Справа № 22-1096/ 2006 Головуючий у 1 інстанції Чебанов 0,0
Категорія 13 Доповідач Баркова Л.Л,
УХВАЛА Іменем України
14 листопада 2006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Донецької області у складі: головуючого Баркової Л.Л. суддів Трушкова М.М., Кучерявої В.Ф. при секретарі Стрілецькій О.В.
розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання недійсним договору дарування квартири
за апеляційною скаргою позивачки ОСОБА_1 на ухвалу Приморської о районного суду міста Маріуполя від 18 жовтня 2006 року
встановила:
Ухвалою Приморського районного суду міста Маріуполя від 18 жовтня 2006 року прийнято відмову ОСОБА_1 від позову про визнання недійсним договору дарування кваршри. Провадження по справі закрито.
В апеляційній скарзі позивачка просить ухвалу суду скасувати, cnpaвy передати па розгляд місцевого суду, посилаючись на те, що відповідачі ввели її в оману, склали письмову заяву, яку вона підписала не читаючи із-за зору, відмовлятися від позову не збиралась.
У відповідності з вимогами п.2 ст.305 ЦПК України суд розглядає справу у відсутності позивачки, яка належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи.
Заслухавши суддю доповідача, відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, їх представника, адвоката ОСОБА_4, які просили відхилити апеляційну скаргу, колеіія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п.З ч.І ст.312 ЦПК України апеляційний суд скасовує ухвалу і передає пйіання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Закриваючи провадження у справі суд послався на те, що позивачка відмовилася від позову у зв'язку з добровільним урегулюванням спору.
Між тим з таким висновком суду погодитися не можна.
Як вбачає т ься із позовної заяви, звертаючись до суду з вимогами про визнання недійсним договору дарування квартири ОСОБА_1 посилалась на те, що під час у к ладення договору у лютому 2006 року вона знаходилась під впливом відповідачів, не розуміла своїх дій і не могла ними керувати. Позбавляти себе права власності не хотіла. Просила призначити психіатричну експертизу.
Відповідачі в судовому засіданні апеляційного суду не заперечували, що договір дарування укладався з позивачкою за умовами догляду за нею, який вона потребувала. Умови договору ними виконуються.
Судово психіатрична експертиза по справі не призначалась.
З урахуванням зазначеного, похилого віку позивачки, якій виповнилося 87 років, медичних документів про стан здоров"я колегія суддів вважає, що суд першої інстанції належним чином, не перевірив законність відмови позивачки від позову і не з'ясував чи не порушуються при цьому її інтереси, передчасно прийшов до висновку про можливість прийняття відмови від позову та закрив у зв"язку з цим провадження у справі.
Тому оскаржувана ухвала підлягає скасуванню, а справа направленню до суду для розгляду.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 312 ЦПК України , колегія суддів
ухвалила :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Приморського районного суду міста Маріуполя від 18 жовтня 2006 року скасувати, справу направити до того ж суду для розгляду.
Ухвала набирас законної сили з дня оголошення, може бути оскаржена на протязі
двох місяців з дня набрання законної сили шляхом подання касаційної скарги
безпосередньо до Верховного Суду України.
Судді