Судове рішення #32851922

Справа 688/1492/13-ц

№ 2/688/441/13


Рішення

Іменем України




25 квітня 2013 року Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області у складі:

головуючого-судді Колодяжного С.Ю.

при секретарі Гавриловій Н.К.

з участю позивачки ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Шепетівка цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу,


встановив:


Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 04 липня 1979 року і від спільного подружнього життя мають повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивач 10.04.2013 р. звернувся з позовом в суд про розірвання шлюбу між ним та відповідачкою, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що спільне життя у них не склалося, так як між ними не було взаєморозуміння, чому вони з 1996 р. припинили сімейні стосунки і з того часу, проживають окремо окремо один від одного, спільного господарства не ведуть. Вважає, що подальше сумісне життя та збереження сім’ї є неможливим та недоцільним, оскільки він з 2004 р. перебуває в громадянському шлюбі з іншою жінкою, від якого має малолітню доньку Ніколь, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Позивач в судове засідання не з’явився, але в своїй позовній заяві вказує, що через значну віддаленість з’явитись в судове засідання не має можливості, тому просить розглянути дану справу за наявними документами без його участі.

Відповідачка в судовому засіданні визнала, що їх сім’я давно розпалася і існує лише формально, однак проти розлучення заперечила, наполягала на присутності в судовому засіданні позивача, так як викладені в позовній заяві факти не відповідають дійсності, оскільки фактично до ОСОБА_4 2012 року ОСОБА_2 раз в кілька місяців, чи раз в півроку приїжджав в м.Шепетівку і вони спілкувалися.

Заслухавши пояснення відповідачки та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ст.110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя. Відповідно до ч.2 ст.112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Як встановлено судом та доведено матеріалами справи, сторони уклали шлюб 04 липня 1979 р. у відділі реєстрації актів цивільного стану Шепетівського міськрайонного управління юстиції Хмельницької області, актовий запис № 196 /а.с. 10/, від шлюбу мають повнолітнього сина.

Також встановлено, що вони вже тривалий час проживають окремо один від одного, не ведуть спільного господарства, припинили сімейні стосунки, а позивач до 01.01.2012 р. лише час від часу навідувався до відповідачки, після чого їх відносини взагалі припинились. Крім того, позивач проживає в громадянському шлюб з іншою жінкою, з якою має спільну доньку Ніколь, ІНФОРМАЦІЯ_2 /а.с.9/.

З урахуванням фактичних взаємин подружжя, дійсних причин позову, наведене свідчить про те, що розлад у відносинах сторін носить стійкий характер і продовжується тривалий час, що призвело до втрати почуття любові та перспектив налагодження стосунків немає.

Наведене дає підстави для висновку про те, що подальше проживання та збереження сім’ї ОСОБА_2 не можливе, тому суд приходить до переконнання, що шлюб між сторонами слід розірвати.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 104, 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, суд -


вирішив:


Позов задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 04 липня 1979 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Шепетівського міськрайонного управління юстиції Хмельницької області, актовий запис № 196.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час

проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



Суддя:


Оригінал рішення.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація