Справа № 1-265
2008 рік
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2008 року р. Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого - судді КОВАЛЬСЬКОГО В.І.
- з участю секретаря МАЛІЩУК Н.А.
- прокурора ГРУШКОВСЬКОГО В.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринці справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, громадянина України, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, позапартійного, військовозобов'язаного, неодруженого, з базовою загальною середньою освітою, непрацюючого, раніше не судимого, - у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України,
У С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_1., без передбаченого законом дозволу зберігав набої, придатні для проведення пострілів.
15 липня 2008 року працівники міліції з дозволу підсудного провели огляд його домогосподарства (в АДРЕСА_1) і в одній із кімнат виявили та вилучили 15 патронів калібру 5,6мм, що відносяться до категорії боєприпасів та придатні для проведення пострілів з малокаліберних гвинтівок моделей ТОЗ-8, ТОЗ-8М, ТОЗ-11, ТОЗ-16, ТОЗ-17, ТОЗ-18 та ін.
Підсудний ОСОБА_1. винуватим себе у вчиненні цього злочину визнав повністю.
Показав, що злочин вчинив за обставин, викладених вище.
Дані боєприпаси залишились у нього від покійного батька, який колись працював сторожем.
У вчиненому щиро розкаявся.
Відповідно до вимог ч.3 ст.299 КПК України суд прийшов до висновку про недоцільність дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Таким чином суд прийшов до висновку, що підсудний ОСОБА_1. без передбаченого законом дозволу зберігав бойові припаси, придатні для проведення пострілів, тому він повинен нести кримінальну відповідальність за ч.1 ст.263 КК України.
При призначенні міри покарання суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного, обставини, що пом'якшують покарання.
Так, підсудний раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, щиро розкаявся у вчиненому; позитивно характеризується за місцем проживання; під час провадження досудового слідства і в судовому засіданні давав правдиві показання і тим самим сприяв установленню істини по справі.
З урахуванням наведеного суд вважає за можливе застосувати до підсудного вимоги ст.75, 76 КК України.
Судові витрати слід стягнути з підсудного; речові докази підлягають до утилізації у встановленому законом порядку.
Запобіжний захід щодо підсудного слід залишити без змін - підписку про невиїзд.
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим і призначити покарання за ч.1 ст.263 КК України у виді позбавлення волі строком на три роки.
За ст.75 КК України звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом двох років не вчинить нового злочину, та виконає покладені на нього обов'язки.
За ст.76 КК України покласти на засудженого такі обов'язки:
1. не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи Жмеринського району;
2. повідомляти органи кримінально-виконавчої системи Жмеринського району про зміну місця проживання, місця роботи;
3. періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи Жмеринського району.
Запобіжний захід щодо засудженого до вступу вироку у законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд.
Речові докази - 5 патронів калібру 5.6 мм, що знаходяться на зберіганні в кімнаті збереження речових доказів Жмеринського РВ УМВС передати в дозвільну систему Жмеринського РВ УМВС для утилізації у встановленому законом порядку (а.с.31-32).
Стягнути з ОСОБА_1 . на користь НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області 225 (двісті двадцять п'ять) гривень 36 коп. судових витрат (а.с.29).
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд.
ГОЛОВУЮЧИЙ: підпис
Вірно:
ГОЛОВА ЖМЕРИНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В.І.КОВАЛЬСЬКИЙ
Секретар: