Справа № 121/8715/13-к
1-кп/121/460/13
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2013 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі судді: ПЕРЕВЕРЗЄВОЇ Г.С.
при секретарі : ТОХТАМИШ Т.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду матеріали кримінального провадження № 12013130800001359 за обвинуваченням
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Стаханов Луганської області, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, працюючого реалі затором на центральному ринку в м. Ялта, одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дитину, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, судимого 26.01.2005 року Стахановським міським судом Луганської області за ст.ст. 307 ч. 2, 309 ч. 1, 321 ч. 1 КК України до 5 років позбавлення волі, звільненого 28.05.2008 року умовно-достроково на 1 рік 6 місяців 10 днів,
у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 307 ч. 2, 309 ч. 2, 321 ч. 3 КК України,
за участю прокурора Масенко О.М. та обвинуваченого ОСОБА_1, суд
В С Т А Н О В И В:
Обвинувачений ОСОБА_1, будучи раніше судимим за незаконний обіг з наркотиками, в період не погашеної судимості, знову скоїв ряд аналогічних злочинів, при наступних обставинах.
Так, 20 серпня 2013 року о 18 годині ОСОБА_1, домовившись по телефону з ОСОБА_2 про продаж останньому особливо небезпечного наркотичного засобу опію, в цей же день, повторно, при невстановлених обставинах, у невстановлений час, у невстановленої слідством особи, незаконно придбав особливо небезпечний наркотичний засіб опій, який з метою збуту зберігав при собі у медичному шприці і перевіз на автомобілі НОМЕР_1 зеленого кольору на автостоянку магазину «АТБ», розташовану на вул. Маршака, в м. Ялта, де приблизно о 18 годині 55 хвилин цього ж дня зустрівся з ОСОБА_2 і збув йому особливо небезпечний наркотичний засіб опій за 200 гривень.
У той же день, о 19 годині 25 хвилин біля будинку № 24 по вул. Гоголя в м. Ялта, ОСОБА_2 був затриманий співробітниками міліції, які виявили та вилучили у нього, придбаний ним раніше у ОСОБА_1 полімерний шприц на 2 мл з рідиною масою 0,79 гр, яка містить у собі, згідно з висновком експерта, особливо небезпечний наркотичний засіб опій ацетильований масою 0,03318 гр ( у перерахунку на суху речовину).
По данному епізоду дії обвинуваченого слід кваліфікувати за ст. 307 ч. 2 КК України, як незаконне придбання, зберігання, перевезення з метою збуту, а також незаконній збут особливо небезпечного наркотичного засобу, вчинене повторно, а також особою, яка раніше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ст. 309 КК України.
Крім того, 23 серпня 2013 року, приблизно о 07 годині 55 хвилин ОСОБА_1 також созвонившись по телефону з ОСОБА_2 про продаж останньому особливо небезпечного наркотичного засобу опію та сильнодіючого лікарського засобу димедролу. В цей же день, повторно, при невстановлених обставинах, у невстановлений час, у невстановленої слідством особи, незаконно придбав особливо небезпечний наркотичний засіб опій у медичному шприці та сильнодіючий лікарський засіб димедрол у окремій заводський упаковці, які з метою збуту зберігав при собі. Після чого, цього ж дня о 09 годині 35 хвилин біля гаражів в районі будинку № 5 по вул. Ленінградській в м. Ялта зустрівся з ОСОБА_2, якому повторно, незаконно збув за 220 гривень полімерний шприц на 2 мл з особливо небезпечним наркотичним засобом опієм та за 30 гривень сильнодіючий лікарський засіб димедрол в окремій упаковці.
Останній в той же день, приблизно о 09 годині 45 хвилин, біля будинку № 15 по вул. Садовій в м. Ялта був затриманий працівниками міліції, яки виявили та вилучили у нього придбанні у ОСОБА_1 полімерний шприц на 2 мл з рідиною масою 0,79 гр, яка згідно висновку експерта містить у собі особливо небезпечний наркотичний засіб опій ацетильований масою 0,05767 гр (у перерахунку на суху речовину) та окрему упаковку з таблеткою масою 0,15 гр, яка згідно висновку експерта містить у собі сильнодіючий лікарський засіб дифенгідрамін (димедрол).
