Справа № 214/7223/13-к
1-кп/214/418/13
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2013 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Ковтун Н.Г.,
при секретареві Троценко О.М.,
з участю прокурора Лейкіна А.І..
обвинуваченої ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі кримінальне провадження по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, вдови, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючої, раніше судимої:
06.12.2010 року Жовтневим районним судом м.Кривого Рогу за ст.. 309 ч. 1 КК України до штрафу в розмірі 850 грн;
14.03.2011 року Довгинцевським районним судом м.Кривого Рогу за ст.309 ч.2 КК України до 2 років позбавлення волі, звільнилась 20.12.2012 року по відбуттю покарань;
зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України, –
В С Т А Н О В И В:
4 вересня 2013 року приблизно о 9.30 годині, ОСОБА_1, повторно, знаходячись в лісосмізу за швейною фабрикою «Полстар» по вул.Мелешкіна в Саксаганському районі м.Кривому Розі у невстановленої слідством особи за 35 грн незаконно придбала медичний шприц об'ємом 2 мл з наркотичним засобу – опієм ацетильованим для особистого вживання як наркотик, без мети збуту. Незаконно зберігаючи при собі наркотичний засіб, ОСОБА_1 пішла у бік зупинки громадського транспорту «вул.Космонавтів», що в Саксаганському районі м.Кривого Рогу.
Цього ж дня, приблизно о 11.15 годині біля СШ № 122 по вул.Мелешкіна 51 а в Саксаганському районі м.Кривого Рогу ОСОБА_1 була затримана працівниками міліції. В ході огляду, в належній ній сумці було виявлено та вилучено медичний шприц об'ємом 2, 0 мл, в якому згідно висновку експерта № 58\-1896 від 10.09.2013 року знаходиться рідина, масою 0, 5776 г, що містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований, маса якого у перерахунку на суху масу становить 0, 0654 г.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.2 ст. 309 КК України як незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту, вчинене повторно.
Висновки суду ґрунтуються на досліджених судом доказах.
Допитана в судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_1 свою провину визнала повністю, суду пояснила, що 4 вересня 2013 року приблизно о 9-30 годині вона прийшла до гаражів, які розташовані біля швейної фабрики «Полстар» по вул. Мелешкіна в м. Кривому Розі, у незнайомця для себе, за 35 гривен придбала наркотик «ширка» в медичному шприці місткістю 2,0 мл. Приблизно о 11 годині 15 хвилин, проходячи біля СШ 122 за паління її зупинили співробітники міліції та виявлений шприц місткістю 2,0 мл, заповнений наркотичним засобом «ширкою», який вона придбала, і зберігала без мети збуту.
Наркотичні засоби вона вживає періодично, хворіє рядом тяжких захворювань. В скоєному кається, просить не позбавляти волі.
Судом досліджені письмові матеріали кримінального провадження:
- квитанція (а.с.37) про зберігання речових доказів;
- копія вироку від 14.03.2011 року, відповідно до якого ОСОБА_1 засуджена до 2 років позбавлення волі(а.с.30-31);
- копія постанови від 14.-04.2011 року відповідно до якої судом прийнято рішення про виконання вироків від 15.11.2000 року та 06.12.2010 року- самостійно (а.с. 32);
- за довідками інформаційного центра (а.с. 49-50) ОСОБА_1 раніше неодноразово судима;
- відповідно до медичних довідок (а.с. 57,58), ОСОБА_1 на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває;
- згідно побутової характеристики (а.с. 54) ОСОБА_1 характеризується позитивно.
Відповідно до ст..349 ч.3 КПК України, за пропозицією сторін, суд вважав недоцільним досліджувати докази щодо тих обставин, які не оспорюють ся, а саме докази винуватості обвинуваченої в скоєні кримінального правопорушення, вчинення якого їй інкримінується. Сторони розуміють наслідки не дослідження судом цих обставин. Враховуючи думку прокурора, обвинуваченої, згідно з положень ст. 349 КПК України суд вважає достатнім дослідження доказів: пояснення обвинуваченої та дослідження письмових матеріалів кримінального провадження, які характеризують обвинувачену.
Відповідно до ст.. 66 КК України судом встановлено пом’якшуючи покарання обставини – щире каяття, обставин, що відповідно до ст.. 67 КК України, обтяжують покарання – не встановлено.
При призначенні ОСОБА_1 покарання суд враховує тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до ст. 12 КК України відноситься до правопорушень середньої тяжкості, обставини вчинення кримінального правопорушення, дані про особу обвинуваченої, яка раніше судима, характеризується позитивно, під наркологічним чи психіатричним наглядом не перебуває, має ряд тяжких захворювань, не працює, має постійне місце реєстрації та проживання, обставини, що пом'якшують покарання, відсутність обставин, що обтяжують покарання та вважає за доцільне призначити ОСОБА_1. покарання у вигляді позбавлення волі.
Разом з тим, беручи до уваги дані про особу обвинуваченої, який має постійне місце проживання та реєстрації, за яким характеризується позитивно, хворіє, суд вважає, що слід застосувати вимоги ст. 75 КК України, звільнивши її від відбування покарання із випробуванням та з покладенням ряду обов'язків, передбачених ст. 76 КК України.
На думку суду, таке покарання є необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_1М та попередження вчинення нових злочинів.
Долю речових доказів та процесуальних витрат необхідно вирішити відповідно до вимог ч. 9 ст. 100, ст. 124 КПК України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 370, 374 КПК України, суд –
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України, і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1М від відбування призначеного покарання з випробуванням строком один рік.
На підставі ст. 76 Кримінального кодексу України покласти на обвинувачену ОСОБА_1М такі обов’язки:
- не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;
- повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи;
Речовий доказ по справі – медичний шприц з наркотичним засобом – опієм ацетильованим, який знаходиться на зберіганні в камері схову Саксаганського РВ УМВС (довідка № 53) – знищити.
Стягнути із обвинуваченої ОСОБА_1 на користь держави вартість проведення судово-хімічної експертизи у сумі 391, 20 грн.
Запобіжний захід обвинуваченій ОСОБА_1 до набрання вироку законної силу – не обирати.
Вирок суду може бути оскаржений до апеляційного суду Дніпропетровської області через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу протягом тридцяти днів з моменту проголошення.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченій та прокурору.
Суддя Н.Г. Ковтун