АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-3339/07 головуючий
Категорія в 1 інстанції -КоваленкоJB.B..
доповідач в апелящї-
Мартинюк В.І
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2007р. м. Луганськ
Судова колегія з розгляду цивільних справ апеляційного суду Луганської області у складі:
Головуючого- Мартинюка В.І.
Суддів - Темнікової В.І., Ступіної Я.Ю.
Секретаря - Лямзіної О. А.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луганську цивільну справу за апеляційною скаргою КП «Донецькміськводоканал» на рішення Київського районного суду м. Донецька від 28.12.2006 р. по справі за позовом
Комунального підприємства «Донецькміськводоканал» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом і просив стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 борг по оплаті послуг водопостачання та водовідведення, посилаючись на те, що відповідачі проживають у квартирі АДРЕСА_1, оплату за послуги водопостачання та водовідведення не вносять і мають заборгованість у сумі 372, 93 гр., яку добровільно не погашають, із заявою про реструктуризацію боргу не зверталися. У зв'язку з цим позивач змушений звернутися до суду.
Рішенням Київського районного суду м. Донецька від 28.12.2006 р. в задоволенні позову Комунального підприємства «Донецькміськводоканал»
до ОСОБА_1, ОСОБА_2, про стягнення заборгованості по сплаті за комунальні послуги, відмовлено.
В апеляційній скарзі КП «Донецькміськводоканал», посилаючись на порушення судом 1 інстанції законів України «Про статус суддів» , «Про судоустрій України», Закон України „Про Державний бюджет України", просить рішення суду скасувати, а їх позов задовольнити.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає їх такими , що не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відмовляючи у позові суд 1 інстанції встановив , що відповідач ОСОБА_1, працює суддею Апеляційного суду Донецької області з 01 грудня 2000 року й по теперішній час, та сплачує 50 % за надані послуги водопостачання та водовідведення, що підтверджується наданими до суду копіями квитанцій. ОСОБА_2 є його дружина, яка мешкає з ним за однією адресою.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд 1 інстанції обґрунтовано послався на п. 9 ст. 44 Закону У країни „ Про статус суддів"^ де зазначено, що суддям надається відсоткова знижка плати за займане ними та членами їх сімей житло, комунальні послуги водопостачання, газ, електрична та теплова енергія, установка і користування індивідуальним домашнім телефоном. Такі ж пільги зберігаються за ними і після виходу у відставку.
Згідно п.3 ст. . 11 Закону України „ Про статус суддів", гарантії незалежності судді, включаючи заходи його правового захисту, матеріального і соціального забезпечення передбачені цим Законом, поширюються на всіх суддів України і не можуть бути скасовані чи знижені іншими нормативними актами України і Автономної Республік Крим.
Суд також дійшов вірного висновку, що ст. . 44 Закону України „ Про статус суддів" не скасовано та не змінено.
Порядок надання пільг та компенсацій суддям, який встановлений Законом України про Державний бюджет України на 2006рік, бюджетним кодексом та іншими нормативно-правовими актами, звужує та погіршує надання вищевказаних пільг суддям, що протирічить ст. . 130 Конституції України та вищезазначеним Законам.
Крім того, як вбачається з п.7 Рішення Конституційного Суду України від 1 грудня 2004року (справа 1-27/2004р.) норми про матеріальне і побутове забезпечення судців, їх соціальний захист не можуть бути скасовані чи знижені без відповідної компенсації. Надання суддям пільг, компенсацій і гарантій не може ставитися у залежність від бюджетного фінансування.
За таких обставин , доводи апеляційної скарги не спростовують вірних висновків суду, а рішення суду 1 інстанції є законним та обґрунтованим.
На підставі викладеного , керуючись ст. ст. 307, 308, 313, 315 ЦПК України, судова колегія, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Донецькміськводоканал» відхилити.
Рішення Київського районного суду м. Донецька від 28.12.2006 р. залишити без зміни.
Ухвала суду набирає чинності з дня її проголошення , але може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців безпосередньо до Верховного Суду України.