По даному епізоду дії обвинуваченого слід кваліфікувати за ст. 307 ч. 2 КК України, як, незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконній збут особливо небезпечного наркотичного засобу, вчинене повторно, а також, особою, яка раніше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ст. 309 КК України, та за ст. 321 ч. 3 КК України, як незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут сильнодіючого лікарського засобу, вчинене без спеціального на те дозволу, за ознаками повторності.
Продовжуючи свою злочинну діяльність ОСОБА_1 26 серпня 2013 року о 10 годині 25 хвилин знову домовився по телефону про зустріч з ОСОБА_2 з приводу продажу йому особливо небезпечного наркотичного засобу опію та сильнодіючого лікарського засобу димедролу на загальну суму 230 гривень. В цей же день ОСОБА_3 незаконно повторно придбав у невстановленої особи за невстановлених обставинах, сильнодіючий лікарський засіб димедрол у окремій заводський упаковці, який став зберігати при собі, з метою подальшого збуту. Після чого, приблизно о 11 годині 25 хвилин, маючи при собі раніше придбаний сильнодіючий лікарський засіб димедрол, на автомобілі НОМЕР_1 під'їхав до «Дому торгівлі» на вул. Київську м. Ялта, де, знаходячись в цьому автомобілі у невстановлений час, незаконно виготував особливо небезпечний наркотичний засіб опій, який став зберігати при собі у медичному шприці, з метою подальшого збуту.
У подальшому, в цей же день, приблизно о 11 годині 30 хвилин, він (обвинувачений) зустрівся з ОСОБА_2, який сів у вищевказаний автомобіль, припаркований біля «Дому торгівлі» в м. Ялта, в якому обвинувачений, повторно, незаконно збув ОСОБА_2 полімерний шприц на 5 мл з особливо небезпечним наркотичним засобом опієм за 200 гривень і сильнодіючий лікарський засіб димедрол в окремій упаковці за 30 гривень.
У цей же день, приблизно о 11 годині 40 хвилин, біля будинку № 15 по вул. Садовій в м. Ялта ОСОБА_2 був затриманий працівниками міліції, яки виявили та вилучили у нього полімерний шприц на 5 мл з рідиною масою 1,04 гр, яка згідно висновку експерта містить у собі особливо небезпечний наркотичний засіб опій ацетильований масою 0,11128 гр (у перерахунку на суху речовину) та окрему упаковку з таблеткою масою 0,15 гр, яка згідно висновку експерта містить у собі сильнодіючий лікарський засіб дифенгідрамін (димедрол).
По даному епізоду дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 307 ч. 2 КК України, як, незаконне виготовлення, зберігання з метою збуту, а також незаконній збут особливо небезпечного наркотичного засобу, вчинене повторно, особою, яка раніше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ст. 309 КК України, та за ст. 321 ч. 3 КК України, як незаконне придбання, зберігання та перевезення з метою збуту, а також незаконний збут сильнодіючого лікарського засобу, вчинене без спеціального на те дозволу, за ознаками повторності.
Крім того, 26 серпня 2013 року ОСОБА_1, повторно, знаходячись по вул. Київський в м. Ялта, у невстановлений час, незаконно виготовив особливо небезпечний наркотичний засіб опій, який став зберігати при собі у медичному шприці, без мети збуту та який на вищевказаному автомобілі перевіз до вул. Виноградної в м. Ялта, де цього ж дня о 12 годині біля будинку № 7 був затриманий працівниками міліції, які в ході обшуку виявили та вилучили у обвинуваченого полімерний шприц на 2,5 мл з речовиною масою 1,12 гр, яка містить у собі, згідно висновку експерта, особливо небезпечний наркотичний засіб опій ацетильований масою 0,11704 гр (у перерахунку на суху речовину).
