У х в а л а
14 жовтня 2013 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Парінова І.К., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_2, який діє в інтересах ОСОБА_3 на рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 01 квітня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 06 червня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання права власності на нерухоме майно в рахунок виконання боргу,
в с т а н о в и в:
У липні 2013 року до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла касаційна скарга ОСОБА_2, який діє в інтересах ОСОБА_3 на рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 01 квітня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 06 червня 2013 року.
Останній строк для подання касаційної скарги на оскаржувані судові рішення припадав на 26 червня 2013 року.
Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 липня 2013 року касаційну скаргу залишено без руху, оскільки заявником пропущено строк на касаційне оскарження та не порушується питання про поновлення такого строку, касаційна скарга не підписана особою, яка її подає або її представником. Крім того, зазначені в додатках до касаційної скарги, докази сплати судового збору в матеріалах справи фактично відсутні.
Заявнику надано строк для усунення недоліків, зокрема, запропоновано подати належні докази на підтвердження поважності причин пропуску строку на касаційне оскарження.
Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 3 ст. 328 ЦПК України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 325 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з дня отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або навести інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.
У визначений ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 липня 2013 року строк недоліки заяви скаржником усунуті не були. Зокрема, не було подано заяву про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням причин пропуску, підтверджених належними доказами.
З огляду на викладене, у відкритті касаційного провадження необхідно відмовити відповідно до ч. 3 ст. 328 ЦПК України.
Керуючись ч. 3 ст. 328 ЦПК України,
у х в а л и в:
У відкритті касаційного провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання права власності на нерухоме майно в рахунок виконання боргу, за касаційною скаргою ОСОБА_2, який діє в інтересах ОСОБА_3 на рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 01 квітня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 06 червня 2013 року відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого суду України
з розгляду цивільних і кримінальних справ І.К. Парінова