ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
25.04.06р. |
|
Справа № 22/132 |
За позовом Приватного підприємця ОСОБА_1, с.м.т. Веселе
до відповідача-1: Державного підприємства Придніпровська залізниця, м. Дніпропетровськ
до відповідача-2: Державного підприємства "Свердловантрацит", м. Свердловськ
про стягнення 5310 грн.
Суддя Пуппо Л.Д.
Представники:
від позивача: ОСОБА_2.,довіреність№ НОМЕР_1
від відповідача1:Шамаров Т.О.,довіреність№ 39 від 01.01.06
від відповідача2:не з"явився
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить стягнути з відповідачів 5310 грн. шкоди від недостачі антрациту за залізничною накладною № НОМЕР_2.
Перший відповідач позов не визнав, посилаючись на справне перевезення, відстутність комерційного акту і скарги на відмову від його складання.
Другий відповідач позов не визнав, посилаючись на вину перевізника.
ВСТАНОВЛЕНО
За зазначеною вище накладною у вагоні № НОМЕР_3 на адресу позивача від другого відповідача 09.10.05. надійшов антрацит.
Згідно статті 52 Статуту залізниць України (далі -Статут) на станціях призначення залізниця зобов`язана перевірити масу, кількість і стан вантажу у разі, в тому числі прибуття вантажу у непошкодженому вагоні, з ознаками недостачі, прибуття вантажів у вагонах навалом і насипом за вимогою одержувача у розмірах, передбачених правилами.
Згідно зі статтею 129 Статуту залізниць України обставини, що можуть бути підставою для матеріальної відповідальності залізниці, вантажовідправника, вантажоодержувача...під час залізничного перевезення засвідчуються комерційними актами..., які складають станції залізниць. Комерційний акт складається для засвідчення в тому числі невідповідності маси вантажу натурою з даними, зазначеними у транспортних документах.
Позивач посилався на те, що він звертався до залізниці за видачею вантажу з перевіркою його маси, чого зроблено не було.
Пунктом 16 Правил складання актів передбачено, що у разі відмови начальникка станції від складання комерційного акта обержувач має право до вивезення вантажу зі станції, а при вивантаженні на місцях незагального користування -протягом 24 годин з моменту прийняття від залізниці вагона з вантажем подати про це письмову скаргу начальнику Дирекції залізничних перевезень безпосередньо або через начальника станції.
Телеграмою від 09.10.05., яка адресувалася начальнику управління Придніпровської залізниці, позивач просив зобов`язати станцію призначення видати вантаж з перевіркою і видачею комерційного акту.
10.10.05. за участю представника іншої організації розпочалося приймання продукції за кількістю, про складений акт № НОМЕР_4, в якому зазначено, що у вагоні № НОМЕР_3 вугілля навантажене нерівномірно, є нерівності ямкообразні, нестача вміститися могла б. Після зважування вантажу виявлено на 15,45 тон менше, тара з трафарету вагона, вагон технічно справний, недостача утворилася по причині розкрадання вантажу в процесі перевезення, про що свідчать нерівна поверхня (ямкообразна) вантажу по всій довжині вагону.
З опису акта можна було б зробити висновок про вину залізниці в недостачі, проте позивач порушив пункт 16 Правил складання актів, а саме, як вже зазначалося вище, у разі відмови начальника станції від складання комерційного акта одержувач має право до вивезення вантажу зі станції, а при вивантаженні на місцях незагального користування -протягом 24 годин з моменту прийняття від залізниці вагона з вантажем подати про це письмову скаргу начальнику Дирекції залізничних перевезень безпосередньо або через начальника станції. Вказаний пункт не містить іншого адресата, до якого може звернутися одержувач, оскільки, очевидно, функції державного підприємства Придніпровська залізниця (в телеграмі позивачем назване управління Придніпровської залізниці) і його підрозділу -Дирекції залізничних перевезень розмежовані. Крім того, слід відмітити, що вантаж виданий одержувачу 09.10.05., а акт №НОМЕР_4 складений 10.10.05., в ньому зазначено, що вантаж до початку приймання на зберіганні вантажоотримувача не знаходився.
Вина відправника з мат ріалів справи не вбачається.
Заперечення позивача в частині права на звернення його із скаргою на дії органів державної влади у порядку підлеглості вищому органу за Законом України "Про звернення громадян" до уваги не приймаються, оскільки до господарського суду він звернувся не як фізична особа, а як громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність -суб"єкт підприємницької діяльності, що закріплено в статті 1 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 129 Статуту залізниць України, пунктом 16 Правил складання актів, статтями 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
В позові відмовити.
Суддя |
|
Л.Д. Пуппо |
Рішення підписано |
|
|
|
|
|
- Номер:
- Опис: стягнення заборгованості - 732542,55 грн.
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 22/132
- Суд: Господарський суд міста Києва
- Суддя: Пуппо Л.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.03.2010
- Дата етапу: 31.05.2010