Лутугинський районний суд Луганської області
Справа № 416/3000/13-к
Провадження № 1-кп/416/224/13
УХВАЛА
25 жовтня 2013 року Лутугинський районний суд Луганської області в складі:
головуючого судді Кутіщевої Л.П.
суддів: Кулешової Л.В., Шпідько В.Г.
з участю прокурора Постолянюка Б.Ю.
захисника ОСОБА_1
при секретарі Чернявській С.В.
обвинуваченої ОСОБА_2
провівши підготовче судове засідання в м.Лутугине Луганської області по кримінальному провадженню за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України
В с т а н о в и в
Обвинувальний акт з додатками до нього за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, реєстр №12013050380000519 від 14.02.2013 року, надійшов до Лутугинського районного суду Луганської області 29 серпня 2013 року та перебував у провадженні судді Гайдук В.Г. В зв*язку з виходом судді Гайдук В.Г. у відставку автоматизованою системою документообігу суду справа розподілена колегії суддів та повторно призначена до підготовчого судового засідання.
Прокурор просить постановити ухвалу про призначення судового розгляду на підставі обвинувального акту, вважаючи, що під час досудового розслідування були дотримані всі вимоги КПК України, підстав для закриття провадження чи повернення обвинувального акту не вбачає.
Вислухавши думку прокурора, захисника, який заперечував проти призначення судового розгляду, вивчивши матеріали обвинувального акту з додатками, суд приходить до висновку про повернення прокурору обвинувального акту у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, в зв'язку з його невідповідністю вимогам КПК України, виходячи з наступного.
Відповідно вимог ст.314 ч.3 п.3 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про повернення обвинувального акту, якщо він не відповідає вимогам КПК України.
Згідно вимог ст.291 КПК України, обвинувальний акт складається слідчим, після чого затверджується прокурором. Обвинувальний акт має містити найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер, анкетні відомості кожного обвинуваченого, анкетні відомості кожного потерпілого, прізвище, ім'я, по-батькові та займана посада слідчого, прокурора, виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення, обставини, які обтяжують чи пом'якшують покарання, розмір шкоди, завданої правопорушенням, розмір витрат на залучення експерта, дату та місце його складання та затвердження. Обвинувальний акт підписується слідчим та прокурором, який його затвердив, або лише прокурором, якщо він склав його самостійно. До обвинувального акта додається: реєстр матеріалів досудового розслідування; цивільний позов, якщо він був пред'явлений під час досудового розслідування; розписка підозрюваного про отримання копії обвинувального акта, копії цивільного позову, якщо він був пред'явлений під час досудового розслідування, і реєстру матеріалів досудового розслідування.
Як вбачається з обвинувального акту за обвинуваченням ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 203-2 КК України, та додатків до нього, в порушення вимог ст.291 КПК України: в обвинувальному акті не викладені фактичні обставини кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, не зазначено в чому полягає незаконне збагачення та отримання неконтрольованого державою доходу, який прибуток отримала ОСОБА_2 та кому вона здавала виручку. В обвинувальному акті не зазначено кому належать гральні автомати у кількості 15 штук, підстави визнання речовими доказами 12 гральних автоматів, вилучених у лютому 2013 року, хто орендував приміщення та був організатором грального бізнесу.
У відповідності до п.3 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право повернути обвинувальний акт, якщо він не відповідає вимогам цього Кодексу.
Беручи до уваги, що обвинувальний акт не відповідає вимогам ст.291 КПК України, що перешкоджає призначенню кримінального провадження до судового розгляду на підставі цього обвинувального акту, а тому суд вважає повернути обвинувальний акт для його належного оформлення.
Керуючись ст. 314 КПК України, суд,-
У х в а л и в
Повернути обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, прокурору Лутугинського району Луганської області.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області через Лутугинський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуючий:
Судді: