Судове рішення #3342182
Справа № 22ц-6615/07

Справа    22ц-6615/07                                                  Головуючий в інстанції Харченко Г.А.

Категория 21                                                                    Доповідач Гаврилюк В.К.

 

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

З грудня 2007 року судова палата у цивільних справах апеляційного суду

Луганської області у складі:                                               

головуючого :        Гаврилюка В.К.

суддів:   Тріфанова О. М. ,  Запорожця М. П.

секретаря Божкової Н.С.  розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Луганську цивільну справу за апеляційною скаргою  ОСОБА_1 на рішення Кіровського міського суду Луганської області від 10.10. 2007 року по справі за цивільним позовом ОСОБА_1 до Виконавчої Дирекції Фонду Соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.  Кіровську про стягнення заборгованості зі страхових виплат,  та зобов'язання до вчинення дій , -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Рішенням суду першої інстанції в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1  відмовлено за необґрунтованістю.

В апеляційній скарзі позивач просить скасувати рішення суду та ухвалити по справі нове рішення,  яким задовольнити його позовні вимоги в повному обсязі.

Заперечень на апеляційну скаргу суду не надано.

Вислухавши доповідь судді-доповідача , розглянувши справу у межах доводів апеляційної скарги,  перевіривши законність і обгрунтованність рішення суду,  колегія суддів вважає апеляційну скаргу слід відхилити з наступних підстав.

Відповідно до вимог  ст.  213 ЦПК України законним і обґрунтованим є рішення,  коли суд виконав всі вимоги цивільного судочинства,  вирішив справу згідно із законом на основі повного і всебічного з'ясування обставин,  на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень,  підтверджених такими доказами,  які були досліджені у судовому засіданні.

З матеріалів справи вбачається,  що встановлені судом обставини у повному обсязі відповідають матеріалам справи.

Так,  судом встановлено,  що позивач є постраждалим внаслідок трудового каліцтва із втратою працездатності,  в зв'язку з чим одержує щомісячні страхові платежі,  відповідно до Закону України    "Про загальнообов'язкове державне

 

соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання,  які спричинили втрату працездатності",  які виплачує йому відповідач.

Відповідно до ч. 1  ст.  15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання,  які спричинили втрату працездатності" ,  далі Закон,  страхування від нещасного випадку здійснює ВВД ФССНВ та є некомерційною самоврядованою організацією,  діє на підставі статуту який затверджений правлінням.

Ч. 2  ст.  12 зазначеного Закону передбачено,  що безпосереднє управління Фондом соціального страхування від нещасних випадків здійснюють його правління та виконавча дирекція. Відповідно до  ст.  17 зазначеного Закону,  правління Фонду соціального страхування спрямовує і контролює діяльність виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів,  затверджує інструкцію про порядок перерахування,  обліку та витрачання страхових конітів погоджену з Національним банком України та спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади,  інші нормативні документи,  що регламентують внутрішню діяльність Фонду.

Рішення правління Фонду є обов'язковим для виконання всіма страхувальниками та застраховниками.

Ч. 2  ст.  29 зазначеного Закону передбачено,  що перерахування сум щомісячних страхових виплат проводиться в разу зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки за даними центрального органу виконавчої влади з питань статистики. Таке перерахування проводиться з 1 березня наступного року.

Відповідно до пп.4.4.2,  4.4.4 Порядку призначення та здійснення страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) ,  затвердженого постановою Фонду № 7 від 31.01.2002р.,  узгодженого з Міністерством праці і соціальної політики України про проведенні перерахування щомісячних страхових виплат з 1 березня кожного року середньомісячна заробітна плата підлягає коригуванню. При перерахуванні щомісячних страхових виплат з 1 березня для коригування середньомісячної заробітної плати застосовується коефіцієнт,  на який перераховуються щомісячні страхові платежі потерпілим (членам їх сімей) за рішенням правління Фонду.

Також,  відповідно до п.п. 7.7.2 Порядку призначення та здійснення страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) ,  затвердженого постановою Фонду № 83 від 22.12.2005р.,  щомісячні страхові виплати заінтересованим особам перераховуються з 1 березня на коефіцієнт підвищення страхових виплат,  що встановлюються правлянням Фонду.

Були визначені наступні коефіцієнти підвищення страхових виплат за даними Державного комітету статистики України : у 2002році- 1, 193,  у 2003 р.-1, 182,  у 2004р.- 1, 152,  у 2005р. - 1,  238,  у 2006р. - 1, 203,  у 2007р. - 1, 183,  що відповідає вимогам  ст.  229 Закону.

 

Позивачем не заперечувався факт того,  що відповідачем при перерахунку щомісячних страхових виплат у зазначені роки застосовувалися саме вказані коефіцієнти.

Судом встановлено,  що застосування відповідачем при перерахунку щомісячних страхових виплат коефіцієнтів зростання середньої заробітної плати є правомірним,  підстав вважати,  що відповідачем для перерахунку щомісячних страхових виплат у зазначені роки застосовувалися коефіцієнти підвищення страхових виплат,  які не відповідають вимогам Закону,  немає.

Суд дав належну оцінку вказаним обставинам 1 дійшов обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

Зважаючи на викладене,  доводи апелянта про порушення матеріального Закону та необґрунтованість рішення суду слід вважати такими,  що не заслуговують на увагу.

Відповідно до вимог  ст.  308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без зміни,  якщо визнає,  що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Рішення суду відповідає вимогам закону,  порушень процесуального законодавства при розгляді справи та прийнятті рішення не встановлено,  тому підстав для скасування ухвали колегія суддів не вбачає.

Керуючись  ст.  ст.  307,  308,  315 ЦПК України,  колегія суддів,  -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Кіровського міського суду Луганської області від 10 жовтня 2007 року   залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно,  але може бути оскаржена протягом двох місяців у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація