АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року, серпня місяця, 29-го дня у місті Луганську колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Луганської області у складі:
головуючого судді: Яресько А.В., суддів: Маляренко І.Б., Галан Н.М. при секретарі: Пшебокової О.С. , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Апеляційного суду Луганської області у м. Луганську апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Луганське енергетичне об'єднання" на ухвалу Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 13 серпня 2007 року по цивільній справі за позовом ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" в особі Краснодонської філії до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків,
встановила:
Ухвалою Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 13 серпня 2007 року позов ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" було визнано неподаним та повернуто позивачеві з підстав його невідовідності вимогам ст. ст. 119-120 ЦПК України.
У скарзі апелянт посилається на невідповідність ухвали суду вимогам процесуального права.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи скарги, колегія суддів приходить до наступного.
Залишаючи позов без руху, а після і без розгляду суд першої інстанції, виходив, судячи з тексту його ухвал від 12 липня 2007 року та 13 серпня 2007 року, з того, що позивач не надав суду «всі докази в обгрунтування своїх вимог", у чому вбачав порушення вимог ст. 119 ЦПК України.
Колегія суддів не погоджується із такими висновками суду, адже зазначені вимоги суду першої інстанції певною мірою порушують передбачений ст. 11 ЦПК України принцип диспозитивності цивільного судочинства та передбачену у ст. 10 ЦПК України змагальність сторін. Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами, зокрема щодо подання чи неподання певних доказів до суду, на свій розсуд. У п.6 ч.1 ст. 119 ЦПК України не передбачено права суду вимагати від сторони саме певних доказів в обгрунтування своїх вимог, зокрема акту про відключення чи акту про опламбування. Крім того, в оскаржуваній ухвалі було дано оцінки, не наведено меркувань щодо наданих позивачем на виконання вимог ухвали від 12 липня 2007 року пояснень.
З огляду на встановлення факту порушення судом першої інстанції порядку відкриття провадження по справі оскаржена ухвала підлягає скасуванню.
Керуючись ст. ст. 303 - 304, п.4 ч. 2 ст. 307, п.3 ч.1 ст. 312 ст. ст. 313, 315 ЦПК України, судова колегія, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Луганське енергетичне об'єднання' задовольнити.
Ухвалу Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 13 серпня 2007 року скасувати та передати справу до Краснодонського міськрайонного суду Луганської області для вирішення питання щодо відкриття провадження у справі на новий розгляд.
справа 22Ц-5154\2007 суддя 1 інстанції Баличева М, . Б
категорія суддя-доповідач Яресько А. В .