Справа № 146/1684/13-к
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" жовтня 2013 р. Томашпільський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Скаковської І.В.,
при секретарі Самар Г.В.,
з участю прокурора Дацюка С.М.,
обвинуваченого ОСОБА_1,
потерпілої ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Томашпіль в приміщенні суду кримінальне провадження № 1-кп/146/99/13, що зареєстроване в ЄРДР 19.09.2013 року за № 12013010290000531 по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Каушани, Республіка Молдова, українця, громадянина України, проживаючого АДРЕСА_1, освіта неповна середня, не працює, має на утриманні одну малолітню дитину, раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
18 вересня 2013 року біля 18 год. ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп»яніння, знаходячись в будинку АДРЕСА_2 який належить ОСОБА_2, шляхом вільного доступу, скориставшись тимчасовою відсутністю власника із корисливих спонукань, умисно, з метою заволодіння чужим майном, таємно викрав бувший у використанні мобільний телефон марки «SAMSUNG GT C3010» IMЕІ НОМЕР_1, вартість якого згідно висновку експертизи становить 270 грн. та сім карту «Київстар» вартістю 5 грн., після чого з місця події зник, завдавши потерпілій ОСОБА_2 шкоди на загальну суму 275 грн.
Відповідно до ч.3 ст. 349 КПК України, суд має право, якщо проти цього не заперечують учасники судового провадження, визнати недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються. При цьому суд з'ясовує, чи правильно розуміють зазначені особи зміст цих обставин, чи немає сумнівів у добровільності їх позиції, а також роз'яснює їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в пред'явленому обвинуваченні визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому і вважає, як і інші учасники судового розгляду за можливе при дослідженні доказів по справі обмежитись його допитом та допитом потерпілої ОСОБА_2 З'ясувавши розуміння учасниками процесу змісту обставин, які не будуть досліджуватись, роз'яснивши, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини у апеляційному порядку, впевнившись у добровільності та істинності їх позиції, суд вважає обсяг доказів, що підлягають дослідженню визначити допитом обвинуваченого та потерпілої. ОСОБА_1 по суті пред'явленого обвинувачення суду пояснив, що 18 вересня 2013 року він разом зі своїм другом ОСОБА_3 вирішили приїхали до смт. Томашпіль влаштовуватися на роботу. По приїзді в смт. Томашпіль вони зайшли до знайомої ОСОБА_3, ОСОБА_4, однак останньої вдома не було, про що їм повідомила її мати ОСОБА_2. Далі під час їхньої розмови до них підійшов чоловік ОСОБА_2 та запросив їх зайти до будинку, на що вони погодилися. В будинку вони всі вживали спиртні напої. Через деякий час, коли він залишився сам в кімнаті, то помітив на поличці шафи мобільний телефон та вирішив його викрасти. Повернув телефон на наступний день.
Будучи допитана в судовому засіданні потерпіла ОСОБА_2 суду пояснила, що 18 вересня 2013 року до неї додому прийшли ОСОБА_5, бувший хлопець її доньоки, разом з обвинуваченим. Хлопці запитали де її донька ОСОБА_4 на, що вона їм відповіла, що донька в Кіровоградській області. Під час їхньої розмови з будинку вийшов її чоловік та запросив хлопців до будинку, щоб випити горілки, на що останні погодилися. Зазаначила, що в той час її мобільний телефон знаходився в кімнаті будинку на поличці шафи. Далі хлопці сіли за стіл та почали вживати спиртні напої, а вона вийшла поратися по господарству. Коли вона повернулася до будинку ОСОБА_5 та ОСОБА_1 уже не було. На слідуючий день вона виявила, що зник її мобільний телефон, який вона залишила в кімнаті будинку.
Заслухавши пояснення обвинуваченого, потерпілої суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні злочину доказана і його дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 185 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна (крадіжка). Підсудний ОСОБА_1 за місцем проживання характеризується позитивно, на диспансерному психіатричному та наркологічному обліку не перебуває. Разом з тим, обвинувачений ОСОБА_1 щиро розкаявся. Обставиною, яка пом'якшує покарання обвинуваченого, є щире каяття.
Обставиною, яка обтяжує покарання обвинуваченого, є вчинення злочину у стані алкогольного сп'яніння.
З урахуванням наведеного, конкретних обставин справи, особи підсудного, його негативного ставлення до вчиненого, обставин, які пом'якшують та обтяжують його покарання, суд вважає, що покаранням, необхідним і достатнім для виправлення підсудного та попередження вчинення ним нових злочинів, буде покарання у виді штрафу.
Згідно ч.2 ст. 124 КПК України у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта.
Матеріалами справи встановлено, що вартість проведеної по справі судової товарознавчої експертизи № 803 від 28.09.2013 р. (а.с. 40), складає 305,90 грн., які підлягають стягненню з ОСОБА_1 на користь держави в особі НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області (Код ЄДРПОУ 24525055, ГУДК СУ у Вінницькій області, р/р 35227002000019, МФО 802015).
Питання про речові докази вирішити відповідно до ч. 9 ст. 100 КПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 368, 370-374 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчинені злочину, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області (Код ЄДРПОУ 24525055, ГУДКСУ у Вінницькій області, р/р 35227002000019, МФО 802015) 305,90 грн. процесуальних витрат по справі
Речові докази по справі, а саме: мобільний телефон марки «SAMSUNG GT C3010» переданий під зберігальну розписку потерпілій ОСОБА_2, повернути за належністю ОСОБА_2.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Томашпільський районний суд.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Копія вироку не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.
Суддя: І. В. Скаковська