Справа № 2 - 1535 \ 2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2008 року Полтавський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого Кіндяк І.С.
при секретарі Ладур О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1до територіальна громада Щербанівської сільської ради Полтавського району, третя особа Полтавська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності на майно в порядку спадкування , -
в с т а н о в и в :
позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та третьої особи про визнання права власності на спадкове майно, в обґрунтування своїх вимог зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла ОСОБА_2, яка є її тіткою, а ІНФОРМАЦІЯ_2померла ОСОБА_3, яка була двоюрідною сестрою ОСОБА_2 . Після їх смерті залишилося спадкове майно, яке складається двокімнатної квартири АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3. заповіла все майно ОСОБА_1.
Позивачка своєчасно звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини але оформити право власності не може, так як відсутні правовстановлюючі документи, тому змушена звернутися до суду.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала в повному обсязі, надавши пояснення аналогічні викладеними в позовній заяві, просила визнати за нею право власності на спадкове майно.
Представник відповідача Щербанівської сільської ради Полтавського району в судове засідання не з'явився, попередньо надавши заяву про розгляд справи без їх участі, проти задоволення позовних вимог не заперечили.
Третя особа Полтавська районна державна нотаріальна контора в судове засідання не з'явилися, попередньо надавши заяву про розгляд справи без їх участі, проти задоволення позовних вимог не заперечили, вказавши, що додатковими відомостями по позовним вимогам позивача не володіють.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України, при визнанні відповідачем позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу.
Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з вищезазначеного, суд вважає за можливе винести рішення по справі при проведенні попереднього судового засідання.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що відповідно свідоцтва про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2.
Згідно відповідно свідоцтва про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_3.
Відповідно свідоцтва про право власності на житло від 18.03.1993 року померлим ОСОБА_2 . та ОСОБА_3. належала двокімнатна квартира АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3. склала заповіт відповідно якого, все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і все те, що їй буде належати і на що вона за Законом матиме право на день смерті заповіла ОСОБА_1.
Згідно ч. 1 ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, віджповідно ч. 3 право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Відповідно ст. 1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за законом чи за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та охоронювані законом інтереси інших осіб, тому суд вважає позов обґрунтованим, доведеними в судовому засіданні а позовні вимоги таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218, 292 ЦПК України, ст.ст. 328, 381, 392, 1220 - 1223, 1233, 1234-1235, 1268 - 1270, ЦК України суд, -
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1задовольнити в повному обсязі.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на двокімнатну квартируАДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя :