В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №668/7308/13-к
24.07.2013 року м. Херсон
Суворовський районний суд м. Херсона в складі:
головуючого судді: Валігурської Л.В.
при секретарі: Морозовій І.Ю.
за участю прокурора: Орел-Мельник Ю.П.
захисника: ОСОБА_1
обвинуваченого: ОСОБА_2
ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду м. Херсона, кримінальне провадження за обвинуваченням:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Білозерка, Херсонської області, українця, громадянина України, з професійно-технічною освітою, одруженого, на утриманні троє неповнолітніх дітей, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого: АДРЕСА_1; раніше не судимого,
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця станиці Дінская Краснодарського краю, Росія, українця, громадянина України, з повною вищою освітою, не одруженого, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого: АДРЕСА_2, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3, маючи умисел направлений на отримання прибутку в порушення вимог Законів України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.2009 р., «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про заборону грального бізнесу в Україні», усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків і бажаючи їх настання, будучи достовірно обізнаним про те, що ОСОБА_3 у невстановлений час 2012 р. з метою організації та проведення азартних ігор орендував у фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 приміщення, розташоване за адресою: АДРЕСА_3, встановивши там 9 гральних автоматів, на пропозицію ОСОБА_3 разом з останнім прийняти участь у здійсненні незаконної діяльності в сфері грального бізнесу, надав свою згоду виконувати на постійній основі визначені ОСОБА_3 функції, а саме: здійснення контролю за діяльністю операторів залу гральних автоматів (ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7), обліку зроблених гравцями грошових ставок, зняття грошових коштів з автоматів та їх подальша передача організатору незаконного грального бізнесу - ОСОБА_3 В якості оплати за свою діяльність ОСОБА_2 систематично отримував від ОСОБА_3 грошову винагороду, при цьому достовірно усвідомлюючи протиправність вчинених ними дій.
ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_2, маючи умисел направлений на отримання прибутку в порушення вимог Законів України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.2009 р., «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про заборону грального бізнесу в Україні», усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків і бажаючи їх настання, у невстановлений час 2012 р. з метою організації та проведення азартних ігор орендував у фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 приміщення в кафе «ІНФОРМАЦІЯ_2», розташоване за адресою: АДРЕСА_3, встановивши там 9 гральних автоматів, запропонував ОСОБА_2 прийняти участь у здійсненні незаконної діяльності в сфері грального бізнесу, тим самим надав можливість доступу різним особам до азартних ігор на гральних автоматах. З метою здійснення протиправної діяльності ОСОБА_3 за усною домовленістю найняв на роботу в якості операторів залу ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7
Злочинна діяльність ОСОБА_3 та ОСОБА_2 з надання можливості доступу до азартних ігор на гральних автоматах в інтересах закладу була припинена о 21 годині 40 хвилин 15.02.2013 р. працівниками міліції, які в ході огляду приміщення, розташованого по АДРЕСА_3, зафіксували факт діючого грального закладу, також провели огляд місця події та вилучили 9 гральних автоматів, спеціальних ключів до ігрових автоматів та зошит із записами ставок та виграшів.
Суд кваліфікує дії обвинувачених ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 203-2 КК України як зайняття гральним бізнесом.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 свою вину в повідомленій підозрі визнав в повному обсязі, пояснив, що працював у ОСОБА_3 та займався обслуговуванням гральних автоматів, належних останньому. Все відбувалось приблизно протягом останнього року. Гральні автомати були розміщені в приміщенні кафе «ІНФОРМАЦІЯ_2», що розташоване по АДРЕСА_3. Раз на місяць він проводив інкасацію гральних автоматів, яких було 9 штук. Також на ОСОБА_3 працювало три оператори гральних автоматів, які здавали йому виручку за тиждень, а він передавав її ОСОБА_3, який в свою чергу виплачував їм заробітну плату. Розкаявся у вчиненому, просив призначити штраф в розмірі мінімальної межі.
Обвинувачений ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що свою вину в повідомленій підозрі визнає в повному обсязі, розкаюється у вчиненому. Зазначив, що він орендував приміщення в кафе «ІНФОРМАЦІЯ_2», що розташоване по АДРЕСА_3. Спочатку орендував для зберігання гральних автоматів, які залишились з часів легального бізнесу, потім вирішив їх використовувати за призначенням, організувавши гральний бізнес. В залі було встановлено 9 гральних автоматів. Всіма організаційними питаннями займався ОСОБА_2, який отримував заробітну плату як для себе, так і для трьох дівчат, які були операторами в залі. Щиро розкаюється у вчиненому, просив суворо не карати.
Оскільки обвинувачені визнали свою вину, сумніву в істинності та добровільності їх позиції не має, фактичні обставини справи ніким не оспорюються, суд з урахуванням думки учасників судового розгляду вважає відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України недоцільним дослідження інших доказів у справі. З'ясовано, що обвинувачені правильно розуміють зміст цих обставин і немає сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, а також їм роз'яснено, що вони в такому випадку позбавляються права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Суд відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України, розглянув провадження за правилами, передбаченими даною нормою.
Показання обвинувачених є достовірними, узгодженими з матеріалами справи.
При призначенні покарання ОСОБА_2 суд враховує характер та ступінь тяжкості скоєного кримінального правопорушення, особу винного, який характеризується позитивно, має на утриманні троє неповнолітніх дітей, до кримінальної відповідальності раніше не притягувався, на обліку у лікарів-нарколога та психіатра не перебуває. Обставин, які обтяжують покарання судом встановлено не було, до обставин, що пом'якшують покарання суд відносить повне визнання свої вини та щире каяття. Крім того, при вирішенні питання про розмір призначеного покарання суд враховує роль ОСОБА_2 у вчиненому правопорушенні.
При призначенні покарання ОСОБА_2 суд враховує характер та ступінь тяжкості скоєного кримінального правопорушення, особу винного, який характеризується позитивно, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, до кримінальної відповідальності раніше не притягувався, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває. Обставин, які обтяжують покарання судом встановлено не було, до обставин, що пом'якшують покарання суд відносить повне визнання свої вини та щире каяття.
Отже, враховуючи викладене суд вважає за можливе призначити ОСОБА_3 та ОСОБА_2 покарання в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 203-2 КК України, що на думку суду буде достатнім для їх виправлення та попередження нових злочинів.
На підставі ч. 2 ст. 124 КПК України підлягають стягненню з обвинувачених в рівних частинах на користь держави витрати за проведення судової експертизи.
Керуючись ст. ст. 349, 373, 374 КПК України суд, -
у х в а л и в:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України та призначити покарання у виді штрафу в сумі 170000 гривень з конфіскацією всього грального обладнання.
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України та призначити покарання у виді штрафу в сумі 408000 гривень з конфіскацією всього грального обладнання.
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь держави витрати за проведення судової експертизи в розмірі по 97 гривень 80 копійок з кожного (а.п. 15).
Запобіжний захід ОСОБА_3 у вигляді «застави» залишити без змін до набрання вироком законної сили.
Зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації в Херсонській області після набрання вироком законної сили повернути ОСОБА_8, внесену нею (відповідно до платіжного доручення №61 від 15.04.2013 р., виданого Херсонською філією ПАТ «КБ «Приватбанк», м. Херсон) на депозитний рахунок Територіального управління Державної судової адміністрації в Херсонській області (р/р 37310004006040, МФО 852010, код отримувача 02894160) заставу в сумі 91760 грн.
Речові докази, долучені до кримінального провадження відповідно до постанови від 19.04.2013 р. (а.п. 169), а саме:
- 30 гральних автоматів та ключі від гральних автоматів - конфіскувати в дохід держави;
- два мобільні телефони (а.п. 166, 169) - вважати повернутим за належністю;
- 3 (три) блокноти, сліди пальців рук, інструкцію з експлуатації гральних автоматів, 3 (три) зошити - залишити зберігати в матеріалах провадження;
- документи на фірму «Габба», гроші в сумі 117 грн. - повернути законному власнику.
Заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, вжиті на підставі ухвали слідчого судді від 08.04.2013 р. (а.п. 173) залишити без змін до виконання вироку.
На вирок може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з дня проголошення до апеляційного суду Херсонської області через Суворовський районний суд м. Херсона з урахуванням обмежень, визначених ч. 3 ст. 349 КПК України.
Вирок суду набиорає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Обвинувачені та захисник мають право на ознайомлення з журналом судового засідання та подання на нього письмових зауважень.
Суддя: Л.В. Валігурська
СуддяВалігурська Л. В.