Судове рішення #33196611

04.11.2013 103/3330/13-ц


          

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2013 року Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого, судді Скісова О.Є.,

при секретарі Куліковій Г.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бахчисараї цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» (далі позивач) звернулося до суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 (далі відповідач) про стягнення заборгованості за кредитним договором в сумі 21545 грн. 75 коп. та стягнення судових витрат в сумі 229 грн.40 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 13.07.2010 року між ОСОБА_1 акціонерним товариством комерційним банком «ПриватБанк» і відповідачем ОСОБА_2 був укладений кредитний договір № SEXRRF07270301, на підставі якого відповідачу надано кредит у сумі 3448,84 гривень зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 0,12 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом. У зв’язку з порушеннями зобов’язань за кредитним договором відповідач станом на 10.06.2013 року має заборгованість – 21545,75 грн.

В судове засідання представник позивача ОСОБА_1 акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлений належно, в письмовій заяві до суду представник ОСОБА_1 акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк»» - ОСОБА_3, який діє на підставі довіреності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі по тих же підставах, проти заочного розгляду справи не заперечував.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належно, через оголошення у пресі, про причини неявки суд не повідомила.

Зі згоди представника позивача, суд, ухвалив провести заочний розгляд справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.

Згідно ст. 197 ч. 2 ЦПК України у зв’язку з неявкою учасників процесу в судове засідання фіксування технічними засобами не проводилось.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані позивачем письмові докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити з наступних підстав.

Частиною 1 ст.3 ЦПК України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизначених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно з частиною 1 статті 11 ЦПК України, якою встановлений принцип диспозитивності цивільного судочинства, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

За ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, установлених ст. 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, що мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких між сторонами ті іншими особами, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

По справі встановлені такі обставини та відповідні ним правовідносини.

13.07.2010 року між ОСОБА_1 акціонерним товариством комерційним банком «ПриватБанк» і відповідачем ОСОБА_2 був укладений кредитний договір № SEXRRF07270301, на підставі якого відповідачу надано кредит у сумі 3448,84 гривень зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 0,12 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом. У зв’язку з порушеннями зобов’язань за кредитним договором відповідач станом на 10.06.2013 року має заборгованість – 21545,75 грн.

Судом також встановлено, що Договір складається з Заяви позичальника, Умов надання банківських послуг та Правил користування платіжною карткою.

Із заяви про отримання платіжної картки від 13.07.2010 року, підписаною ОСОБА_2, вбачається, що остання ознайомлена і згодна з Умовами та Правилами надання банківських послуг, а також Тарифами банку.

Відповідно до п. 1.7.3. Умов та правил надання банківських послуг картковий рахунок відкрито на невизначений строк. Також п. 1.7.12. вищезазначених Умов встановлено, що договір діє протягом 12 місяців з моменту підписання, у разі якщо протягом встановленого строку жодна із сторін договору не проінформує іншу сторону про його припинення, договір автоматично пролонгується на такий же термін.

Відомостей про звернення відповідача про припинення договору, суду не надано, відомостей про надання відповідачем письмової заяви про закриття картрахунку немає.

У зв’язку з зазначеними порушеннями зобов’язань за кредитним договором відповідач станом на 10.06.2013 року має заборгованість – 21545,75 грн.

Добровільно відповідач зобов’язання по кредитному договору на час розгляду справи не виконав.

Згідно з умовами кредитного договору його складовою частиною є Умови надання споживчого кредиту фізичним особам «Розстрочка» «Стандарт». Пунктом 1.7.31 цих умов позовну давність за вимогами про стягнення заборгованості за кредитом, процентів за користування ним, пені, штрафу сторонами встановлено тривалістю п’ятдесят років що відповідає ч. 1 ст. 259 ЦК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.

Згідно ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника відсотків від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання відсотків встановлюється договором.

Відповідно до ст. 1049 ЦК України позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов’язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, а одностороння відмова від зобов’язання та одностороння зміна умов зобов’язання згідно зі ст. 525 ЦК України не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до положень статті 214 ЦПК України, суд під час ухвалення рішення вирішує, у тому числі, і питання щодо розподілу між сторонами судових витрат.

Тому, на підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню на користь позивача судові витрати у розмірі 229 грн. 40 коп.

На підставі ст.ст. 525, 526, 1048, 1049, 1054 ЦК України, керуючись ст. ст. 3, 10, 11, 60, 88, 197, 209, 212, 214, 215, 224-226, 294 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» заборгованість за кредитним договором в сумі 21545 (двадцять одна тисяча п’ятсот сорок п’ять) гривень 75 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» судові витрати у розмірі 229 (двісті двадцять дев’ять) гривень 40 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація