Судове рішення #3282518
Справа № 2-980/08

 

Справа № 2-980/08

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

14 березня   2008  року                                                                                                            м. Сімферополь                                                      

Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого судді Білоусової В.В.,

при секретарі  Граб О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Добровської сільської Ради про встановлення факту родинних відносин та продовження строку на прийняття спадщини, 

 

в с т а н о в и в :

 

ОСОБА_1    звернулась до суду з позовною заявою до Добровської сільської Ради про встановлення факту родинних відносин та продовження строку на прийняття спадщини.

Вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1., померла мати позивачки, позивачка у встановлений термін не звернулась до нотаріальної контори із завою про прийняття спадщини у зв'язку із хронічної хворобою. Оскільки термін для прийняття спадщини був пропущений, нотаріальна контора не видає свідоцтво про право на спадщину. Крім того, позивач просить встановити факт родинних зв'язків між нею то її матерію - ОСОБА_2, оскільки у свідоцтві про народження позивачки не вірно вказано ім'я матері, замість «ОСОБА_2», вказано ОСОБА_3, що є перешкодою для здійснення права спадкування.    

У судовому засіданні  позивачка свої вимоги підтримала, наполягала на їх задоволенні.

Представник відповідача - Добровської  сільської Ради у судове засідання не з'явився, однак,  надіслав до суду заяву  у якої просить справу розглянути без його участі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню по слідуючим правовим підставам.

                Судом встановлено, що ОСОБА_1є донькою  ОСОБА_2, це підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами,  а саме: копію свідоцтва про смерть ОСОБА_2, де вказано її ім'я як, «ОСОБА_2», копією свідоцтва про одруження заявниці, де вказано, що її прізвище до шлюбу ОСОБА_2, а після  шлюбу - ОСОБА_4.

                Свідки  у судовому засіданні підтвердили факт, що ОСОБА_1є донькою  ОСОБА_2.

Встановлення цього  факту  має для заявника юридичне значення, оскільки впливає  на отримання спадщини. .

                Судом також встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла  - мати позивачки ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть.

                Після смерті ОСОБА_2,  відкрилась спадщина -  грошовий внесок усього у розмірі                             5822 грн., 91 коп., що знаходиться на рахунках НОМЕР_1 та НОМЕР_3 у філії ощадбанку  № 39 та № 39/107 м. Сімферополь, що підтверджується копіями ощадних книжок.  

                Після      смерті матері, позивач не звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки хворіла, що підтверджується копією медичної довідки, цю причину суд вважає поважною.   

                Відповідно до ст. 1272 ЦК України,  якщо спадкоємець протягом встановленого строку,  не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

                На підставі викладеного та керуючись ст. 1272 ЦК України,  ст. 10, 11,60, 209, 210, 212, 214, 215, 217, 223, ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

 

Позов   ОСОБА_1  задовольнити.

                Встановити факт, що ОСОБА_1є донькою  ОСОБА_2.

Продовжити ОСОБА_1  строк для прийняття спадщини після смерті матері  -  ОСОБА_2, яка  померла  ІНФОРМАЦІЯ_1, на три місяці з моменту вступу рішення у законну силу.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суд подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або у порядку, визначеному ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

Суддя   -                              

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація