Судове рішення #3316094
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

 

УХВАЛА

 

10.11.08

Справа № 2а-5254/08/1

 

  Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді     Трещової О.Р.,  при секретарі Єлжової Н.М.

розглянувши у  попередньому судовому засіданні адміністративну справу

 за позовом     ОСОБА_1    

до  Управління праці та соціального захисту населення  Київської  районної ради  м. Сімферополя    

 

про визнання неправомірними дій та спонукання до виконання певних дій

 

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулась з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київської  районної ради  м. Сімферополя  про визнання неправомірними дій  відносно здійснення  перерахунку  та виплат допомоги  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі не менш ніж прожитковий мінімум, встановлений для дітей віком до 6 років, зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення  Київської  районної ради  м. Сімферополя зробити перерахунок допомоги та здійснити виплату позивачу (ОСОБА_1,АДРЕСА_1) відповідних доплат за період з 09.07.2007 року по 28.12.2007 року в розмірі 2019,00 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 22.10.08 року за адміністративним позовом відкрито провадження по справі та судом призначено попереднє судове  засідання.

 

У судове засідання позивач та представник відповідача   не з'явились, повідомлені належним чином про час, дату та місце розгляду справи,  надіслали  клопотання про  розгляд справи за їх відсутністю.

Приймаючи до уваги, що в попередньому судовому засіданні вирішується питання про передачу справи до іншого адміністративного суду,  суд вважає, що  неявка сторін  не є перешкодою для проведення судового засідання.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд зазначає:

Відповідно до  п.2 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження  у справі  виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 1 частини 1 статті 18 КАС України передбачено, що адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Ст. 140 Конституції України визначає, що місцеве самоврядування  є  правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста -  самостійно вирішувати  питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.

Порядок обрання органів місцевого самоврядування, їх функціонування та повноваження передбачено в Законі України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади і здійснюють від їх імені та у їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, іншими законами.

Відповідно до ч.2 ст.10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.

Оскільки  відповідачем по справі виступає  Управління праці та соціального захисту населення  Київської районної ради   м. Сімферополя, яке утворюється Київською районною  радою м. Сімферополя, то відповідач є органом місцевого самоврядування.    Таким чином, дана справа не підсудна Окружному адміністративному суду АР Крим та підлягає розгляду у місцевому загальному суді.

Відповідно до ч.1 ст.23 Закону України "Про судоустрій України" місцевими загальними судами є  районні,  районні у  містах, міські та міськрайонні суди, а також військові суди гарнізонів.

В даному випадку місцевим загальним судом, до якого належить передати адміністративну справу є   Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим.   (95000,  м. Сімферополь, вул. Воровського, 16)

На підставі викладеного позовна заява з усіма матеріалами підлягає передачі до Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим.   

Керуючись п.2 ч.1 ст.22 КАС України , суд

    

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу  за позовом  ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради  м. Сімферополя про визнання неправомірними дій та спонукання до виконання певних дій передати для розгляду до Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим.

Копію ухвали надіслати сторонам.

Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня отримання у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 5 днів з дня отримання ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду  через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя  Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим                                                    Трещова О.Р.

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація