Справа № 429/130/13- ц
Номер провадження 2/429/188/13
РІШЕННЯ
Іменем України
18 листопада 2013 року Слов`яносербський районний суд Луганської області
в складі:
головуючого судді Скворцової В.Г.,
при секретарі Скориковій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Слов`яносербськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду із позовом, посилаючись на ту обставину, що з відповідачем перебуває в зареєстрованому шлюбі з 10 липня 1999 року. Від даного шлюбу мають трьох неповнолітніх дітей: Ігоря, ІНФОРМАЦІЯ_1, Тетяну, ІНФОРМАЦІЯ_2 та Олександру, ІНФОРМАЦІЯ_3. З 2003 року сімейне життя між сторонами поступово погіршувалося, чоловік ОСОБА_2 почав пити алкогольні напої, систематично бити позивачку та сина. У 2005 році їх було позбавлено батьківських справ на двох дітей: Тетяну та Ігоря. Шлюбні стосунки не підтримують, втратили взаємну повагу один до одного, опинилися різні характери та погляди на подальше сумісне життя. Зберегти сім’ю неможливо. На даний час позивачка має іншу родину і народила доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 від цивільного чоловіка ОСОБА_3.
Позивачка просить суд шлюб розірвати, на примирення не згодна.
Позивачка надала заяву про розгляд справи за її відсутності, на позовних вимогах наполягає.
Враховуючи, що відповідач мешкає в іншій місцевості, а для правильного розгляду справи необхідно допитати відповідача, у відповідності з п. 5 ч. 6, ч. 10 ст. 130 ЦПК України, було направлено компетентному суду судове доручення для допиту по суті позову відповідача – ОСОБА_2. Згідно матеріалів надісланих з Урицького районного суду Орловської області відповідач з позовом згоден у повному обсязі, згоден на розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши надані докази, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 цього Кодексу. Згідно ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Частиною 2 ст. 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що 10 липня 1999 року було зареєстровано шлюб, між позивачкою і відповідачем, шлюб зареєстрований у відділі РАЦС адміністрації Шабликінського району Орловської області, актовий запис за № 10, прізвище після реєстрації шлюбу чоловіка – ОСОБА_2, дружини – ОСОБА_2. Від шлюбу мають трьох неповнолітніх дітей: Ігоря, ІНФОРМАЦІЯ_1, Тетяну, ІНФОРМАЦІЯ_2 та Олександру, ІНФОРМАЦІЯ_3.
У 2005 році їх було позбавлено батьківських справ на двох дітей: Тетяну та Ігоря. Подальше спільне життя і збереження сім`ї позивачка вважає неможливим. Таким чином, суд вважає, що родина фактично розпалась, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки та відповідача.
Відповідно до вимог ч. 8 ст. 235 ЦПК України у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається. З свідоцтва про шлюб вбачається, що позивачка після реєстрації шлюбу змінила прізвище, при розгляді справи по суті просила не змінювати прізвище на дошлюбне, тож суд зазначає в судовому рішенні про вибір позивачки.
Керуючись ст. ст. 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 11, 59, 60, 88, 209, 212, 214, 218 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб, зареєстрований у відділі РАЦС адміністрації Шабликінського району Орловської області, актовий запис за № 10 від 10 липня 1999 року, між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище Ворона) ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6.
Після розірвання шлюбу прізвище ОСОБА_1 залишити - «Гусєва».
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом десяти з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя В.Г. Скворцова