Судове рішення #33053
17/89

   

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД   РІВНЕНСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

33001 м.Рівне, вул. Яворницького, 59


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА


 "05" липня 2006 р.                                                                                Справа №  17/89


Господарський суд Рівненської області в складі головуючого судді  Петухова М.Г.


розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Рівне справу


за позовом   Прокурора Костопільського району  в  інтересах  Костопільської міської ради  


до відповідача  Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвестжитлобуд"


третя особа       Костопільська МДПІ


за участю  представників сторін:  

від позивача    –Власюк В.В.

від відповідача –не з'явився

третьої особи   - не з’явився

прокурор  -  Гринява О.Л.

секретар судового засідання - Опанасюк Т.І.


про  стягнення в сумі 10580 грн. 68 коп. та розірвання договору оренди земельної ділянки

В С Т А Н О В И В :


 Прокурор звернувся в господарський суд з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача на користь позивача 10580,68 грн. заборгованості по орендній платі за землю за березень-грудень 2003-2005 роки та січень-лютий 2006 року та розірвати договір оренди земельної ділянки № 18/02 від 20.03.2003р., що укладений між позивачем та відповідачем.

Відповідач в поданих суду запереченнях на позов та у судовому засіданні проти позову заперечив, зазначив, що договір оренди земельної ділянки № 18/02 від 20.03.2003р. дійсно був укладений між позивачем та відповідачем, проте орендних відносин між сторонами фактично не виникло. В кінці 2005 року сторони обмінялися листами, якими розірвали договір оренди. В задоволенні позову просить відмовити.  


          Заслухавши пояснення прокурора та представників позивача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази,  на основі діючого законодавства, суд прийшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.


          Судом встановлено, що між Костопільською міською радою та ТзОВ «Інвестжитлобуд»був укладений договір оренди земельної ділянки  від 20.03.2003р., згідно умов якого позивач надавав відповідачу в орендне користування земельну ділянку в м. Костопіль, вул. Рівненська, 12 площею 0,70 га  для забудови землі під незакінченним будівництвом 54-квартирного житлового будинку терміном на 5 років (а.с.8-10). Вказаний договір зареєстрований Костопільською міською радою за № 93 від 25.03.2003р..

          Відповідно до останньої частини розділу 1 договору від 20.03.2003р., земельна ділянка передається в оренду по акту приймання-передачі, який оформляється в строк не пізніше десяти днів з моменту набуття чинності даного договору.

Згідно ст. 1 Закону України «Про оренду землі», оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.   

Статтею 13 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі визначено, як договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Статтею 13 Закону України «Про оренду землі»передбачено, що передача об'єкта оренди орендарю здійснюється орендодавцем у строки та на умовах, що визначені у договорі оренди землі, за актом приймання-передачі.

Крім цього, згідно ст. 21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

З вказаних норм вбачається, що правові поняття оренди та договору оренди землі передбачають передачу земельної ділянки у володіння та користування орендарю, а орендна плата це платіж саме за користування земельною ділянкою, який має розраховуватися та сплачуватися з моменту оформлення акту приймання-передачі.

Ухвалами суду у даній справі від  17.05.2006р. і 21.06.2006р. прокурора та позивача зобов’язано надати суду докази передачі земельної ділянки відповідачу по договору від 20.03.2003р..

Акту-приймання передачі земельної ділянки відповідачу по договору від 20.03.2003р. прокурор та позивач суду не надали, не було надано суду і будь-яких інших доказів, що підтверджували б факт передачі чи використання відповідачем земельної ділянки.

Представник третьої особи, також не надав суду доказів, що підтверджували б підстави нарахування суми орендної плати зазначені в розрахунку (а.с.4-6).  


Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, прокурор та позивач не довели суду факту передачі земельної ділянки та її використання відповідачем за період за який нараховано орендну плату по договору від 20.03.2003р. , тому позовні вимоги в цій частині є безпідставними.

          Відносно вимоги про розірвання договору від 20.03.2003р. то судом встановлено, що листом № 1016/02-08 від 09.12.2005р. (а.с.26) позивач направив відповідачу пропозицію про розірвання  договору від 20.03.2003р. за взаємною згодою сторін. Листом № 12/45 від 28.12.2005р.  відповідач дав згоду на розірвання договору від 20.03.2003р..  Згода сторін є підставою для розірвання згідно розділу 4 договору від 20.03.2003р. та ст. 31 Закону України «Про оренду землі».

Таким чином, на момент розгляду спору судом договір оренди земельної ділянки від 20.03.2003р. укладений між позивачем та відповідачем є розірваним за згодою сторін, тому позовні вимоги в цій частині є також безпідставними.   

Керуючись статтями 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:


В задоволенні позову відмовити.


Повний текст постанови оформлено та підписано 05.07.2006р.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини - з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.   



                    Суддя                                                                     Петухов М.Г.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація