Судове рішення #33321581

Справа № 432/5362/13-ц

Провадження №2/432/1852/2013


ОСОБА_1 міський Суд


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)


          13 листопада 2013 р.

Суд у складі: Головуючого судді Євтіфієва В.М.;

Секретаря Божко Т.О.;

За відсутності позивача ОСОБА_2, яка заявила про розгляд справи за їх відсутності, відповідача ОСОБА_1 міської ради, повідомленого про день та час розгляду справи;

розглянув у відкритому судовому засіданні, справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 міської ради, про визнання право власності, -


ВСТАНОВИВ:


В мотивуванні позовних вимог позивач вказав, квартира АДРЕСА_1, належить на праві власності ОСОБА_3 у відповідності до договору купівлі-продажу.

Власник в вказаної квартири не проживав. В квартирі з 18.11.1997р. проживав ОСОБА_4 по день смерті, яка настала 04.01.2012р.

Після смерті батька - ОСОБА_4 позивачка проживає в вказаної квартирі. Загальний строк користування квартирою батьком позивачки 14років. З урахуванням переходу спадкових прав до спадкоємця, позивач вимагає:

- встановити факт постійного користування квартирою №15, будинку №4 по вул..Чайковського м.Стаханова, ОСОБА_4 з 18.11.1997р. по день смерті, яка настала 04.01.2012р.;

- встановити факт постійного користування квартирою №15, будинку №4 по вул..Чайковського м.Стаханова, позивачкою після смерті ОСОБА_4, яка настала 04.01.2012р., по теперішній час;

- визнати за позивачкою право власності на квартиру АДРЕСА_1, з набувальної давності.

Відповідачем письмових заперечень, щодо позовних вимог суду не надано.

Позивачка на позові наполягала, що вказала в заяві.

Дослідивши та оцінивши в сукупності докази матеріалів справи, судом встановлено наступне:

          Згідно частини 1 статті 11 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Статтею 60 Цивільного процесуального кодексу України визначено, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Судом встановлено, квартира АДРЕСА_1, належить на праві власності ОСОБА_3 у відповідності до договору купівлі-продажу від 04.08.1997р.

Матеріали справи свідчать, що ОСОБА_3 будучі власником вказаної квартири не проживав, за зазначеною адресою. В квартирі з 18.11.1997р. проживав ОСОБА_4 по день смерті, яка настала 04.01.2012р, згідно свідоцтва про смерть.



Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу від 19.12.2008р. ОСОБА_3 розірвав шлюбні відносини з ОСОБА_5.

Згідно до свідоцтва про народження та свідоцтва про розірвання шлюбу позивачка є донькою ОСОБА_4

Після смерті батька - ОСОБА_4 позивачка проживає в вказаної квартирі. Загальний строк користування квартирою батьком позивачки 14років.

Статтею 234 ЦК України визначено: Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Статтею 256 ч.2 ЦПК України визначено: У судовому порядку можуть бути встановлені інші факту від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлено.

Таким чином, встановленими обставинами, суд вважає доведеним факт постійним користуванням квартирою №15, будинку №4 по вул..Чайковського м.Стаханова, ОСОБА_4 з 18.11.1997р. по день смерті, яка настала 04.01.2012р. та позивачкою після смерті ОСОБА_4 по теперішній час.

Статтями 1216, 1217 ЦК України визначено Спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

          Відповідно до ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону, або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Європейської конвенції про захист прав та основних свобод людини, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна, інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.

Стаття 344 ЦК України визначено: Особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном — протягом п’яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно до п.8 прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, правила статті 344 ЦК України, про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом.

          Отже, сукупність доказів наданих позивачем встановлено право позивачки заявляти вимоги щодо право власності, т.я. померлий ОСОБА_4 під час життя відкрито володів квартирою №15, будинку №4, по вул..Чайковського м.Стаханова, більш ніж 10 років. Враховуючи, що спадкування є переходом прав та обов’язків спадкодавця до спадкоємця, відповідно до вказаних норм Закону, є підставою для задоволення вимог.

Керуючись ст.ст. 4,10,15,60,88,212-215 ЦПК України, -


ВИРІШИВ


          Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_1 міської ради, про визнання право власності задовольнити повністю.

Вважати, постійним користуванням квартирою №15, будинку №4 по вул.Чайковського м.Стаханова, ОСОБА_4 з 18.11.1997р. по день смерті, яка настала 04.01.2012р.

Вважати, постійним користуванням квартирою №15, будинку №4 по вул..Чайковського м.Стаханова, ОСОБА_2 після смерті ОСОБА_4, яка настала 04.01.2012р., по теперішній час.




Визнати за ОСОБА_2 право власності на квартиру АДРЕСА_1, з набувальної давності.

Рішення суду може біти переглянуто судом який його ухвалив за заявою ОСОБА_1 міської ради про перегляд заочного рішення повинна бути подана до суду м. Стаханова, протягом 10ти днів з дня отримання його копії

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня його проголошення або отримання копії рішення особами, які беруть участь у справі але не були присутні у судовому засіданні.

                    Суддя:                                                                                В.М.Євтіфієв




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація