Справа № 1-268
2008 рік
В И Р О К
І М ' Я М У К Р А Ї Н И
1 жовтня 2008 р. Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого - судді КОВАЛЬСЬКОГО В.І.
- з участю секретаря МАЛІЩУК Н.А.
- прокурора ПОПЕСКА О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жмеринці кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, громадянина України, уродженця м. Чірчік, Ташкентської області, мешканця АДРЕСА_1(зареєстрованого в АДРЕСА_2), невійськовозобов'язаного, неодруженого, позапартійного, з базовою загальною середньою освітою, непрацюючого, раніше не судимого, - у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.185 КК України,
У С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_1. 24 червня 2008 року прийшов у відділкову лікарню ст..Жмеринка відвідати свого товариша ОСОБА_2. Спілкуючись з товаришем, до нього звернувся сусід ОСОБА_2 по палаті ОСОБА_3, з проханням зняти з його електронної кредитної картки гроші в сумі 200 гривень, які були йому потрібні для придбання ліків, передавши при цьому йому свою кредитну картку «Експрес Банк» та PIN-код до неї. Підсудний узяв кредитну картку, пішов у центр міста і через банкомат «Експрес банку» викрав гроші в сумі 2810 гривень, які належали потерпілому. Викрадені гроші використав для задоволення власних потреб.
Підсудний ОСОБА_1. винуватим себе у вчиненні цього злочину визнав повністю.
Показав, що злочин вчинив за обставин, викладених вище. Взявши кредитну картку у ОСОБА_3, він спочатку мав намір допомогти йому зняти гроші та віддати їх йому. Але коли прийшов в банк, дізнався про залишок на рахунку даної кредитної картки, зняв частину грошей, вирішив їх потерпілому не повертати, а використати для власних потреб. Пізніше він знову зняв гроші з рахунку, які також витратив для придбання продуктів харчування та алкогольних напоїв, якими пригощав своїх знайомих. Наступного дня він повернув кредитну картку своєму знайомому ОСОБА_2, для того щоб той передав її потерпілому.
З загальною сумою викрадених грошей згоден. Не заперечував відшкодувати потерпілому завдану шкоду.
У вчиненому щиро розкаявся.
Відповідно до вимог ч.3 ст.299 КПК України суд прийшов до висновку про недоцільність дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи та розміру цивільного позову, які ніким не оспорюються.
Таким чином суд прийшов до висновку, що підсудний ОСОБА_1. з корисливою метою вчинив таємне викрадення чужого (приватного) майна гроші в сумі 2810 гривень, тому він повинен нести кримінальну відповідальність за ч.1 ст.185 КК України.
При призначенні міри покарання суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного, обставини, що пом'якшують покарання.
Так, підсудний, щиро розкаявся у вчиненому; раніше до кримінальної відповідальності не притягувався; позитивно характеризується за місцем проживання; під час провадження досудового слідства і в судовому засіданні давав правдиві показання і тим самим сприяв установленню істини по справі; на утримані має неповнолітню дитину співмешканки.
З урахуванням наведеного суд вважає за можливе, як виняток у даному конкретному випадку, застосувати до нього вимоги ст. 75,76 КК України.
Цивільний позов підлягає до задоволення, так як він є обґрунтованим, підтверджується матеріалами справи; проти нього не заперечував підсудний.
Запобіжним заходом щодо засудженого до вступу вироку у законну силу слід залишити підписку про невиїзд.
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним і призначити покарання за ч.1 ст.185 КК України у виді позбавлення волі строком на три роки.
За ст.75 КК України звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом трьох років не вчинить нового злочину, та виконає покладені на нього обов'язки.
За ст.76 КК України покласти на засудженого такі обов'язки:
1. не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи Жмеринського району;
2. повідомляти органи кримінально-виконавчої системи Жмеринського району про зміну місця проживання, місця роботи;
3. періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи Жмеринського району.
Запобіжний захід щодо засудженого до вступу вироку у законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1. 2810 (дві тисячі вісімсот десять) гривень на користь потерпілого ОСОБА_3 . в рахунок відшкодування моральної та матеріальної шкоди, задовольнивши його позовні вимоги. (а.с.39).
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд.
ГОЛОВУЮЧИЙ: підпис
Вірно:
ГОЛОВА ЖМЕРИНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В.І.КОВАЛЬСЬКИЙ
Секретар: