АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22а-822/2006 р. Головуючий в 1 інстанції-Грищенко В.М.
Категорія 28 Доповідач - Приходченко А.П.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2006 р. колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого - Стежко В.А.
суддів- Приходченко А.П., ЛаченковаО.В,
при секретарі - Сидоренко А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на постанову Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 15 червня 2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1до Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську та Державної податкової адміністрації України про відмову проставити в паспорті позивача відмітку про право здійснювати будь-які платежі без індивідуального ідентифікаційного номеру, здійснювати податковий облік позивача за раніше встановленими формами обліку без застосування індивідуального ідентифікаційного номеру, знищення облікової картки, звільнення позивача від індивідуального ідентифікаційного номеру, шляхом виключення ідентифікаційного номеру позивача і всієї інформації про нього з інформаційного фонду Державного реєстру та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, -
ВСТАНОВИЛА:
В апеляційній скарзі ОСОБА_1просить скасувати постанову Індустріального районного суду м, Дніпропетровська від 15 червня 2006 року, якою їй відмовлено в задоволені позову, посилаючись на те, що постанова суду порушує її конституційні права, оскільки суд застосував при вирішенні справи не норми закону, а підзаконнии акт, також суд не взяв до уваги те, що саме на податкові органи покладено здійснення контролю за дотриманням податкових законів, а не на органи внутрішніх справ.
Перевіривши законність та обгрунтованність постанови, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги.
Відповідно до п.п. 4, 5 Порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України, щодо ідентифікаційного номеру фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів, затвердженного наказом Державної податкової адміністрації України і Міністерством внутрішніх справ України №602/1226 від 19.10.2004 року визначено, що особа, яка відмовляється від ідентифікаційного номеру, подає до відділу внутрішніх справ за своїм місцем реєстрації довідку за формою ВЗ та паспорт громадянина України і в разі відсутності протиріч до паспорту вносятся відповідні відмітки.
Встановлено, що позивачка ОСОБА_1 16 січня 2006 року звернулась з заявою до Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції з клопотанням про відмову від ідентифікаційного номеру і просила проставити відповідну відмітку в її паспорті (ах. 9). Листом від 25 січня 2006 року відповідач роз'яснив порядок згідно з яким відбувається відмова від ідентифікаційного номеру, та запропонував надати необхідні документи для вирішення цього питання (а.с. 10).
Оскільки, діючим законодавством визначено державний орган, який вносить до паспорта відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номеру, суд обгрунтовано відмовив позивачці в задоволені позову.
Доводи позивача в апеляційній скарзі про порушення судом принципів верховенства права, що призвело до незастосування законів, що регулюють спірні правовідносини, є необгрунтованими, оскільки застосований судом Порядок унесення відмітки до паспорта громадянина України, щодо ідентифікаційного номеру фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України і Міністерством внутрішніх справ України №602/1226 від 19.10.2004 року та зареєстрований у Міністерстві юстиції України за №1345/9944 від 20.10.2004 року, розреблений згідно з Законом України «Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів» в редакії від 16.07.1999 року та постановою Верховної Ради України «Про затвердження Положення про паспорт громадянина України та свідоцтва про народження» від 26.06.1992 року є чинним та обов'язковим до виконання.
Таким чином постанову суду слід залишити без змін, а апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення.
Керуючись ст.ст. 195,198,200, КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1залишити без задоволення, а постанову Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 15 червня 2006 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.
Головуючий:
Судді: