Судове рішення #32991022

Справа № 583/3863/13-ц

2/583/1246/13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2013 року

Охтирський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Соколової Н.О.,

при секретарі Марченко О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Охтирка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кардашівської сільської ради, третя особа Охтирська міська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла її бабка ОСОБА_2. По своїй смерті ОСОБА_2 залишила заповіт на ім'я ОСОБА_1.

В піврічний строк з заявою про відкриття спадщини позивач не звернулася, так як зверталася до нотаріуса за роз'ясненням, чи необхідно їй писати заяву про прийняття спадщини. Позивачу пояснили, що у відповідності до ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Оскільки померла останні три роки постійно проживала з позивачем, позивач вважала, що спадщину прийняла. Однак в теперішній час, коли позивач звернулася до нотаріуса, у оформленні спадщини позивачу було відмовлено, оскільки місце реєстрації померлої не співпадає з реєстрацією позивача. Тобто померла, на час смерті була зареєстрована АДРЕСА_2.

Вважає що юридична необізнаність позивача стала причиною помилки і в теперішній час виникла необхідність визначити додатковий строк для прийняття спадщини.

Тому позивач звернулася до суду, та просить визначити додатковий строк, достатній для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.

В судове засідання позивач не з'явився, але надала заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просив справу слухати в його відсутності.

Представник відповідача - виконавчого комітету Кардашівської сільської ради Охтирського району в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій проти позову не заперечував, просив розглянути справу у його відсутності.

Третя особа в судове засідання не зівилась, надала суду заяву, в якій просила справу розглянути у її відсутності.

Дослідивши докази у справі, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с.9).

Згідно з заповітом від 21.05.2003 року (а.с. 3) ОСОБА_2 заповідала все своє майно ОСОБА_1.

Як вбачається з ксерокопії паспорта (а.с. 3), ОСОБА_1 значиться зареєстрованою з 19.02.1998 року АДРЕСА_1.

Як вбачається з домової книги (а.с. 8), ОСОБА_2 з 11.07.2012 року значилась за адресою АДРЕСА_2.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець не подав заяву про прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Як вбачається з інформаційної довідки Охтирської міської державної нотаріальної контори з заявами про прийняття та/або про відмову від спадщини після смерті ОСОБА_2 ніхто не звертався, спадкова справа не відкривалася, свідоцтво про право на спадщину не видавалось.

Введення в оману позивачки нотаріусом, суд визнає поважною причиною неподання заяви про прийняття спадщини та вважає можливим визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 174, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд

В И Р I Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року (свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1) додатковий строк 3 місяці, з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Сумської області через Охтирський міськрайонний суд шляхом подання протягом 10 днів з дня його проголошення апеляційної скарги, а особам, які не були присутніми під час проголошення рішення суду, протягом цього строку з дня отримання копії рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження. У разі оскарження рішення, якщо воно не було скасованим, воно набирає законної сили після перегляду справи апеляційним судом.


Суддя Охтирського міськрайонного суду

Сумської області Н.О.Соколова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація