Справа № 2-2395/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2008 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді Білоусової В.В.,
при секретарі Граб О.В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні справу за позовною заявою ОСОБА_1до Укромнівської сільської Ради про продовження строку на прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, звернувся до суду з позовною заявою до Укромнівської сільської Ради про продовження строку на прийняття спадщини.
Вимоги мотивував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2, якої до смерті належало домоволодіння АДРЕСА_1 та земельна ділянка площею 0,15 га. Мати залишила заповіт на ім'я позивача, який зареєструвала у виконкомі Укромнівської сільської Ради. У встановлений законом строк позивач не звернувся до нотаріальної контори із завою про прийняття спадщини у зв'язку з тим, що мешкає у Росії Камчатська область.
Представник позивача, діє на підставі доручення, у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву в якої просить справу розглянути у його відсутності, позов підтримує, просить його задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву у якої просить справу розглянути у його відсутності, проти позову не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню по наступним правовим підставам.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 - мати позивача, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с. 4).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина - домоволодіння АДРЕСА_1 та земельна ділянка площею 0,15 га., для обслуговування житлового дому та господарських споруд, що підтверджується довідкою сільської Ради (а.с.9) та свідоцтвом про право на спадщину (а.с.19).
Відповідно до довідки Укромнівської сільської Ради № 1015 від 24.04.2008 р., відповідно до рішення виконкому Укромнівської сільської Ради № 23 від 27.03.1997 року, будинку АДРЕСА_1, надано номер 31 (а.с.8).
ОСОБА_2, залишила заповіт, який зареєстровано у реєстрі за № 173 від 06 грудня 1993 року, відповідно до якого все своє майно вона заповідала ОСОБА_1(а.с. 5).
Після смерті матері, у встановлений законом строк, позивач не звернувся до нотаріальної
контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки мешкає у іншої державі - Росії, Камчатської області, що підтверджується копією паспорта (а.с.10). Цю причину пропуску строку суд вважає поважною.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом встановленого строку, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного та керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. 10, 11,60, 209, 210, 212, 214, 215, 217, 223 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Продовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини після смерті матері - ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, на три місяці з моменту вступу рішення у законну силу.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суд подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або у порядку, визначеному ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя -