Судове рішення #33295338


2-а-311/11/0101

УХВАЛА


02 березня 2011 року суддя Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим Куксов В.В., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Алушті про зобов’язання здійснити перерахунок щомісячного грошового утримання згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язання нарахувати та сплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу, як дитині війни, за період з 01.06.2010 року до моменту розгляду справи, здійснення виплати соціальної допомоги повічно як дитині війни.


ВСТАНОВИВ:


16 лютого 2011 року до Алуштинського міського суду АР Крим надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Алушті про зобов’язання здійснити перерахунок щомісячного грошового утримання згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язання нарахувати та сплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу, як дитині війни, за період з 01.06.2010 року до моменту розгляду справи, здійснення виплати соціальної допомоги повічно як дитині війни.

Згідно ч.1 ст.107 КАС суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); не має інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

          Згідно положень ч.2 ст.5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процессуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України (із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України «Про судоустрій та статус суддів»від 07.07.2010 року №2453-VI) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.

Згідно ч.1 ст.100 КАС України (із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України «Про судоустрій та статус суддів»від 07.07.2010 року №2453-VI) адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позивачем ставляться позовні вимоги про здійснення перерахунку, нарахування та сплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 01.06.2010 року до моменту розгляду справи. Тобто позивач звернулась до суду з пропуском встановлено ст.99 КАС України строку.

          Разом з подачею позовної заяви позивач не звернулась до суду з клопотанням про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

          Приймаючи рішення щодо наявності або відсутності підстав для поновлення строку судом враховано, що поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами. В матеріалах поданого позову, докази таких обставин відсутні.

Позивач також просить зобов’язати відповідача здійснювати виплату соціальної допомоги як дитині війни повічно, тобто, фактично, на майбутнє. Вимоги по сплаті соціальної допомоги на майбутнє задоволенню не підлягають, оскільки строк виплати зазначеної державної соціальної допомоги ще не настав, а відповідно, зобов’язання відповідача щодо її виплати на момент розгляду справи відсутні.

          Враховуючи викладене та відсутність заяви і підстав для поновлення строку звернення до адміністративного суду, позовну заяву в частині зобов’язання здійснити перерахунок щомісячного грошового утримання згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язання нарахувати та сплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу, як дитині війни, за період часу з 01.06.2010 року по 15 вересня 2010 року необхідно залишити без розгляду, оскільки позивачем пропущено встановлений законом строк звернення до суду.

          В іншій частині позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст.104-107 КАС України, підсудна та підвідомча Алуштинському міському суду. Підстав для залишення позовної заяви без руху, без розгляду, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження, - немає.

          Відповідно до п.2 ч.1ст.183-2 КАС України суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених частиною першою цієї статті, зокрема, щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 183-2 КАС України, -


У Х В А Л И В:


Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Алушті про зобов’язання здійснити перерахунок щомісячного грошового утримання згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язання нарахувати та сплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу, як дитині війни, за період з 01.06.2010 року по 15 вересня 2010 року –залишити без розгляду.

          Відкрити скорочене провадження у адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Алушті про зобов’язання здійснити перерахунок щомісячного грошового утримання згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язання нарахувати та сплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу, як дитині війни, за період часу з 16 вересня 2010 року до моменту розгляду справи.

          Справа розглядатиметься Алуштинським міським судом АР Крим в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.           Запропонувати Управлінню Пенсійного фонду України в м. Алушті АР Крим не пізніше як у десятиденний строк з дня одержання даної ухвали та копій документів, подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову, безпосередньо до канцелярії суду за адресою: АР Крим, м. Алушта, вул. Леніна, 23.

Роз'яснити відповідачу, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

          У разі неподання такого заперечення, справа буде розглянута судом у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, встановленого для подання заперечень проти позову та необхідних документів.

          Особам, які беруть участь у справі, направити копії ухвали, відповідачу - копію позовної заяви з доданими до неї документами.

          Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що вони мають права і обов'язки, визначені ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України.

          Ухвала в частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Алуштинський міський суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

          Ухвала в частині відкриття провадження у справі може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності у встановлений законом строк і порядок.


Суддя :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація