Справа № 121/9095/13-к
1-кп/121/487/13
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2013 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі судді: ПЕРЕВЕРЗЄВОЇ Г.С.
при секретарі : ТОХТАМИШ Т.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду матеріали кримінального провадження № 12013130800001942 за обвинуваченням
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Алмалик, Алмаликського району, Ташкентської області, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, судимого 05.11.2012 року Чорноморським районним судом АРК за ст. 185 ч. 3 КК України на 3 роки 6 місяців позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільненого з випробувальним терміном на 2 роки,
у скоєні злочину, передбаченого ст. 185 ч. 2 КК України,
за участю прокурора Семенчука Д.О. та обвинуваченого ОСОБА_1, суд
В С Т А Н О В И В:
Обвинувачений ОСОБА_1, будучи засудженим за корисливі злочини, в період іспитового строку знову скоїв аналогічний злочин при наступних обставинах.
Так, 06 вересня 2013 року, приблизно о 23 годині 50 хвилин обвинувачений ОСОБА_1, перебуваючи в будинку АДРЕСА_2, де з ОСОБА_2 вживали спиртні напої, скориставшись тим, що за ним ніхто не спостерігає, повторно, таємно, викрав майно, що належить останньому: сумку, гаманець, мобільний телефон марки «Алкатель», духи «Діор», закордонний паспорт, а також гроші в сумі 400 гривень і 630 російських рублів, що згідно курсу валют НБУ на час вчинення злочину складає 150 гривень 80 копійок, заподіяв потерпілому матеріальну шкоду на загальну суму 2585 гривень 73 копійки.
Скоєне ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 185 ч. 2 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав в повному обсязі та пояснив в суді як та за яких обставин він таємно викрав майно потерпілого. У скоєному розкаюється.
Показання обвинуваченого узгоджуються з викладеними в описовій частині обвинувального акту та вироку обставинами, які ніким не оспорюються, є добровільними, конкретними за змістом і не викликають сумнівів в їх істинності.
Суд, відповідно до положення ч. 3 ст. 349 КПК України, за згодою всіх учасників судового розгляду, обмежив обсяг досліджуваних доказів допитом обвинуваченого, дослідженням письмових доказів і даних, що характеризують обвинуваченого. Права останньому відповідно до ст. 42 КПК України та ст. 63 Конституції України роз'яснені і зрозумілі. Також роз'яснено учасникам провадження і наслідки ч. 3 ст. 349 КПК України.
Вина обвинуваченого, крім його зізнавальних свідчень, доведена:
- заявою потерпілого ОСОБА_2 про викрадення його майна незнайомою особою (а.к.п. 16);
- протоколом огляду місця події, в ході якого потерпілий ОСОБА_2 видав для огляду речи, які він відібрав у особи, яка їх у нього таємно викрала 06.09.2013 року приблизно о 23 годині з приміщення домоволодіння АДРЕСА_2 (а.к.п. 21);
- протоколом огляду місця події, в ході якого у ОСОБА_3 були виявлені та вилучені духи «Діор», при цьому останній пояснив, що ці духи йому подарував хлопець по імені ОСОБА_2 (а.с.к. 23);
- постановою про зміни в протокол огляду місця події від 06.09.2013 року анкетних даних - ОСОБА_4 на вірні анкетні дані - ОСОБА_1. Як пояснив останній в суді, він при затриманні назвався вигаданими анкетними даними - ОСОБА_4 (а.к.п. 24);
- постановою про зміни в процесуальні документи з помилково вказаних анкетних даних ОСОБА_1 на вірні - ОСОБА_1 (а.к.п. 34).
Виходячи з сукупності викладених доказів, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в пред'явленому обвинуваченні.
Згідно зі ст. 65 КК України суд, призначаючи покарання, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання.
Особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів.
Встановлено, що обвинуваченим вчинено злочин середньої тяжкості.
Обставинами, що пом'якшують покарання обвинуваченого, суд розцінює: визнання вини, щире розкаяння в скоєному.
Як особистість, обвинувачений характеризується наступним чином: раніше судимий, даний злочин скоїв в період іспитового строку, що свідчить про те, що він не став на шлях виправлення, не працює, за місцем проживання характеризується посередньо, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває (а.к.п. 30, 32, 33).
На підставі викладеного, враховуючи сукупність всіх обставин у справі, дані про особу обвинуваченого суд вважає, що покарання йому слід обрати у вигляді позбавлення волі та із застосуванням ст. 71 КК України, оскільки даний злочин їм скоєно в період випробувального строку, призначеного вироком Чорноморського районного суду АРК від 05.11.2012 року.
Підстав для застосування ст. ст. 69, 75 КК України не має.
Питання про речові докази слід вирішити в порядку ст. 100 КПК України.
Керуючись ст.ст. 368, 370, 374 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 185 ч. 2 КК України та призначити йому покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 71 КК України частково приєднати покарання, призначене вироком Чорноморського районного суду АРК від 05.11.2012 року і остаточно до відбування призначити 4 (чотири) роки 6 (шість) місяців позбавлення волі, з відбуванням покарання в кримінально-виконавчій установі.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 обрати у вигляді утримання під вартою.
Взяти ОСОБА_1 під варту із залу суду після проголошення вироку.
Строк покарання ОСОБА_1 обчислювати з 11 листопада 2013 року.
Речові докази:
- закордонний паспорт на ім'я громадянина РФ на ім'я ОСОБА_2, який знаходиться у останнього на зберіганні (а.к.п. 26, 28) - залишити йому за належністю;
- духи «Діор», сумку чорного кольору та ремінь, які знаходяться на зберіганні в камері схову Алупкинського відділу Ялтинського міського управління (а.к.п. 26, 27) - знищити, так як вони не представляють цінності.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом тридцяти днів: для засудженого з моменту вручення йому копії вироку, для останніх учасників процесу - з моменту його оголошення, через Ялтинський міський суд.
Копія вироку негайно після проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Учасники судового провадження мають право отримати копію вироку у Ялтинському міському суді.
Копію цього судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутній у судовому засіданні.
Суддя: