ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
29 жовтня 2013 року м. Київ К/800/52976/13
Суддя Вищого адміністративного суду України Винокуров К.С., перевіривши відповідність касаційної скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на постанову Новозаводського районного суду міста Чернігова від 18 червня 2013 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12 вересня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів,
встановив:
Постановою Новозаводського районного суду міста Чернігова від 18 червня 2013 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12 вересня 2013 року, позовні вимоги задоволено. Визнано незаконними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо стягнення переплати пенсії за період з 01.05.2009р. по 31.12.2012р. в сумі 29 758,69 грн. Стягнуто з відповідача на користь ОСОБА_1 різницю пенсії в сумі 4 457,00 грн. нараховану відповідно до постанови Новозаводського районного суду м. Чернігова від 24.04.2012р. Стягнуто з відповідача на користь ОСОБА_1 утримані у січні, лютому, березні, квітні 2013 року з ОСОБА_1 20% від нарахованої пенсії. Зобов'язано відповідача поновити ОСОБА_1 виплату з 01 січня 2013 року надбавки на непрацездатних членів сім'ї, на дочку ОСОБА_2 та сина ОСОБА_3 відповідно до ст.. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» на кожного непрацездатного члена сім'ї в розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
На зазначені рішення судів першої та апеляційної інстанцій надійшла касаційна скарга Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, в якій посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права, заявник ставить питання про їх скасування та ухвалення нової постанови про відмову в задоволенні позовних вимог.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, також у випадках, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення, дана касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд апеляційної інстанції неправильно застосував норми процесуального права.
Крім того, слід зазначити, що аналогічним правовідносинам вже надавалась правова оцінка Верховним Судом України у своїх рішеннях, які є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, котрі застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права.
Керуючись статтями 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Відмовити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Чернігівській області у відкритті касаційного провадження за його касаційною скаргою на постанову Новозаводського районного суду міста Чернігова від 18 червня 2013 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12 вересня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити дії, стягнення коштів.
Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з доданими до скарги матеріалами повернути Головному управлінню Пенсійного фонду України в Чернігівській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К.С. Винокуров