Справа № 119/8142/13-к
1-кп/119/493/13
В И Р О К
Іменем України
29 жовтня 2013 р. м. Феодосія
Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого: судді Шаповал А.В.
при секретарі: Канаєві В.В.
за участю прокурора: Кириленко С.В.
обвинуваченої: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Феодосії Республіки Крим, з неповною середньою освітою, не заміжньої, не працюючої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2, в силу ст. 89 КК України не судимої,
в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, 12.09.2013 р., о 10 год., будучи у стані алкогольного сп'яніння, знаходячись біля буд. № 14 по вул. Набережній с. Приморський м. Феодосії, з корисливих мотивів, маючи умисел на заволодіння чужим майном, шляхом зловживання довірою, під приводом здійснення дзвінка отримала від ОСОБА_2 належний останньому мобільний телефон DONON D906, вартістю 350 грн., після чого відмовилася віддавати йому телефон, повідомивши, що насправді він телефон їй не передавав. Після цього обвинувачена з місця злочину зникла, викраденим розпорядилася на свій розсуд, чим заподіяла потерпілому матеріальний збиток на вказану суму.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 190 КК України - як заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство).
Суд вважає дану кваліфікацію вірною.
Допитана у судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_1 свою вину у вчинені інкримінованого злочину визнала у повному обсязі і пояснила суду, що протягом останнього року вона знайома з ОСОБА_2, з яким у неї склалися дружні відносини.
12.09.2013 р. приблизно о 09 год. 30 хв. на вул. Набережній с. Приморський м. Феодосії вона зустріла ОСОБА_2, якому запропонувала випити спиртного, на що він погодився. Після цього біля буд. № 14 вони стали розпивати спиртні напої і в ході спілкування ОСОБА_1 побачила у потерпілого мобільний телефон у корпусі сріблястого кольору, яким вона вирішила заволодіти. Обвинувачена попросила у ОСОБА_2 вказаний мобільний телефон під приводом здійснення телефонного дзвінка, він погодився і передав їй телефон. Після цього ОСОБА_1 відійшла від нього приблизно на 20 метрів і зробила вид, що розмовляє по телефону. Після того вона повернулася до потерпілого і на його питання щодо телефону відповіла, що ніякого телефону він їй не передавав. При цьому ОСОБА_1 розраховувала на те, що ОСОБА_2 знаходиться у стані алкогольного сп'яніння і може забути, кому він віддавав телефон. після цього ОСОБА_1 пішла від потерпілого і в цей же день продала вказаний телефон за 350 грн. своєму знайомому ОСОБА_3 Виручені гроші вона витратила на свої потереби.
На підставі ч. 3 ст. 349 КПК України, за згодою учасників судового провадження, судом визнано недоцільним дослідження доказів по справі, стосовно тих обставин, які ніким не оспорюються. При цьому судом з'ясовано, що учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин, сумніву у добровільності та істинності їх позиції немає, а також їм зрозуміло що вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Обставинами, що пом'якшують покарання обвинуваченій, згідно зі ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття у вчиненому.
Обставиною, що обтяжує покарання обвинуваченій, згідно зі ст. 67 КК України, суд визнає вчинення злочину особою, яка перебуває у стані алкогольного сп'яніння.
Також, при обранні обвинуваченій міри покарання, судом ураховується її відношення до вчиненого, матеріали, що її характеризують, що вона за місцем проживання характеризується негативно, на обліку у нарколога і психіатра не перебуває, в силу ст. 89 КК України не судима.
На підставі викладеного, суд вважає необхідним призначити ОСОБА_1 покарання у виді громадських робіт у межах санкції ч. 1 ст. 190 КК України.
З метою забезпечення виконання вироку суд вважає необхідним обрати обвинуваченій ОСОБА_1 запобіжний захід у виді особистого зобов'язання.
Керуючись ст.ст. 373-375 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України і призначити покарання у виді ДВОХСОТ СОРОКА годин громадських робіт.
До набрання вироком законної сили обрати ОСОБА_1 запобіжний захід у виді особистого зобов'язання.
Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд АР Крим протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копію вироку вручити негайно після його проголошення учасникам судового провадження.
Суддя -