Судове рішення #33371063

Справа № 344/14033/13-ц

Провадження № 2/344/5262/13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


05 листопада 2013 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді Максимчина Ю.Д.

секретаря Шевчук І.Ю.

з участю позивача ОСОБА_1

представника відповідача Стефанишин П.В.,

прокурора Ворох А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Івано-Франківську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Національної акціонерної страхової компанії "Оранта", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Генеральна прокуратура України про стягнення 147720 грн. 00 коп. страхової суми по державному обов"язковому особистому страхуванню працівника прокуратури, суд, -


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Національної акціонерної страхової компанії "Оранта", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Генеральна прокуратура України про стягнення 147720 грн. 00 коп. страхової суми по державному обов"язковому особистому страхуванню працівника прокуратури.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві. Просив їх задоволити.

Представник відповідача Національної акціонерної страхової компанії "Оранта" позов не визнав, просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Генеральної прокуратури України - Ворох А.В. в судовому засіданні позов не визнала. Вважає, що підстав для задоволення позову немає .

Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, представника третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 04.07.2006 року ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківської обласної дирекції (НАСК) «Оранта» із заявою про виплату страхової суми по державному обов'язковому особистому страхуванню працівника, так як згідно з висновком Івано-Франківської обласної МСЕК серії МСЕ за № 164300 від 30.11.2005 року визнаний інвалідом 3-ї групи, що втратив 50% професійної працездатності, пов'язаної є проходженням військової служби в органах військової прокуратури.

З висновку про наявність підстав для виплати страхової суми колишньому військовому прокурору Івано-Франківського гарнізону полковнику юстиції ОСОБА_1 від 15 березня 2006 року вбачається, що обставини втрати полковником юстиції ОСОБА_1 працездатності у зв»язку з захворюванням, що сталося під час проходження ним служби в органах військової прокуратури та захворювання одержано при виконанні службових обов»язків як працівником прокуратури та є страховою подією відповідно до законодавства України (а.с. 7 - 8).

Пунктом 2 Порядку та умов державного обов'язкового особистого страхування працівників прокуратури, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.1992 року №486 (чинною на той час), державному обов'язковому особистому страхуванню підлягають Генеральний прокурор та його заступники, підпорядковані прокурори та їх заступники, старші помічники і помічники прокурора, начальники управлінь і відділів, їх заступники, старші прокурори і прокурори управлінь і відділів, слідчі прокуратури.

Згідно пункту 7 даного Порядку у разі втрати застрахованим працездатності в результаті поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, що сталися при виконанні або у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків, - у розмірі, що залежить від ступеня втрати працездатності, який визначається у процентному відношенні від суми страхування на випадок загибелі або смерті.

Пунктом 13 вищевказаного Порядку передбачено, що для визначення права на виплату страхових сум у випадках, передбачених у пункті 7 цього Порядку, застрахований або його спадкоємець оформляють у відповідному органі прокуратури та подають страховику такі документи: у разі втрати застрахованим працездатності - заяву за вказаною формою з відміткою органу прокуратури про місячне грошове утримання за останньою посадою, копію довідки медично- соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності, засвідчену в нотаріальному порядку, документ, що посвідчує особу застрахованого.

Згідно пункту 14 вищевказаного Порядку, органи прокуратури зобов'язані надавати за запитами страховика документи про обставини страхових випадків, необхідні для вирішення питання про виплату страхових сум.

З матеріалів справи вбачається, що Генеральною прокуратурою було надано позивачу всі документи, що підтверджували страхову подію та передані для відправлення до страхової компанії для виплати страхової суми. 04.07.2006 року ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківської обласної дирекції НАСК «Оранта» з усіма необхідними документами для виплати страхової суми. Однак у відповідності до чинного законодавства України, належна йому страхова сума у семиденний строк з дня звернення цією страховою компанією не була виплачена.

Відповідно до листа Івано-Франківської обласної дирекції НАСК «Оранта» №9-2-14/261 від 19 липня 2006 року документи на виплату страхової суми ОСОБА_1 було направлено до Генеральної прокуратури України (а.с. 29).

Разом з тим, після передачі позивачем 4 липня 2006 року до Івано-Франківської обласної дирекції НАСК «Оранта» усіх необхідних документів для виплати йому страхових коштів, зазначена страхова компанія у відповідності до пункту 9 Порядку та умов державного обов'язкового особистого страхування працівників прокуратури, затвердженого Постановою КМ України від 19 серпня 1992 року №486 (чинною на той час), зобов'язана була у семиденний строк провести виплату йому страхової суми.

У відповідності до Порядку та умов державного обов'язкового особистого страхування працівників прокуратури», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.1992 року №486 (чинною на той час), Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» виплачувала страхові суми у випадку втрати застрахованим працездатності в результаті захворювання, що сталися при виконанні або у зв'язку з виконанням службових обов'язків у розмірі, що залежить від ступеня втрати працездатності, який визначається у процентному відношенні від суми страхування на випадок загибелі або смерті, тобто від розміру десятирічного грошового утримання застрахованого за останньою посадою, яку він займав.

Згідно довідки Івано-Франківського обласного військового комісаріату №81 від 22.02.2008 року посадовий оклад ОСОБА_1 становив 2327,00 грн. та оклад за військовим званням -135,00 грн. (а.с. 32).

Таким чином, страхова сума, яку необхідно позивачу виплатити становить 147720 грн.00 копійок (2327 грн. 00 коп. + 135 грн. 00 коп. х 12 міс. х 10 років : 2 (50%) = 147720 грн. 00 коп.

Згідно з рішенням Конституційного Суду України № 10-рп від 25.10.2007 року положення частини четвертої статті 50 Закону України «Про прокуратуру» в системному зв'язку з частиною п'ятою цієї статті слід розуміти так, що держава гарантує обов'язкове державне страхування прокурорам незалежно від особливостей статусу їх певних категорій.

У описовій частині цього рішення зазначено, що виходячи з положення статті 50 Закону України «Про прокуратуру» Конституційний Суд України встановив, що держава надала однакове страхове гарантування життя і здоров'я для всіх осіб, які перебувають на посадах прокурорів і слідчих прокуратури, включаючи військовослужбовців. Імовірність страхового випадку і можливий збиток від нього та обсяг відповідальності страховика також безпосередньо пов'язані з перебуванням громадянина України на посаді прокурора.

Згідно пункту 5 частини 1 статті 268 Цивільного кодексу України позовна давність не поширюється на вимогу страхувальника (застрахованної особи) до страховика про здійснення страхової виплати.

Отже, за наведених обставин, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог повністю.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України слід стягнути судові витрати.

На підставі наведеного, відповідно до ст. 268 Цивільного кодексу України, Порядку та умов державного обов'язкового особистого страхування працівників прокуратури, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.1992 року №486 (чинною на той час), керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 209, 213-215 ЦПК України, суд-


В И Р І Ш И В :


Позов задоволити.

Стягнути з Національної акціонерної страхової компанії "Оранта" ( код ЄДРПОУ 00034186) за місцем знаходження Івано-Франківської обласної дирекції НАСК «Оранта» на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) страхову суму в розмірі 147720 грн. 00 коп.

Стягнути з Національної акціонерної страхової компанії "Оранта" ( код ЄДРПОУ 00034186) за місцем знаходження Івано-Франківської обласної дирекції НАСК «Оранта» в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок 31214206700002, отримувач коштів - УДК у м. Івано-Франківську, код за ЄДРПОУ - 37952250 банк отримувача - ГУДК України в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) - 836014, код класифікації доходів бюджету - 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 1477 грн. 20 коп. судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених статтею 294 ЦПК України, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.


Суддя Максимчин Ю.Д.












Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація