Справа №2-1315/2008
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
26 серпня 2008року Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючої судді Ткачук С.С.
при секретарі Шпаковській Ю.В.
за участю позивача Відділу освіти Ясинуватської райдержадміністрації в особі начальника відділу ОСОБА_1.,
відповідача ОСОБА_2.,розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Відділу освіти Ясинуватської райдержадміністрації до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просив стягнути завдану матеріальну шкоду колишнім працівником ОСОБА_2 в наслідок дорожньо-транспортної пригоди в сумі 11424грн.97коп.
В обґрунтування позову вказано, що у неділю 20.05.2007р. ОСОБА_2, який на той час працював водієм у Ясинуватському районному методичному кабінеті Відділу освіти Ясинуватської райдержадміністрації (далі методичний кабінет та відділ освіти) і за ним була закріплено автомобіль марки ЗАЗ 1102, р.н. НОМЕР_1, повідомив, що незадовго до цього було викрадено даний авто, який він взяв у вихідний день без дозволу керівництва. Потім зателефонували працівники МРЕВ м. Ясинувата і оповіли, що належний відділу освіти автомобіль знайдено на обабіч дороги при виїзді з м. Ясинувата у розбитому виді. Згідно висновку автотоварознавчої експертизи вартість відновлювального ремонту авто становить 10894грн.97коп., крім того понесені витрати на оплату експертизи в сумі 380грн. та оплату евакуатора в сумі 150грн. Загальна сума завданих збитків становить 11424грн.
В судовому засіданні начальник відділу підтримала позов і просила задовольнити у повному обсязі.
Відповідач позов визнав повністю і не заперечив проти його задоволення. В суді він підтвердив, що взяв автомобіль відділу без дозволу, бо в ранку у понеділок він повинен був везти начальника відділу до району. 19.05.07 у суботу біля 17год. він вирішив поїхати до сщ.Красний Партизан до батьків, тому маючи ключі від гаражу, відповідач взяв авто з гаражу. При виїзду з м. Ясинувата у авто тріснув задній правий скат і він втратив керування автомобілем, внаслідок чого автомобіль знесло у лісопосадку. Коли він вийшов з автомобілю побачив, що розбито лобове і праве переднє скло, попросив водія крану витягнути автомобіль на дорогу, а потім залишив його, бо злякався.
Суд вислухавши пояснення сторін і дослідивши надані суду докази приходить до висновку, що позов слід задовольнити з таких підстав.
З матеріалів справи судом встановлено, що 11.04.2007р. ОСОБА_2 був прийнятий на посаду водія Ясинуватського районного методичного кабінету за наказом начальника відділу освіти за № 12. Згідно положення про Ясинуватський районний методичний кабінет, методичний кабінет є структурним підрозділом юридичної особи - відділу освіти Ясинуватської районної державної адміністрації. Її наказом від 11.04.07р. №44-1 за відповідачем було закріплено автотранспортний засіб марки ЗАЗ 11207,р.н. НОМЕР_2., за збереження якого на нього було покладена відповідальність. 27.06.07 за наказом начальника відділу освіти за № 17 ОСОБА_2а було звільнено з займаної посади за власним бажанням. Реєстраційний номер транспортного засобу з номеру НОМЕР_2 змінився на р.н. НОМЕР_1 .
За матеріалами справи про адміністративне правопорушення судом встановлено, що за протоколом про адміністративне правопорушення від 25.05.07 відповідач 19.05.07 о 17год.20хв. керував на автодорозі ”Ясинувата-Горлівка” автомобілем ЗАЗ 11207, р.н. НОМЕР_1 і не вибрав небезпечну швидкість руху, не справившись з керуванням, внаслідок чого скоїв наїзд на перешкоду, чим порушив п.12.1 Правил дорожнього руху України(далі Правил). За цим протоколом останній притягався до адміністративній відповідальності за ст.124 КУпАП. Але постановою Ясинуватського міськрайонного суду від 27.07.2007р. справу було закрито у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення. У своїх поясненнях до протоколу ОСОБА_2 підтвердив, що 19.05.07р. біля 17 год. взяв службовий автомобіль на якому поїхав до сщ.Красний Партизан до батьків. У зв'язку з тим, що тріснув задній правий скат, він втратив керування і автомобіль з'їхав з дороги в лісопосадку. Коли він вийшов з автомобілю, він побачив, що було пошкоджено лобове та праве переднє скло, тому після того, як автомобіль краном витягли на дорогу він залишив його на узбіжжі і зник. Аналогічні пояснення відповідач дав в суді.
Суд не приймає до уваги заперечення відповідача, що аварія відбулась внаслідок пошкодження старих скатів на колесах автомобіля, бо за довідкою відділення ДАІ м. Ясинувата автомобіль марки ЗАЗ 11207, р.н.НОМЕР_1, який належить відділу освіти на підставі свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3, проходив останній огляд 01.02.2007р., а виданий талон про проходження державного технічного огляду НОМЕР_4 дійсний до 31.07.2008р.
В судовому засіданні відповідач обставини порушення ним п.12.1 Правил, затверджених ПКМУ від10.10.2001 за №1306 із змінами та скоєння правопорушення, передбаченого ст.124 цих Правил не оспорював і підтвердив, що під час ДТП не виконував трудових обов'язків, бо ДТП відбулось у вихідний день.
Відповідно до п.16.1 регламенту роботи Ясинуватської райдержадміністрації, єдиного в т.ч. і для відділу освіти та методичного кабінету, затвердженого розпорядженням голови Ясинуватської райдержадміністрації від 15.08.2002р. за № 280 „Про регламент роботи Ясинуватської районної державної адміністрації” термін робочого часу з 8 до 17 годині, у п'ятницю до 15год.45хв. Згідно посадової інструкції водія автотранспортних засобів, затвердженої наказом по відділу освіти від 31.01.2006р. за №17-І, водій повинен розміщувати наданий технічний засіб у спеціально відведеному місці (гараж, стоянка), особисто здійснювати заходи щодо його збереження.
На підставі викладеного суд визнає, що даний спір є спором цивільної відповідальності за шкоду завдану внаслідок грубої необмеженості з боку відповідача під час самовільного використування ним майна для особистих потреб, яке знаходиться в оперативному управління відділу освіти.
Відповідно до ст.1187,1188,1192 ЦК суд визнає, що відповідач повинен відшкодувати вартість відновлюючого ремонту в розмірі 10894грн.97коп., згідно висновку спеціаліста відділу судових автотоварознавчих експертиз за №18/007 та протоколу огляду транспортного засобу від 20.05.2007р., бо в суді начальник відділу підтвердила, що пошкоджений автомобіль вони будуть ремонтувати, бо відсутня можливість отримати інший. При цьому представник позивача не заперечила проти передачі відповідачу пошкоджених але мають цінність запасних частин та деталей після повного відшкодування шкоди.
Суд також вважає за необхідне відшкодувати позивачу витрати на оплату послуг евакуатора в сумі 150грн.та вартості автотоварознавчого дослідження в сумі 380грн.
Відповідно до ст.88 ЦПК з відповідача на користь позивача слід стягнути понесені і документально підтверджені судові витрати в сумі 122грн.50коп., а також на користь суду ухвалившему рішення недоплачену суму інформаційно-технічних витрат по розгляду справи в розмірі 22грн.50коп..
Керуючись ст.10,11,60,212,367 ЦПК України, суд
в и р і ш и в.
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Відділу освіти Ясинуватської райдержадміністрації у відшкодування матеріальної шкоди 10894грн.97коп.;збитків на проведення автотоварознавчого дослідження 380грн. і послуг евакуатора 150грн., судові витрати 122грн.50коп.
Після відшкодування матеріальних збитків на користь Відділу освіти Ясинуватської райдержадміністрації передати ОСОБА_2 замінені пошкоджені деталі : ліве переднє крило,скло лобове, бампер передній у зборі, ліву блок фару, капот, торпедо, диск колісного переднього колеса, ковпак декоративний, диск колісного заднього колеса, бризковик передній правого крила, дзеркало праве, рульове колесо, облицювання рульової колонки.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь УДК у м. Донецьку (банк ГУ ДКУ у Донецькій області, р/р 31216259700004, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686537, призначення платежу - Ясинуватський міськрайонний суд - 40) витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 22 грн. 50 коп.
Рішення може бути оскаржено до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Донецької області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом 10 днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження і апеляційна скарга подаються через Ясинуватській міськрайонний суд, а копія апеляційної скарги також до апеляційного суду.
Суддя