Судове рішення #3320819
Справа № 2-310/2008

Справа № 2-310/2008

 

 

 

  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

 

25 листопада 2008 року  Бобринецький районний  суд Кіровоградської області у складі:

головуючого - судді  Орінко В.В.,

при секретарі - Зербул С.В.,

з участю:

прокурора -  Коваль М.М.,

представника відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бобринець Кіровоградської області в залі  судових засідань Бобринецького районного суду Кіровоградської області  справу № 2-310 за позовною заявою  Кіровоградського міжрайонного природоохоронного прокурора в інт. Держави в особі головного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства  у Кіровоградській області до ОСОБА_1 про стягнення збитків, заподіяних незаконним виловом риби,-

 

ВСТАНОВИВ:

            Позивач звернувся до суду  з позовними вимогами   до ОСОБА_1 про стягнення збитків, заподіяних  незаконним виловом риби в розмірі 224,4 грн. обґрунтовуючи їх тим, що в порушення ст.63 Закону України “Про тваринний світ, та п.3.15 Правил любительського і спортивного рибальства,  відповідач  05.03.2008 року о 15 год.00 хв.  був затриманий працівниками рибоохорони на водоймі в с. Юр»ївка Бобринецького району, під час лову водних  живих ресурсів забороненим знаряддям лову - ставною сіткою з місини та ним  було виловлено  риби у кількості 3 шт. сазана;  14 шт. карася  вартість яких згідно постанови Кабінету Міністрів України № 32 від 19.01.98 року становить - для карася  5,1 грн. х 14 шт. = 71,40 грн.,  та сазана 51 грн. х 3 шт. = 153 грн.; яку просить стягнути з відповідача на користь держави в особі Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Кіровоградській області.

 

            В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав та  просить їх задовольнити посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

 

            Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та заперечила проти їх задоволення. 

 

            Суд, заслухавши пояснення  осіб, які беруть участь у справі та дослідивши зібрані в судовому засіданні докази вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи із наступних підстав.

 

            Відповідно до ст.10 Закону України “Про тваринний світ”  від 13.12.2001 р.  №2894-ІІІ громадяни відповідно до закону зобов”язані  охороняти тваринний світ і середовище перебування диких тварин, сприяти відтворенню та відновленню об”єктів тваринного світу, використовувати об”єкти тваринного світу відповідно до закону, відшкодовувати шкоду, заподіяну ними тваринному світу внаслідок порушення вимог законодавства  про охорону, використання і відтворення тваринного світу, а також мають інші права та обов”язки  передбачені законом.

 

Статтею 37 вказаного Закону передбачено забезпечення охорони тваринного світу шляхом встановлення правил, заборон та обмежень при використанні об”єктів тваринного світу, охорони їх  від самовільного використання.

 

            Пунктом 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених  Наказом Комітету рибного господарства України  №19 від 15 лютого 1999 року  встановлений список заборонених знарядь лову риби в тому числі й знарядь лову виготовлених із сіткоснастевих матеріалів.

 

            Як встановлено в судовому засіданні з протоколу про адміністративне правопорушення від 05.03.2008 року ( а.с.5), постанови Бобринецького районного суду Кіровоградської області  про накладення адміністративного стягнення  на ОСОБА_1, від 23.04.2008 року ( а.с.4), а також з  пояснень  відповідача,  факт заподіяння шкоди  водним живим ресурсам з вини відповідача , що мав місце  05.03.2008 року о 15.00 год. на  водоймі в  с. Юр»ївка, Бобрин5ецького району   Кіровоградської області під час лову забороненими знаряддями водних живих ресурсі, а саме: 3 шт. сазана;  14 шт. карася  -  ставною сіткою з місини,  знайшов своє підтвердження в судовому засіданні.

 

Відповідно до ч.1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішенням, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

 

Згідно з Додатком №1 до постанови Кабінету Міністрів України № 32 від 19.01.1998 року   “Про затвердження такс обчислення розміру шкоди заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб та інших об”єктів водного промислу” ,  шкода заподіяна  незаконними діями відповідача становить 224,4 грн., виходячи з наступного розрахунку:

 14 шт. карася  х  5,1 грн./ 1шт. = 71,40 грн.

 3 шт. сазана х 51 грн./ 1шт.  = 153 грн.

 

            На підставі викладеного суд вважає, що  шкода у розмірі 224,4 грн. підлягає стягненню із відповідача, але враховуючи матеріальний стан відповідача, а саме те, що він не працює, на утриманні має дружину є можливим суму відшкодування зменшити до 70 грн.

 

            На підставі ст.88 ЦПК України з відповідача також підлягають стягненню  судові витрати в загальній сумі  81 грн. , з яких  судовий збір в сумі  51 грн. витрат на ІТЗ  судового розгляду справи в сумі 30 грн..

           

            Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 213, 215 ЦПК України, ст.ст.10, 37 Закону  України “Про тваринний світ”, ст. 1166 ЦК України, Постановою Кабінету Міністрів України № 32 від 19.01.1998 року “Про затвердження такс обчислення розміру шкоди заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб та інших об”єктів водного промислу”, суд,-

ВИРІШИВ:

 

Позовні вимоги  Кіровоградського міжрайонного природоохоронного прокурора в інт. Держави в особі головного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства  у Кіровоградській області до ОСОБА_1 про стягнення збитків, заподіяних незаконним виловом риби,  задовольнити частково.

           

Стягнути з ОСОБА_1  на користь Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (р/р 33118331700277 в ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016, код одержувача 2368110, КБК 24062100)  70 грн. майнової шкоди заподіяної незаконним виловом риби, а також на користь держави  51 грн. судового збору та 30 грн. витрат на ІТЗ судового розгляду справи.

 

Рішення може бути оскаржено до судової палати з цивільних справ апеляційного суду Кіровоградської області через Бобринецький районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення, чи складення його в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження  рішення суду та  апеляційної скарги протягом двадцяти днів після цього.

           

 

 

Суддя                                                                                          /підпис/

            Копія вірно:

            Суддя                                                                                          В.В. Орінко

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація