ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО
20.12.06р. № 04-05/5/99-9б
Суддя господарського суду Донецької області Чорненька І.К.
Розглянувши матеріали за заявою кредитора (заявника) Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька
про банкрутство Державного відкритого акціонерного товариства Трест „Донецьквуглебуд”, м. Донецьк
ВСТАНОВИВ:
15.12.2006р. до господарського суду Донецької області надійшла заява Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька про порушення справи про банкрутство Державного відкритого акціонерного товариства Трест „Донецьквуглебуд”, м. Донецьк, на підставі ст. 6, ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
В обгрунтування наданої заяви заявник посилається на наявність заборгованості боржника перед Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Донецька у сумі 121 193,17грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ” (далі Закон) справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо : 1) вимоги кредитора безспірні; 2) грошові вимоги складають 300 мінімальних розмірів заробітної плати ; 3) вимоги не задоволенні боржником протягом 3 місяців після встановленого строку для їх погашення.
Відповідно до ч. 1 статті 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі Закон), заява про порушення справи про банкрутство повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документу про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.
Заява кредитора повинна містити, окрім відомостей передбачених ч. 1 ст. 7 Закону, такі відомості:
- найменування господарського суду, до якого подається заява;
- найменування (прізвище, ім'я та по батькові) боржника, його поштову адресу;
- найменування кредитора, його поштову адресу, якщо кредитором є юридична особа;
- номер (код), що ідентифікує кредитора як платника податків і зборів (обов'язкових платежів);
- виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання;
- перелік документів, що додаються до заяви.
В заяві про порушення справи не викладені обставини, що підтверджують неплатоспроможність боржника.
Ч. 10 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачає, що: “До заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.”
До наданій суду заяві не надані докази щодо прийняття заходів до отримання заборгованості та не надані відповідні документи.
Безспірні вимоги Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька підтверджені постановою господарського суду Донецької області від 21.08.2006р. по справі № 31/155, розрахунками сум земельного податку, податковими розрахунками земельного податку, відомостями про наявність документів на землю.
При цьому відповідно до приписів Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” кредиторські вимоги повинні бути не виконанні боржником протягом трьох місяців після настання строку для їх сплати.
Відповідно встановлений Законом строк починає свій відлік після пред’явлення виконавчих документів до виконання до ДВС та відкриття виконавчого провадження.
В заяві Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька зазначено, що 21.08.2006р. по справі № 31/155 винесено постанову, якою позовні вимоги ДПІ у Кіровському районі м. Донецька задоволені повністю та з Державного відкритого акціонерного товариства Трест „Донецьквуглебуд” стягнуто заборгованість у розмірі 115 795,38грн., виконавчий лист направлено на адресу ДВС у Куйбишевському районі м. Донецька. Але до заяви не надані відповідні документи, не надана постанова ВДВС про відкриття виконавчого провадження, тобто відсутні докази того, що кредиторські вимоги Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька не виконанні боржником – ДВАТ Трест „Донецьквуглебуд” протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
В заяві відсутні відомості щодо дати відкриття виконавчого провадження, що унеможливлює встановити витік трьохмісячного строку встановленого ст. 1, ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Таким чином в наданій суду заяві відсутні відомості щодо дати відкриття виконавчого провадження та суду не надано належних доказів, які є підставою для порушення справи про банкрутство.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що заява Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька про порушення справи про банкрутство Державного відкритого акціонерного товариства Трест „Донецьквуглебуд”, м. Донецьк не містить відомостей щодо неплатоспроможності Державного відкритого акціонерного товариства Трест „Донецьквуглебуд”, м. Донецьк та до заяви не надані документи, що підтверджують неплатоспроможність, у зв'язку з чим заява Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька підлягає поверненню без розгляду.
Згідно ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”: “Суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо: у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону та з інших підстав, передбачених статтею 63 Арбітражного процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону”.
Повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду не перешкоджає повторному наданню заяви, після усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ч. 3 ст. 6, ст. 7, ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 3 ст. 63 ГПК, приймаючи до уваги Постанову Вищого господарського суду України від 01.12.2004р. у справі № 2-8/7573-2004, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька про порушення справи про банкрутство Державного відкритого акціонерного товариства Трест „Донецьквуглебуд”, м. Донецьк повернути без розгляду.
Додаток: заява з додатком на 33 аркушах.
Суддя Чорненька І.К.
Вик. Петрова Л.Є. тел. 305-67-79
Надруковано примірників - 3 :
1 - господарському суду Донецької області,
2 - сторонам,