ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________________________________________________________________________________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
У Х В А Л А
"01" червня 2006 р. Справа № 10/112а
Господарський суд Чернігівської області у складі:
Судді: Пашкіної С.А.
При секретарі: Тканко К.В.
За участю представників
позивача: Кузьменко Н.В. довіреність №844 від 22.09.05р.
відповідача: Мірошник Л.М. довіреність №05 від 24.12.05р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
За позовом: Закритого акціонерного товариства “Чернігівський м’ясокомбінат”
14000, м. Чернігів, вул. Любецька, 80
До відповідача: Територіальної державної інспекції праці у Чернігівській області
14000, м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39/906
Про скасування нормативно-правових актів
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про скасування нормативно-правових актів: акту перевірки додержання законодавства про працю № 25-01/25 від 16.05.2006р., припису №25-01/25-22 від 16.05.06р., протоколу про адміністративне правопорушення №25-01/15 від 16 травня 2006р.
В попередньому судовому засіданні представник позивача свої позовні вимоги підтримав.
В попередньому судовому засіданні представник відповідача надав суду відзив та просить провадження у справі припинити, оскільки відповідно до діючого законодавства, позивач має право оскаржувати дії посадової особи відповідача, а тому даний спір підлягає вирішенню в суді загальної юрисдикції.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін суд вважає за необхідне закрити провадження у справі з наступних підстав.
Відповідно до Порядку проведення перевірки стану додержання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що проводиться посадовими особами Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю та його територіальних органів затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 21.03.2003р за N 72, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 3 червня 2003 р. за N 432/7753 встановлено, що за результатами кожної перевірки обов'язково складається акт перевірки, а в разі виявлення порушень законодавства про працю чи загальнообов'язкове державне соціальне страхування - припис щодо їх усунення. У разі відсутності передбачених КК ознак злочинів досліджується достатність підстав для притягнення винних посадових осіб до адміністративної відповідальності.
Рішення посадових осіб Держнаглядпраці та ТДІП можуть бути оскаржені в десятиденний термін у вищої посадової особи територіальної державної інспекції праці, а в разі невирішення питання - в керівництві Держнаглядпраці та в суді в порядку, установленому законодавством.
Враховуючи викладене суд доходить висновку, що позивач повинен звертатися до місцевого загального суду, як це передбачено п.5 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, а провадження у даній справі підлягає закриттю ,оскільки дана справа не підвідомча господарському суду.
Керуючись ч.1п.1 ст.157, ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Провадження у справі закрити.
Дана ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в наступному порядку. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Дана ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.А.Пашкіна