення збитків, завданих Електропостачальнику внаслідок порушення споживачем ПКЕЕН. Визнана кількість недорахованої безобліково спожитої електроенергії та її вартість за період з 20 червня 2005 року по 20 червня 2008 року, склала 7215 гривень 19 копійок, при цьому враховувалось добове споживання електроенергії - 08 годин.
Відповідачі добровільно збиток не погасили, у зв'язку з чим позивач змушений був звернутися з позовом до суду.
Представник позивача - Лупашко Т.П., яка діє на підставі довіреності, в судове засідання не з'явилася, але від неї надійшла письмова заява в якій вона позов підтримала повністю та просила суд його задовольнити, а також слухати справу у її відсутність.
Відповідачі, будучі належним чином повідомленими, про дату та час слухання справи, до суду не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили, у зв'язку з чим, згідно ст.ст. 224-225 ЦПК України, суд ухвалив розглянути справу заочно, на підставі наявних у справі доказів.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає повному задоволенню з наступних підстав.
Суд вважає, що між сторонами склалися правовідносини, що випливають із зобов'язального права по відшкодуванню матеріального збитку, у зв'язку з порушенням правил користування електроенергією.
Відповідно до ст. 1166 ЦК України, - майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи відшкодовується в повному обсязі особою яка її завдала.
Зі ст. 26 Закону України «Про електроенергію», видно, що споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною… енергією…
Згідно п.п. 5.1, 6.40, 6.41 «Правил користування електричною енергією», затверджених постановою НКРЕ, 31 липня 1996 року, № 28, у редакції постанови, від 17 жовтня 2005 року, № 910, - Договір про постачання електричною енергією є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем, та визначає зміст правових відносин, прав і обов'язків сторін… У разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії… порушень Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформлюється двосторонній акт порушень… Якщо споживач з метою позаоблікового споживання електричної енергії влаштував приховану електропроводку, встановив пристрій, що занижує покази засобу обліку, порушив умови монтажу, виявити які представник постачальника електричної енергії при попередніх відвідуваннях не мав можливості, споживачу робиться перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії з дати допуску електроустановок споживача в експлуатацію, але не більше трьох років. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. У разі відмови споживача підписати акт, в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).
Як видно з п.п. 7 п. 2.1 ст. 2, п.п. 6 п. 3.1, п. 3.2, п.п. «а» п. 3.3 ст. 3 «Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією», затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України, від 04 травня 2006 року, № 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України, 04 липня 2006 року за № 782/12656, - Методика застосовується у разі виявлення таких порушень ПКЕЕ:… використання різноманітних пристроїв з метою зменшення показів засобу обліку… Вартість не облікованої електричної енергії розраховується на підставі акту про виявлення порушення… Розрахунок вартості не облікованої електричної енергії здійснюється… якщо споживач порушив умови монтажу…, виявити які представники постачальника електричної енергії під час проведення контрольного огляду засобу обліку не мали можливості, то споживачу робиться перерахунок за користування електричною енергією з дати останньої технічної перевірки або допуску електроустановки споживача в експлуатацію, але не більше ніж за три роки…
З акту № 0065802, від 20 червня 2008 року, (а.с.6) видно, що на момент перевірки в будинку відповідача дійсно було виявлено порушення Правил користування електроенергією: після відключення, самовільне підключення, електроенергія споживається, електролічильником не враховується. Відповідачка ОСОБА_2. з виявленим порушенням погодилася, про що свідчить підпис в акті.
У зв'язку з чим Саратським РЕМ був зроблений розрахунок кількості недорахованої електроенергії та її вартості на підставі складеного Акту про порушення ПКЕЕН відповідно до Методики обчислення збитків, завданих Електропостачальнику внаслідок порушення споживачем ПКЕЕН. Визначена кількість недорахованої безобліково спожитої електроенергії та її вартість за період з 20 червня 2005 року по 20 червня 2008 року, склала 7215 гривень 19 копійок, при цьому враховувалось добове споживання електроенергії - 08 годин, (а.с.5).
Особовий рахунок № 1500/537, (а.с.08-11), відкрито на ім'я ОСОБА_1, за адресою: Одеська область, Саратський район, АДРЕСА_1.
Суд вважає, що в судовому засіданні встановлений факт порушення Правил користування електроенергією відповідачами ОСОБА_1 та ОСОБА_2., з метою заниження показань споживання електроенергії, тому вони повинні відшкодувати позивачу суму збитку в розмірі 7215 гривень 19 копійок.
Крім того, відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2. повинні відшкодувати позивачу сплачені ним на користь держави судовий збір в розмірі 72 гривні 15 копійок та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 гривень, а всього 102 гривень 15 копійок.
КЕРУЮЧИСЬ СТ. 1166 ЦК УКРАЇНИ, СТ. 26 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКУ", ПРАВИЛАМИ КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЮ ЕНЕРГІЄЮ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ, ЗАТВЕРДЖЕНИМИ ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 26.07.99 Р. № 1357, СТ.СТ. 3, 5-8, 10, 11, 60, 212-215, 218, 224, 225, 294 ЦПК УКРАЇНИ,
СУД
В И Р І Ш И В :
ПОЗОВНУ ЗАЯВУ ЗАДОВОЛЬНИТИ ПОВНІСТЮ. СТЯГНУТИ З ОСОБА_1 ТА ОСОБА_2, МЕШКАНОК С. МИКОЛАЇВКА-НОВОРОСІЙСЬКА, САРАТСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ, НА КОРИСТЬ ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ ОДЕСАОБЛЕНЕРГО", В ОСОБІ ІЗМАЇЛЬСЬКИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ, СТРУКТУРНИМ ПІДРОЗДІЛОМ ЯКОГО Є САРАТСЬКИЙ РАЙОН ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ - 7215 (СІМ ТИСЯЧ ДВІСТІ П'ЯТНАДЦЯТЬ) ГРИВЕНЬ 19 КОПІЙОК.
СТЯГНУТИ З ОСОБА_1 ТА ОСОБА_2 НА КОРИСТЬ ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ ОДЕСАОБЛЕНЕРГО", В ОСОБІ ІЗМАЇЛЬСЬКИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ, СТРУКТУРНИМ ПІДРОЗДІЛОМ ЯКОГО Є САРАТСЬКИЙ РАЙОН ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ СПЛАЧЕНИЙ СУДОВИЙ ЗБІР В РОЗМІРІ 72 (СІМДЕСЯТ ДВІ) ГРИВЕНЬ 15 КОПІЙОК ТА ВИТРАТИ НА ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ В СУМІ 30 (ТРИДЦЯТЬ) ГРИВЕНЬ, А ВСЬОГО 102 (СТО ДВІ) ГРИВЕНЬ 15 КОПІЙОК.
ЗАЯВУ ПРО ПЕРЕГЛЯД ЗАОЧНОГО РІШЕННЯ МОЖЕ БУТИ ПОДАНО ВІДПОВІДАЧКАМИ ДО САРАТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИ ДНІВ З ДНЯ ОТРИМАННЯ КОПІЇ РІШЕННЯ СУДУ.
ЗАЯВА ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ МОЖЕ БУТИ ПОДАНА ДО САРАТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИ ДНІВ З ДНЯ ПРОГОЛОШЕННЯ РІШЕННЯ.
АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА НА РІШЕННЯ СУДУ ПОДАЄТЬСЯ ПРОТЯГОМ ДВАДЦЯТИ ДНІВ ПІСЛЯ ПОДАЧІ ЗАЯВИ ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ ДО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
СУДДЯ