Судове рішення #33382807


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

12 листопада 2013 р. Справа № 5010/1025/2012-Б-24/39

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., при секретарі судового засідання Тузін Г. П., за участю розпорядника майна Хлібейчука І. М., представника ПАТ "Креді Агріколь Банк" Пастушенка А. А., представника ТОВ "КарпатСмоли" Кажука І. В., представника ПП "Інтер-Пак" Романіва А. Б., у відкритому судовому засіданні розглянувши справу про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Живиця плюс",

в с т а н о в и в:

01 жовтня 2012 р., господарський суд Івано-Франківської області порушив провадження у справі № 5010/1025/2012-Б-24/39 про банкрутство ТОВ "Живиця плюс".

20 листопада 2012 р., суд виніс ухвалу за результатами підготовчого засідання, згідно з якою було введено процедуру розпорядження майном боржника.

12 лютого 2013 р., суд виніс ухвалу за результатами попереднього засідання, згідно з якою, зокрема, визнав кредиторів боржника та затвердив реєстр вимог кредиторів боржника.

11 листопада 2013 р., до канцелярії суду надійшла заява ТОВ "Поліком" про заміну кредитора у справі.

Із змісту зазначеної заяви та додатків до неї вбачається, що 01 листопада 2013 р. між ПП "Інтерпак" та ТОВ "Поліком" укладено договір про відступлення права вимоги, відповідно до пункту 1.1 якого ПП "Інтерпак" передає, а ТОВ "Поліком" приймає право вимоги, що належить ПП "Інтерпак", і стає кредитором за договором поставки № КФ-27 від 14 січня 2011 р. з договорами про внесення змін та доповнень до нього, укладеними між ПП "Інтерпак" та ТОВ "Живиця плюс". Згідно з п. 1.3 Договору про відступлення права вимоги, станом на день укладення цього договору загальна сума права вимоги за договором поставки, що відступається первісним кредитором новому кредитору становить 702 326 грн 17 коп.

Відповідно до п. 1 ст. 512 ЦК України, кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

За змістом ст. 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав.

Відповідно до абзацу 3 п. 1.4 постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26 грудня 2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", статтею ГПК передбачено процесуальне правонаступництво у з'язку не лише зі смертю (оголошенням померлою) фізичною особи та реорганізацію суб'єкта господарювання, а й в інших передбачених законом випадках, у тому числі заміни кредитора або боржника у зобов'язанні (статті відповідно 512 і 520 ЦК України). Процесуальне правонаступництво допускається на будь-якій стадії судового процесу і здійснюється господарським судом без виклику сторін у справі, якщо їх явка не зумовлена необхідністю з'ясування судом тих чи інших обставин.

Так, заслухавши в судовому засіданні думку учасників провадження у справі про банкрутство, суд вважає за необхідне замінити кредитора ПП "Інтерпак" на кредитора ТОВ "Поліком".

На підставі викладеного, керуючись статтями 512, 514 ЦК України, ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону № 784-ХІV від 30 червня 1999 р.), ст. 86 ГПК України, суд

у х в а л и в:

кредитора приватне підприємство "Інтерпак" замінити на кредитора товариство з обмеженою відповідальністю "Поліком", у зв'язку з чим внести відповідні зміни в реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Живиця плюс", затверджений ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 12 лютого 2013 р.

Суддя Ткаченко І. В.








Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"

________________ 12.11.13

ст. 5 86




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація