Судове рішення #33501173

Справа № 101/5785/13-ц


У Х В А Л А

20 листопада 2013 року суддя Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим Гордєйчик Т.Ф., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1, заінтересована особа: Відділ реєстрації і імміграції фізичних осіб Алуштинського МВ ГУ МВС України в АР Крим про встановлення факту належності документів, -

В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернувся до Алуштинського міського суду із заявою в порядку окремого провадження, у якій просить встановити факт належності йому свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, видане Дзержинським РАГС Криворізького МУЮ в Дніпропетровській області, а/з№3256 на ім'я ОСОБА_1; довідки виданої Саксаганським районним військкоматом 17.12.2010 року на ім'я ОСОБА_1; довідки про стан здоров'я, виданої 17.04.1979 року військово-лікувальною комісією Астраханською обласною психіатричною лікарнею №1 виданої на ім'я ОСОБА_1; довідки про звільнення із №ЛУГОО1748 від 27.02.2009 року, в якій прізвище зазначено як «ОСОБА_1».

Заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України з наступних підстав.

Так, згідно позиції Верховного Суду України, вкладеної ним у Листі від 01.01.2012 року "Про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення», вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст. 119 ЦПК, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 258 цього Кодексу.

В заяві необхідно обов'язково вказати мету встановлення юридичного факту, оскільки мета дає можливість зробити висновок, чи дійсно цей факт є юридичним і чи тягне він правові наслідки. У заяві необхідно також вказати причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт, та навести докази його існування. З урахуванням зазначеної в заяві мети, суд визначає коло осіб, які можуть бути залучені до участі у справі.

Якщо у заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує цей факт, якими доказами він підтверджується, або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя відповідно до ст. 121 ЦПК постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави для залишення заяви без руху і надає заявникові строк для усунення недоліків.

Зазначені вимоги заявником не виконані.

Таким чином, заявнику необхідно зазначити причини неможливості одержати або відновити необхідні документи, або приєднати до своєї заяви довідки або інші докази про неможливість одержання або відновлення таких документів.

Крім того, відповідно до цього ж листа Верховного суду України не можуть бути встановлені в судовому порядку факти щодо належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об'єднанні громадян, факту винесення вироку або постановлення рішення суду щодо відповідної особи, а також свідоцтв, які видаються органами реєстрації актів цивільного стану та довідок щодо проходження дійсної військової служби.

З огляду на наведене, заявникові необхідно визначитися з обсягом заявлених вимог .

Щодо встановлення юридичного факту про належність довідки про звільнення із місць позбавлення волі, то заявникові необхідно надати судові копію постановленого відносно нього судового вироку , а якщо у цьому вироку має місце описка у написанні його прізвища, то з приводу цього він має право звернутися до цього суду із заявою про усунення допущеної описки.

Відповідно до ст.121 ЦПК України заява, подана без додержання вимог ст.119 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.121 ЦПК України, -


У Х В А Л И В:


Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Відділ реєстрації і імміграції фізичних осіб Алуштинського МВ ГУ МВС України в АР Крим про встановлення факту належності документів - залишити без руху.

Повідомити заявника про необхідність виправлення зазначених недоліків заяви в строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.

Роз'яснити заявнику, що інакше заява буде вважатися неподаною та йому повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя

Алуштинського міського суду Т.Ф. Гордєйчик.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація