ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
24.10.2013Справа № 920/1581/13
Господарський суд Сумської області у складі: головуючого - судді Рунової В.В.,
при секретарі Балицькому В.В.,
за участю представників сторін:
позивача - не з'явився
відповідача - Бехало С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи №920/1581/13
за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, с. Чорний Ріг Семенівського району Чернігівської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми "Хоружівка", с. Хоружівка Недригайлівського району Сумської області
про стягнення 145336 грн. 68 коп.,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2013 року до суду звернулась Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми "Хоружівка" про стягнення 145336 грн. 68 коп. заборгованості за договором про надання тракторних послуг по дискуванню землі від 27.03.2013 року.
11.10.2013р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву в якому він визнає позовні вимоги відповідача частково, а саме, в частині стягнення 3% річних, а в іншій частині проти позову заперечує та просить суд відмовити у його задоволенні.
21.10.2013р. від позивача до суду надійшла заява про залишення його позову без розгляду у зв'язку зі сплатою відповідачем заборгованості у сумі 86340 грн.
В судовому засіданні представник відповідача не заперечує проти заяви позивача та залишення позову без розгляду.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши представника відповідача, розглянувши заяву позивача про залишення його позову без розгляду, суд дійшов висновку про її задоволення враховуючи наступне.
Частиною 1 статті 1 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до статті 22 Господарського процесуального кодексу України сторони користуються рівними процесуальними правами. Сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи. Позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви. Відповідач має право визнати позов повністю або частково, а також має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати зустрічний позов. Господарський суд не приймає відмови від позову, зменшення розміру позовних вимог, визнання позову відповідачем, якщо ці дії суперечать законодавству або порушують чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси.
Враховуючи зазначене, звернення до суду з позовом , як і відмова від позову відноситься до прав позивача, які він використовує з урахуванням своїх законних інтересів.
Подання позивачем заяви про залишення позову без розгляду відповідає його правам та не порушує чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси.
Відтак, суд дійшов висновку про задоволення заяви позивача та залишення позову без розгляду.
Керуючись статтями 22, 81, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву позивача про залишення позову без розгляду- задовольнити.
Позов Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми "Хоружівка", с. Хоружівка Недригайлівського району Сумської області про стягнення 145336 грн. 68 коп. - залишити без розгляду.
СУДДЯ (підпис) В.В.РУНОВА