Справа № 108/11216/13-ц
Провадження 2/107/2596/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2013 р.
Керченський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі головуючої
судді Кіт М.В.
при секретарі Лєсковій С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Керч цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину,
встановив:
У листопаді 2012 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину.
По справі було ухвалено заочне рішення Керченським міським судом 15 лютого 2013 року, яке за заявою відповідача ОСОБА_2 було скасоване 20 вересня 2013 року.
Позовні вимоги позивач мотивувала тим, що з відповідачем з 2004 року перебувала у шлюбі, якій вони розірвали за рішенням суду у 2013 році. Від спільного життя у них народилася дочка ОСОБА_3, 28.02.2005 р. Дитина поживає з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач ухиляється дитини, матеріальної допомоги добровільно не надає. Просила суд стягнути з відповідача аліменти на дитину у розмірі 1/4 частки його заробітку.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_4, що діє на підставі довіреності, позов підтримали та просили суд задовольнити його у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 позов не визнав та пояснив, що він хворіє, потребує постійного медикаментозного лікування, на що потрібні значні грошові кошти, він утримує свою мати, яка є пенсіонеркою та інвалідом другої групи, виплачує аліменти за рішенням суду у розмірі 1/4 частки свого заробітку, його брат ОСОБА_5 також є інвалідом з дитинства, він і йому допомагає. Згоден виплачувати аліменти у твердій грошовій сумі десь 500-600 грн.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 з 2004 року перебували у зареєстрованому шлюбі, якій розірвали за рішенням Южного міського суду Одеської області від 24.05.2013 року (а.с.42).
Від спільного життя у сторін 28.02.2005 року народилося дочка ОСОБА_6 (а.с.5). Після припинення шлюбно-сімейних відносин дитина залишилася на вихованні та утриманні матері.
Статтею 180 Сімейного кодексу України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч.ч.1,2,3 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
У зв’язку з тим, що дитина проживає разом з матір’ю, то відповідач зобов’язаний брати участь в її утриманні.
Відповідно до ч.1 ст. 184 СК України Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідач має постійне місце роботи – працює на Державному підприємстві «Морський торговельний порт «Южний», що сам відповідач не заперечував у судовому засіданні (а.с.52,53-54).
В зв’язку з тим, що відповідач має гарантований заробіток, то з нього підлягають стягненню аліменти на малолітню дитину в частці від заробітку, тому суд не приймає до уваги доводи відповідача, що він згоден виплачувати аліменти у твердій грошовій сумі.
Згідно ст. 182 СК України При визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
При визначенні розміру аліментів, які підлягають стягненню з відповідача, суд враховує стан здоров’я дитини, що вона часто хворіє простудними захворюваннями, що підтверджується записами лікарів|лікарок| в медичній карті дитини|дитяти|, навчається|виучує| в Дитячій школі мистецтв ім. Р.В. Сердюка на художньому і хореографічному відділеннях|відокремленнях|, враховує і стан|достаток| здоров'я відповідача, що він працездатний, має постійне місце роботи, що виплачує аліменти у розмірі 1/4 частини|частки| заробітку на утримання непрацездатної матері| на підставі рішення Южного міського суду Одеської області від 24.05.2013 року (а.с.42), при цьому суд враховує, що у вказаному рішенні|розв'язанні,вирішенні,розв'язуванні| суд визначаючи розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на користь матері| не врахував, що на утриманні відповідача знаходиться|перебуває| малолітня дитина, та вважає за можливе визначити розмір аліментів у розмірі 1/4 частці заробітку відповідача|дитя|.
Вказаний розмір не суперечить вимогам Закону України «Про виконавче провадження.
Так згідно ч.ч. 3,4 ст. 70 Закону із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості: у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, відшкодування шкоди у зв'язку із втратою годувальника та збитків чи шкоди, заподіяних злочином, - п'ятдесят відсотків. Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати не може перевищувати п'ятдесят відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі в разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати в разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати сімдесяти відсотків.
На підставі висловленого та керуючись ст.ст.10,11,60,88,212,213,215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, - задовольнити.
Стягувати із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Україна, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_2, аліменти на дочку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) щомісячно, але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 15.11.2012 р. та до повноліття дитини.
Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави у розмірі 229,40 грн. (двісті двадцять дев’ять грн. 40 коп.).
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд АР Крим через Керченський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Кіт М.В.