Скоєне ОСОБА_1 по даному епізоду слід кваліфікувати за ст. 309 ч. 2 КК України, як незаконне виготовлення, зберігання та перевезення наркотичного засобу без мети збуту, вчинене повторно особою, яка раніше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ст. 307 КК України.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав в повному обсязі та пояснив в суді як та за яких обставинах він за грошову винагороду тричі збував ОСОБА_2 особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований, двічі збув йому же сильнодіючий лікарський засіб димедрол, та для особистого вживання виготовував опій, який зберігав при собі у медичному шприцу, перевіз його на автомобілі на вул. Виноградну, де був затриманий робітниками міліції, які виявили та вилучили у нього шприц з опієм, який він зберігав для особистого вживання. У скоєному розкаюється.
Показання обвинуваченого узгоджуються з викладеними в описовій частині обвинувального акту та вироку обставинами, які ніким не оспорюють ся, є добровільними, конкретними за змістом і не викликають сумнівів в їх істинності.
Суд, відповідно до положення ч. 3 ст. 349 КПК України, за згодою всіх учасників судового розгляду, обмежив обсяг досліджуваних доказів допитом обвинуваченого, дослідженням письмових доказів і даних, що характеризують обвинуваченого. Права останньому відповідно до ст. 42 КПК України та ст. 63 Конституції України роз'яснені і зрозумілі. Також роз'яснено учасникам провадження і наслідки ч. 3 ст. 349 КПК України.
Вина обвинуваченого, крім його зізнавальних свідчень, доведена:
- постановою старшого прокурора прокуратури м. Ялти Масенко О.М. про проведення контролю за вчиненням злочину від 12 серпня 2013 року (а.к.п. 31-32, 41-42, 51-52);
- заявами ОСОБА_2 про добровільну згоду на проведення оперативних закупівель наркотичних засобів у ОСОБА_1 від 20.08.2013 року, від 23.08.2013 року, від 26.08.2013 року (а.к.п. 33, 43, 53);
- протоколами оперативних закупок, з яких вбачається, що для проведення оперативної закупки наркотичних засобів «опія ацетильованого» та димедролу у ОСОБА_1 20.08.2013, 23.08.2013 року та 26.08.2013 року ОСОБА_2 вручались грошові кошти кожен раз в сумі 230 гривень оброблені спеціальною хімічною речовиною «Промінь» і пусті медичні шприці в заводській упаковці, які пізніше, наповнені рідиною темно-коричневого кольору, вилучались у ОСОБА_2 разом з таблеткою димедролу. Останній при цьому поясняв, що він все це придбавав у ОСОБА_1 (а.к.п. 34-37, 44-46, 54-56);
- протоколом затримання особи, підозрюваної у вчинені злочину, згідно з якого 26 серпня 2013 року о 12 годині на вул. Виноградній, 7 в м. Ялта працівниками міліції був затриманий ОСОБА_1, у якого останні виявили та вилучили медичний шприц на 2,5 мл, заповнений рідиною коричневого кольору, а також грошові кошти у сумі 230 гривень: 2 купюри номіналом 100 гривень (Е Х 8441560, Е Ш 4455085); 1 купюра номіналом 20 гривень (К С 1502101); 1 купюра номіналом 10 гривень (К Б 3236263), які при світінні УФ лампою мали світіння яскраво-зеленого кольору (а.к.п. 73-77);
- постановами про прилучення до справи речових доказів: особливо небезпечних наркотичних засобів «опій ацетильований», таблетки, які у своєму складі містять сильнодіючі лікарський засіб дифенгідрамін, вилучених у ОСОБА_2 та ОСОБА_1; грошових коштів в сумі 230 гривень, вилучених у ОСОБА_1 та 30 гривень, вилучених у ОСОБА_2 (а.к.п. 65-66, 68-69, 71).
- висновками хімічних експертиз, згідно з якими, рідини масою 0,79 гр, 0,79 гр, 1,04 гр, які вилучені 20.08.2013 року, 23.08.2013 року, 26.08.2013 року у ОСОБА_2, у своєму складі містять особливо небезпечний наркотичний засіб опій ацетильований масою відповідно 0,03318 гр, 0,05767 гр, 0,11128 гр (у перерахунку на суху речовину); таблетки, які вилучені 23.08.2013 року та 26.08.2013 року у ОСОБА_2, містять у своєму складі діючу речовину лікарського засобу «Димедрол», а саме дифенгідрамін (димедрол); рідина масою 1,12 гр, яка вилучена 26.08.2013 року у ОСОБА_1 у своєму складі містить особливо небезпечний наркотичний засіб опій ацетильований масою 0,11704 гр (у перерахунку на суху речовину); одна таблетка, яка вилучена 26.08.2013 року у ОСОБА_1, містить у своєму складі діючу речовину лікарського засобу «Димедрол», а саме дифенгідрамін (димедрол) (а.к.п. 39-40, 48-50, 58-60, 62-64).
Виходячи з сукупності викладених доказів, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в пред'явленому обвинуваченні.
Згідно зі ст. 65 КК України суд, призначаючи покарання, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання.
Особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів.
Встановлено, що обвинуваченим вчинені тяжкі злочини, передбачені ст. 307 ч. 2 КК України, а також середньої тяжкості (ст. 321 ч. 3, 309 ч. 2 КК України).
Обставинами, що пом'якшують покарання обвинуваченого, суд розцінює: визнання вини, щире розкаяння в скоєному, наявність на утриманні неповнолітньої дитини, ІНФОРМАЦІЯ_6.
Обтяжуючі вину обставини по справі відсутні.
Як особистість, обвинувачений характеризується наступним чином: раніше судимий, даний злочин вчинив у період непогашеної судимості, у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, працює, за місцем проживання та роботи характеризується позитивно, (а.к.п. 100, 98, 116, 117).
На підставі викладеного, враховуючи сукупність всіх обставин у справі, дані про особу обвинуваченого, суд вважає, що покарання йому слід призначити у вигляді позбавлення волі, але на мінімальний строк, з конфіскацією майна.
Підстав для застосування інших заходів покарання суд не знаходить.
З обвинуваченого підлягають стягненню судові витрати в сумі 1957 гривень 76 копійок, що складаються з витрат по проведенню експертизи при розслідуванні кримінальної справи.
Питання про речові докази слід вирішити в порядку ст. 100 КПК України.
Керуючись ст.ст. 368, 370, 374 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 307 ч. 2, 309 ч. 2, 321 ч. 3 КК України та призначити йому покарання: за ст. 307 ч. 2 КК України у вигляді 6 (шести) років позбавлення волі, з конфіскацією всього особисто належного йому майна; за ст. 309 ч. 2 КК України у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі; за ст. 321 ч. 3 КК України у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 70 ч. 1 КК України, застосовуючи принцип поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно до відбування призначити 6 (шість) років позбавлення волі, з конфіскацією всього особисто належного йому майна, з відбуванням покарання в кримінально-виконавчій установі.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 - утримання під вартою, залишити без змін.
Строк покарання йому обчислювати з 26 серпня 2013 року.
Стягнути з ОСОБА_1 (НОМЕР_2, виданий Стахановським МВ УМВС України в Луганській області 26 березня 1999 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_3) на користь держави судові витрати в сумі 1957 (однієї тисячі дев'ятсот п'ятдесяти семи) гривень 76 копійок.
Речові докази:
- опій ацетильований в 4-х пакетах, що знаходиться в централізованій камері схову наркотичних засобів (м. Сімферополь, вул. Балаклавська, 68, квитанція № 009827 від 05 вересня 2013 року) (а.к.п. 65-66, 67) - знищити;
- гроші в сумі 230 гривень, вилучені у ОСОБА_1, та гроші в сумі 30 гривень, вилучені у ОСОБА_2, які передані на зберігання в спеціальне приміщення, (м. Ялта, вул. Морська, 12, Ялтинського МУ ГУМВС України в АРК), призначене для зберігання речових доказів ( а.к.п. 68-72, квитанція № 001294 від 06 вересня 2013 року, квитанція № 001295 від 10 вересня 2013 року) - звернути в дохід держави.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом тридцяти днів: для засудженого з моменту вручення йому копії вироку, для останніх учасників процесу - з моменту його оголошення, через Ялтинський міський суд.
Копія вироку негайно після проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Учасники судового провадження мають право отримати копію вироку у Ялтинському міському суді.
Копію цього судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутній у судовому засіданні.
Суддя: