Справа №22ц-3317/07
Головуючий в 1 інстанції:Степіна О.С.
Доповідач - Мартинюк B.I.
УХВАЛА
іменем УКРАЇНИ
31 жовтня 2007 р. м. Луганськ.
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області у складі:
головуючого - Мартинюка.В.І. суддів.Ступіної Я.Ю., Темнікової В.І. при секретарі: Форощук О.В. за участю: ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську апеляційну скаргу ВАТ „Сталь" на рішення Жовтневого районного суду м. Луганську від 07.05.2007 р.
По справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ „Сталь" про стягнення матеріальної та моральної шкоди, -
встановила:
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, на обґрунтування вказавши, що Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, на обґрунтування вказавши, що працював канавником та розливником на заводі ім. „Октябрьскої революції" м. Ворошиловграда в фасонно-сталеливарному цеху, та мав право на пільгову пенсію за писком № 1.В 1993 році вказаний цех став структурним підрозділом та на його базі утворилась АП „Сталь", правонаступником котрого є ВАТ „Сталь". Позивач звернувся до адміністрації ВАТ „ Сталь" про видачу довідки для надання в пенсійний фонд, для оформлення пенсії на пільговим умовах, однак йому було відмовлено в цьому. Тільки після рішення суду Жовтневого району м. Луганська котрий визнав неправомірні дії директора Сталь" та зобов'язав директора надати довідку, йому була видана довідка, та призначена пенсія з 17.01, 2005 року. Оскільки за виною відповідача позивач не отримав пенсію за 12 МІСЯЦІВ, а саме з 17.01.2004 року по 17.01.2005 рік, уточнивши матеріальні вимоги, просив стягнути з відповідача матеріальну шкоду у сумі 2909 грн. 68коп., а також просив стягнути моральну шкоду у сумі 1500 грн., оскільки у зв'язку з діями відповідача страждав, звертався до суду, та доказував, що відповідач зобов'язаний надати йому довідку, також просив стягнути судові витрати, а саме: судовий збір в сумі 51грн., та витрати за надання правової допомоги в сумі 360 грн.
Рішенням Жовтневого районного суду м. Луганська від 7 травня 2007 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково. Стягнуто з ВАТ „ Сталь" м. Луганськ, на користь ОСОБА_1матеріальну шкоду в сумі 2909 грн.86коп., судові витрати, а саме
2
судовий збір в сумі 51грн., витрати на правову допомоги 360 грн., а також моральну шкоду у сумі 500 грн., а всього 3820 (три ТИСЯЧІ ВІСІМСОТ двадцять) грн. 68 коп.
Також стягнуто з відповідача на рахунок ТУ ДСА В Луганській області витрати на інформаційно-технічне забезпечення 30 грн.
В апеляційній скарзі ОАО „ Сталь", посилаючись на невірне застосування матеріального права просить скасувати рішення суду , ухвалити нове рішення , яким відмовити позивачу у його позові.
Заслухавши доповідача, осіб які з'явилися, дослідивши апеляційну скаргу в межах її доводів, матеріали справи, судова колегія вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права
Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань:
Оскільки рішенням Жовтневого районного суду м. Луганська від 30.09.2004 року було встановлено, що однією стороною по справі був і директор ВАТ „Сталь, " котрого зобов'язали видавати довідку, що уточнює особливий характер роботи чи умови праці, необхідних для призначення пенсії на пільгових умовах працівникам фасонно - сталеливарного цеху, тобто була встановлена вина саме директора ВАТ „Сталь" в тому, що вказана довідка надана не була, суд вважає, що ця підстава не підлягає доказуванню, оскільки встановлена рішенням суду, котре набуло законної сили.
Згідно ч.3 ст. 61 ЦПК України обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи, або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Згідно ст. 49 КзпП України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.
Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно ст. 1167ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі правомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини. Суд 1 інстанції вірно встановив , що саме з вини відповідача позивач не отримав пенсію 12 місяців, в зв'язку з чим переніс також моральні страждання.
Посилання відповідача в апеляції на те що позивач, пропустив термін звернення до суду передбачений ст. 233 КзпП України, не заслуговують на увагу, оскільки як на момент звернення до відповідача і до суду, позивач вже не працював на ВАТ „Сталь", а останній як правонаступник орендного підприємства „Сталь", повинен був надати уточнюючу довідку про характер праці позивача, й судом вірно розглянуто справу у позовному проваджені,
2
а не в особливому порядку на, що посилався відповідач в апеляційній скарзі. Керуючись ст. ст. 303.308, 313, 315 ЦПК України судова колегія,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу директора ВАТ „ Сталь" м. Луганськ, Квітковського Миколи Івановича відхилити.
Рішення Жовтневого районного суду м. Луганська від 07.05.2007 року залишити без зміни.
Ухвала суду набирає чинності з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців безпосередньо до Верховного Суду України.