СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Ухвала
Іменем України
12 грудня 2006 року | Справа № 2-17/11312-2006А |
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Заплави Л.М.,
суддів Лисенко В.А.,
Маслової З.Д.,
секретар судового засідання Льговська Ю.М.
за участю представників сторін:
позивача: Молочко Ю.О., довіреність №2122 від 04.12.06;
Матвеєва О.В., довіреність №2123 від 04.12.06;
відповідача: Кримов А.С., довіреність №1278 від 20.10.06;
третьої особи: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за апеляційною скаргою апеляційну скаргу Бахчисарайської районної санітарно-епідеміологічної станції на постанову господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Гайворонський В.І.) від 19 вересня 2006 року
за позовом Бахчисарайської районної санітарно-епідеміологічної станції (вул. Радянська, 17, Бахчисарай, 98400)
до Державної інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим (вул. Павленка, 20, Сімферополь, 95006)
третя особа: Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі в Автономній Республіці Крим (вул. Сімферопольська, 3, Бахчисарай, 98403)
про скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Автономної Республіки Крим від 19 вересня 2006 року у справі № 2-17/11312-2006А (суддя Гайворонський В.І.) у позові відмовлено.
Не погодившись з даною постановою, Бахчисарайська районна санітарно-епідеміологічна станція звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову у зв’язку з тим, що вона була прийнята з порушенням і неправильним застосуванням норм матеріального права.
Під час розгляду справи Севастопольський апеляційний господарський суд встановив таке.
Бахчисарайська районна санітарно-епідеміологічна станція звернулась до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до Державної інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим про скасування рішення №18 від 04 лютого 2005 року про стягнення економічних санкцій у сумі 23955 грн. і штрафних санкцій у сумі 47910 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, Державною інспекцію з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим була проведена перевірка дотримання позивачем державної дисципліни цін при формуванні і застосуванні тарифів на роботи і послуги 04 лютого 2005 року прийнято рішення №18 "Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліні цін" в якому вказувалось про те, що Бахчисарайська районна санітарно-епідеміологічна станція у період з 22 вересня 2003 року по 01 вересня 2004 року не обґрунтовано застосовував додаткову націнку у вигляді податку на додану вартість в розмірі 20 відсотків тарифів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року №1351 "Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи та послуги, які виконуються та надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби", у зв’язку з чим вирішено вилучити у позивача 23955 грн. та вилучити штраф в сумі 47910 грн., що підтверджується указаним рішенням.
Законом України "Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення" Кабінету Міністрів України надано право визначати перелік та тарифи на платні послуги, які надаються закладами санітарно-епідеміологічної служби.
Постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2002 року №1544 затверджений Перелік робіт і послуг у сфері забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення, які виконуються і надаються за плату, а постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року №1351 затверджено Тарифи (прейскуранти) на роботи і послуги, що виконуються за плат установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби.
Відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України тарифів на послуги, надаються за плату закладами санітарно-епідеміологічної служби, податок на додану вартість в розмірі 20% окремим рядком понад тариф не виділено. Таким чином, вказаний податок було включено до складу тарифів. Тобто тариф визначався з урахуванням податку на додану вартість. Кабінет Міністрів України змін до діючих тарифів не вносив та не затверджував регульованих тарифів на платні послуги в інших розмірах, ніж ті, що передбачені в постанові Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року №1351 "Про затвердження тарифі (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та організаціями державної санітарно-епідеміологічної служби".
Згідно порядку ціноутворення, що діє, регульовані тарифи встановлюються урахуванням кінцевої вартості послуг для споживача, тому включають до себе податок на додану вартість.
Твердження відповідача відносно того, що Закон України "Про податок на додану вартість" від 03 квітня 1997 року №168 визначає порядок формування регульованих цін і тарифі є помилковим.
Згідно з пояснювальною запискою Міністерства охорони здоров’я України до проекту постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року №1351 "Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи та послуги, які виконуються та надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби" при визначенні тарифів врахований податок на додану вартість –20 % згідно чинного законодавства.
Дана обставина підтверджується також аналізом цін, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року №1351 "Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи та послуги, які виконуються та надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби" в діючій та попередній редакції. У даній постанові прямо вказано, що ціна без урахування податку на додану вартість.
При таких обставинах, суд першої інстанції правомірно відмовив у позові, тому що Державною інспекцію з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим 04 лютого 2005 року правомірно було прийнято рішення №18 "Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліні цін", згідно з яким встановлено, що Бахчисарайська районна санітарно-епідеміологічна станція у період з 22 вересня 2003 року по 01 вересня 2004 року не обґрунтовано застосовував додаткову націнку у вигляді податку на додану вартість в розмірі 20 відсотків тарифів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2003 року №1351 "Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи та послуги, які виконуються та надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби".
З урахуванням викладеного, судова колегія вважає, що постанова господарського суду першої інстанції відповідає чинному законодавству та встановленим обставинам справи, прийнята без порушень норм матеріального права, а тому підстави для її скасування відсутні.
Керуючись статтями 24, 195, 198 (частина 1 пункт 1), 200, 205 частина 1 пункт 1), 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Бахчисарайської районної санітарно-епідеміологічної станції залишити без задоволення.
Постанову господарського суду Автономної Республіки Крим від 19 вересня 2006 року у справі № 2-17/11312-2006А залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.
Касаційна скарга на судові рішення подається протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя Л.М. Заплава
Судді В.А. Лисенко
З.Д. Маслова