Судове рішення #3331719

                                  

 

                             

 

Справа № 2о-42/08

Р і ш е н н я

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

 

            25  листопада  2008 року                                     Віньковецький районний суд Хмельницької області в складі :       головуючого - судді   Волкової  О.М.     

                                                              при секретарі      Заєць   М.З.                                                                         

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі суду  смт. Віньківці цивільну справу за заявою   ОСОБА_1   про встановлення факту , що має юридичне значення,

 

                                                   В С Т А Н О В И В :

 

            ОСОБА_1  звернулась до суду із заявою про  встановлення факту ,що має юридичне значення , а саме   просила визнати факт втрати нею джерела засобів до існування після смерті чоловіка .  Свою  заяву обґрунтовувала тим , що  являється пенсіонеркою ,  і після смерті  чоловіка ОСОБА_2 фактично втратила годувальника.

            Встановлення   даного факту їй необхідно  для переоформлення  пенсії по втраті годувальника. 

У судовому  засіданні   заявниця  свої  вимоги  підтримала повністю і просила задовольнити . Пояснила , що   її чоловік ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .   Протягом  останніх  тридцяти років  вони проживали окремо , чоловік -у               м. Антрацит Донецької області , де працював у міліції , вийшов на пенсію , захворів  та  згодом  помер , а вона - в смт. Віньківці.   Разом вони не мали змоги проживати , оскільки їй у м. Антрацит  не підходив клімат .  Однак щороку  чоловік проводив з нею відпустку , постійно  надавав грошову допомогу , купував ліки  ,  здійснював поштові перекази коштів.  Все майно  він залишив по заповіту їхній дочці - ОСОБА_3.   ОСОБА_1 хворіє ,  страждає на   гіпертонію ,  деформуючий артроз  ,  у зв'язку з чим  потребує оперативного втручання і на що необхідні значні кошти. Пенсія у неї   невелика , а тому  отримання пенсії по втраті годувальника для неї  є єдиним засобом до існування.

Представник заінтересованої особи не заперечувала у суді проти вимог   заявниці.  Пояснила , що  ОСОБА_1 подала всі документи  і перешкод для призначення їй  пенсії  по втраті годувальника немає  , окрім  того , що необхідно встановити факт втрати нею джерела засобів до існування після смерті чоловіка.  Згідно наказу   Міністерства праці та  Пенсійного Фонду України № 224/30 від 30.04.2002 року такий факт інакше як через суд встановлений бути не може.

Суд , вислухавши пояснення  сторін , свідків , дослідивши матеріали справи , дійшов висновку , що заява ОСОБА_1 обґрунтована , доведена належними доказами  і підлягає задоволенню.

Із матеріалів справи вбачається , що   заявниця  народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 .   Згідно довідки  управління Пенсійного Фонду України у Віньковецькому районі  вона отримує пенсію за віком  у розмірі 667.08 гривень.   Відповідно до довідки   Віньковецької районної лікарні  ОСОБА_1  хворіє з 1985 року  і страждає на гіпертонічну хворобу ,  ішемічну хворобу серця ,  атеросклеротичний кардіосклероз та  деформуючий артроз.  ОСОБА_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі  з ОСОБА_2 , що  підтверджується  актовим записом про шлюб  №10 від 07 червня 1953 року  , складеним  Трибухівською сільською Радою  Бучацького району Тернопільської області.   Шлюб розірвано не було.   ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_2 помер у м. Антрацит.   Згідно довідки  головного управління   Пенсійного Фонду України  у Хмельницькій області   від 16.10.2008 року розмір пенсії  померлого чоловіка  заявниці ---ОСОБА_2 на день смерті  ІНФОРМАЦІЯ_1 складав  2863.22 гривні , а сума грошового забезпечення для обчислення пенсії дружині - 3579 .03 гривні.

Свідки   ОСОБА_3  та ОСОБА_4  у суді пояснили , що живуть із заявницею по сусідству.  Їм відомо , що  покійний  чоловік  ОСОБА_1  висилав їй  гроші  , приїжджав до неї ,  а також  надавав допомогу дочці та внучці.

 

 

 

Відповідно до ст..38   Закону України «Про пенсійне забезпечення»  члени сімї померлого вважаються такими , що були на його утриманні , якщо вони були на його повному утриманні  або одержували від нього допомогу , яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. 

Згідно ст..37  даного Закону право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімї померлого годувальника , які були на його утриманні.

Проаналізувавши досліджені у судовому засіданні докази  суд приходить до висновку , що   ОСОБА_1 отримувала від свого чоловіка ОСОБА_2   постійну  допомогу , яка    була для неї   основним джерелом засобів до існування , і таким чином перебувала на його утриманні.   Такого висновку суд дійшов  на підставі пояснень  заявниці , свідків ,   довідок про розмір пенсії  ОСОБА_1 та її померлого чоловіка , яка  більша у 4,5 рази  від пенсії ОСОБА_1. 

Відповідно до ст.. 256 ЦПК України  суд в порядку окремого провадження  розглядає цивільні справи  про перебування фізичної особи на утриманні.

 

 На підставі викладеного  та керуючись  ст.. ст..  8, 60, 212,213,256,259  ЦПК  України, суд ,---

 

Р І Ш И В :

 

            Заяву   ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт втрати  ОСОБА_1  джерела засобів до існування після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1. 

На рішення може бути подана апеляція в апеляційний суд Хмельницької області через Віньковецький районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження  протягом десяти  днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Суддя                                                         Волкова О.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація