ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви без розгляду
31.10.2013 Справа № 920/1833/13
Суддя господарського суду Сумської області Рунова В.В.,
розглянувши матеріали
за позовом Комунальної установи Сумської обласної ради Краснопільський психоневрологічний інтернат, с.Таратутино Кріснопільського району
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремсервіс», м.Конотоп
третя особа Сумська об'єднана державна фінансова інспекція
про стягнення 25440,94 грн.
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулась Комунальна установа Сумської обласної ради Краснопільський психоневрологічний інтернат з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремсервіс» про стягнення 25440,94 грн. безпідставно отриманих коштів.
Розглянувши подані матеріали, оцінивши надані суду докази, суд вважає, що позовна заява з доданими документами підлягає поверненню без розгляду враховуючи наступне.
Згідно з ч.1 статті 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно вимог статті 36 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.
Відповідно до п.5.26, 5.27 Національного стандарту України «Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003» відбитком печатки організації засвідчують на документі підпис відповідальної особи. Перелік документів, на які ставлять відбиток печатки, визначає організація на підставі нормативно-правових актів. Його подають в інструкції з діловодства організації. Відбиток печатки ставлять так, щоб він охоплював останні кілька літер назви посади особи, яка підписала документ. Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
В порушення вказаних вимог подані заявником копії квитанції та опису вкладень про направлення копій матеріалів позову відповідачу не завірені печаткою підприємства, а лише мають напис «Згідно з оригіналом» та підпис ОСОБА_1. Суд наголошує, що до поданих документів не додано довіреності на представництво зазначеною особою інтересів позивача у господарському суді, а також доказів того що ОСОБА_1 має право здійснювати засвідчення копій документів.
Відтак, позивачем не надано суду належних доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до п. 6 ч. 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Також суд зазначає, пунктом 1 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Разом з тим, до поданих матеріалів не додано доказів посадового становища директора ОСОБА_2, який підписав позовну заяву.
На підтвердження сплати судового збору у справі позивачем до своїх матеріалів додано платіжне доручення №468 від 18.10.2013р. в якому призначенням платежу значиться «судовий збір». Жодних інших посилань щодо сторін за позовом чи інших ідентифікуючих ознак, які б давали можливість визначити, що судовий збір сплачено саме за дану позовну заяву, у платіжному дорученні немає.
Разом з тим, відповідно до п.2.21, п.2.22 постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» від 21 лютого 2013 року N 7 платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору. Якщо заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі або (за необхідності) документів, що підтверджують звільнення від його сплати, заява (скарга) повертається господарським судом з підстав, передбачених ГПК, а саме: статтею 43-5, пунктом 4 частини першої статті 63.
Тому, враховуючи вищевикладене та керуючись п.1, п.4, п.6 ч.1 статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву і додані до неї документи повернути без розгляду, всього на 27- ми аркушах, в тому числі платіжне доручення №468 від 18.10.2013р.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
СУДДЯ (підпис) В.В.РУНОВА