Справа № 121/8615/13-к
1-кп/121/452/13
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2013 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі судді: Переверзєвої Г.С.
при секретарі: Тохтамиш Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду кримінальне провадження за обвинуваченням
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, холостого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, б. 14, кв. 43, не судимого в силу ст. 89 КК України,
у скоєні злочину, передбаченого ст. 125 ч. 1 КК України,
за участю прокурора Максименко І.А., потерпілої ОСОБА_2 та обвинуваченого ОСОБА_1,
В С Т А Н О В И В:
Обвинувачений ОСОБА_1 30 серпня 2013 року близько о 19 годині, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння та знаходячись за місцем проживання в ІНФОРМАЦІЯ_5, де також знаходились його мати ОСОБА_3 і бабуся ОСОБА_2, на підставі раптово виниклих неприязних стосунків з останніми, умисно, з метою заподіяння тілесних ушкоджень, наніс ОСОБА_3 два удари кулаком в область плечового суглобу лівої та правої руки та удар ногою у її праву сідничну область, а також ОСОБА_2 наніс численні удари кулаками по лівій руці та обличчю, заподіяв потерпілим легкі тілесні ушкодження, що не спричинили за собою тимчасовий розлад здоров’я у вигляді: у ОСОБА_3 – синців на лівому та правому плечах, та синця у правої сідничної області; у ОСОБА_2 – синців в області правої та лівої очниці, на лівій верхній кінцівці, садна в області правої брови.
Дії обвинуваченого ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 125 ч. 1 КК України, як умисне заподіяння легкого тілесного ушкодження, що не спричинило короткочасний розлад здоров’я.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав в повному обсязі та пояснив в суді, що в ході конфлікту з матір’ю та бабусею він наніс кулаком удари потерпілим по обличчю, а матері і ногою в сідничну область, заподіявши їм тілесні ушкодження.
У скоєному розкаюється, просить пробачення у потерпілих.
Показання обвинуваченого узгоджуються з викладеними в описовій частині обвинувального акту та вироку обставинами, які ніким не оспорюються, є добровільними, конкретними за змістом і не викликають сумнівів в їх істинності.
Суд, відповідно до положення ч. 3 ст. 349 КПК України, за згодою всіх учасників судового розгляду, обмежив обсяг досліджуваних доказів допитом обвинуваченого, потерпілого, дослідженням письмових доказів і даних, що характеризують обвинуваченого. Права останньому відповідно до ст. 42 КПК України та ст. 63 Конституції України роз'яснені і зрозумілі. Також роз'яснено учасникам провадження і наслідки ч. 3 ст. 349 КПК України.
Вина обвинуваченого, крім його зізнавальних свідчень, доведена:
- заявами від ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про спричинення їм тілесних ушкоджень ОСОБА_1 за місцем проживання та про прийняття до останнього заходів, оскільки подальше проживання з ним неможливо (а.к.п. 49, 19);
- показаннями потерпілої ОСОБА_2, даними в суді про те, що обвинувачений в ході виниклого конфлікту наніс їй кулаком удари по обличчю, заподіяв легкі тілесні ушкодження у вигляді синців та саден, а також побив свою матір;
- висновками судово-медичних експертиз, згідно яких у ОСОБА_3 були ушкодження у вигляді синців на лівому і правому плечах, синця в правій сідничної області; у ОСОБА_2 були ушкодження у вигляді синця в області правої очниці, в області лівої очниці, синців на лівій верхній кінцівці, садна в області правої брови. У обох потерпілих дані ушкодження виникли від дії тупих предметів і могли бути отримані 30.08.2013 року. За ступенем тяжкості дані тілесні ушкодження відносяться до легких, що не спричинило за собою короткочасного розладу здоров'я (а.к.п. 20,49).
Згідно зі ст. 65 КК України суд, призначаючи покарання, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання.
Особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів.
Встановлено, що обвинуваченим вчинено злочин не великої тяжкості.
Пом'якшуючими вину обставинами суд розцінює: визнання вини, щире розкаяння.
Обтяжуючою обставиною є - вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.
Як особистість, обвинувачений характеризується наступним чином: не судимий в силу ст. 89 КК України, не працює, на обліку у лікарів психіатра та нарколога не перебуває, за місцем проживання характеризується позитивно (а.к.п. 50, 54).
Сукупність всіх обставин у справі і даних про особу обвинуваченого дозволяють суду застосувати йому покарання у вигляді громадських робіт.
Керуючись ст.ст. 368, 370, 374 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 125 ч. 1 КК України та призначити йому покарання у вигляді 200 (двохсот) годин громадських робіт.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом тридцяти днів: для засудженого з моменту вручення йому копії вироку, для останніх учасників процесу – з моменту його оголошення, через Ялтинський міський суд.
Копія вироку негайно після проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Учасники судового провадження мають право отримати копію вироку у Ялтинському міському суді.
Копію цього судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутній у судовому засіданні.
Суддя: