Справа № 2-1825/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2008 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді Білоусової В.В.,
при секретарі Граб О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Добровської сільської Ради, 3-я особа Сімферопольська районна державна нотаріальна контора про продовження строку на прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1., звернулась до суду з позовною заявою до Добровської сільської Ради, 3-я особа Сімферопольська районна державна нотаріальна контора про продовження строку на прийняття спадщини.
Вимоги мотивував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її брат - ОСОБА_2, якому до смерті належав садовий будинок, який знаходиться на садових ділянках АДРЕСА_1. Брат не залишив заповіту і спадкоємцем за законом першої черги після його смерті, є мати позивачки - ОСОБА_3, оскільки у брата не було дітей, а шлюб він розірвав ще у 2005 році. ІНФОРМАЦІЯ_2 мати позивачки - ОСОБА_3., померла, ще за життя вона відмовилася від спадщини після смерті свого сина, брата позивачки, на її користь, відмовилась від спадщини на користь позивачки і її рідна сестра ОСОБА_4. Таким чином єдиним спадкоємцем за законом після смерті брата - є ОСОБА_1. У встановлений законом строк позивач не звернулась до нотаріальної контори із завою про прийняття спадщини у зв'язку з тим, що мешкає у іншому регіоні України, вимушена була їхати до Білорусії, оскільки хворіла її мати.
Представник позивача, діє на підставі доручення, у судове засідання не з'явилась, надала до суду заяву в якої просить справу розглянути у його відсутності, позов підтримує, просить його задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву у якої просить справу розглянути у його відсутності, проти позову не заперечує.
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву у якої просить справу розглянути у його відсутності, проти позову не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню по наступним правовим підставам.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 - брат позивачки, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с. 6).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина - садовий будинок, який знаходиться на садових ділянках АДРЕСА_1, що підтверджується договором купівлі - продажу, який зареєстровано у БТІ (а.с.4).
Спадкоємцем за законом першої черги після смерті ОСОБА_2, є його мати - ОСОБА_3, що підтверджується довідкою про народження № 264 (а.с.5). ОСОБА_3 відмовилась від спадщину на користь ОСОБА_1, що підтверджується заявою (а.с. 14). Відповідно до ст. 1262 ЦК України ОСОБА_1 та ОСОБА_4, є спадкоємцями за законом другої черги, оскільки є рідними сестрами померлого ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвами про народження (а.с. 12, 11). ОСОБА_4, відмовилася від спадщини, що підтверджується заявою (а.с. 15).
Таким чином, позивач - ОСОБА_1є єдиним спадкоємцем за законом після смерті брата. У встановлений законом строк, не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки мешкає у іншому регіоні України, вимушена була їхати до Білорусії, оскільки хворіла її мати. Цю причину пропуску строку суд вважає поважною.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом встановленого строку, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного та керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. 10, 11,60, 209, 210, 212, 214, 215, 217, 223 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Продовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини після смерті брата - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, на три місяці з моменту вступу рішення у законну силу.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суд подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або у порядку, визначеному ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя -