Провадження №6-а/748/128/13 Єдиний унікальний № 748/3298/13-а
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2013 року м. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді Козак В.І.,
при секретарі судового засідання Барбаш К.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові подання Деснянського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції про зміну способу та порядку виконання рішення суду, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Чернігівського районного суду від 11 серпня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2013 року, задоволено позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Чернігівському районі про визнання дій неправомірними та зобов’язати провести перерахунок та виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі, що постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС 3 категорії. Визнано протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі щодо відмови в перерахунку і виплаті ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі віднесеній до 3 категорії потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи” в ред. чинній до 01.01.2007 року, у розмірі 25% мінімальної пенсії за віком. Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі віднесеній до 3 категорії потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи” в ред. чинній до 01.01.2007 року, у розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, починаючи з 12 квітня 2011 року по 22 липня 2011 року включно, за виключенням нарахованих та сплачених сум за вказаний період.
Деснянський відділ державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції звернувся до суду із поданням, в якому просить змінити спосіб і порядок виконання рішення Чернігівського районного суду від 11 серпня 2011 року в частині зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі віднесеній до 3 категорії потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи” в ред. чинній до 01.01.2007 року, у розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, починаючи з 12 квітня 2011 року по 22 липня 2011 року включно, за виключенням нарахованих та сплачених сум за вказаний період. Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі на користь ОСОБА_1 надбавку до пенсії нараховану згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 12 квітня 2011 року по 22 липня 2011 року в розмірі 262,47 грн.
Заявник посилається на те, що дане рішення суду виконано лише в частині перерахування коштів, натомість щодо виплати рішення суду залишається тривалий час не виконано у зв’язку із браком коштів та за наявності формулювання зобов’язати виплатити” рішення виконано не може бути.
У судове засідання сторони не з’явилися.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши доводи заяви, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження – із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Так, з матеріалів справи вбачається, що постановою Чернігівського районного суду від 11 серпня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2013 року, зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі віднесеній до 3 категорії потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи” в ред. чинній до 01.01.2007 року, у розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, починаючи з 12 квітня 2011 року по 22 липня 2011 року включно, за виключенням нарахованих та сплачених сум за вказаний період.
Деснянський відділ державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції зазначає, що дане рішення суду виконано лише в частині перерахування коштів, натомість щодо виплати рішення суду залишається тривалий час не виконано, а у зв’язку із браком коштів та за наявності формулювання “зобов’язати виплатити” рішення виконано не буде. У зв’язку з вищевикладеним просить змінити спосіб виконання судового рішення шляхом зазначення способу – стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області перерахованих коштів.
Разом з тим, відповідно до ч.4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання не чинним рішення відповідача – суб’єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов’язання відповідача – суб’єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов’язання відповідача – суб’єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача – суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Такої вимоги як “стягнути з суб’єкта владних повноважень грошові кошти” диспозиція статті не передбачає.
Крім того, згідно листа Вищого адміністративного суду України від 13.06.2012 року № 1483/12/13-12, відповідно статтями 21, 105, 162 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги щодо визнання незаконними рішення, дії чи бездіяльності відповідача, зобов’язання його вчинити певні дії, відшкодувати шкоду, заподіяну незаконним рішенням, дією чи бездіяльністю.
Установивши, що відповідачі порушили норми права, які регулюють спірні відносини, адміністративний суд повинен визнати такі дії протиправними і зобов’язати відповідачів здійснити нарахування та виплату належних сум відповідно до закону, а не ухвалювати рішення про стягнення конкретних сум.
З урахуванням наведеного, суд не вбачає можливості змінити спосіб або порядок виконання рішення суду.
Керуючись ст.ст. 105, 158-160, 165, 167, 186, 254, 263 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні подання Деснянського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції про зміну способу та порядку виконання постанови Чернігівського районного суду від 11 серпня 2011 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Чернігівському районі про визнання дій неправомірними та зобов’язати провести перерахунок та виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі, що постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС 3 категорії – відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.І. Козак