Судове рішення #32772281

Справа № 344/15299/13-к

Провадження № 1-в/344/162/13

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


21 жовтня 2013 року м.Івано-Франківськ


Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої-судді: Деркач Н.І.,

з участю секретаря: Борсук З.В.,

прокурора: Васильчука А.Б.,

захисника: ОСОБА_2,

представника ДОПКЛ №1: Шевців Р.Б.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду заяву лікаря Івано-Франківської обласної психіатричної клінічної лікарні №1 Шевців Р.Б. про заміну примусових заходів медичного характеру в умовах психіатричного стаціонару із звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу щодо ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, суд, -

В С Т А Н О В И В:


Лікар Івано-Франківської обласної психіатричної клінічної лікарні №1 звернувся з заявою про заміну примусових заходів медичного характеру в умовах психіатричного стаціонару із звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу щодо ОСОБА_4.

В судовому засіданні заявник заяву підтримав з підстав, які в ній зазначені, просить задоволити.

Прокурор заперечує щодо задоволення заяви, просить відмовити.

Захисник вважає що є підстави для задоволення заяви, просить задоволити.

Вислухавши думку учасників судового розгляду, вивчивши матеріали заяви суд вважає, що в задоволенні заяви слід відмовити виходячи з наступного.

Відповідно до постанови Івано-Франківського міського суду від 26.01.2010 року, у зв"язку з вчиненням суспільно-небезпечних діянь, передбачених ст. 289 ч. 1, ст. 185 ч. 1, ст. 307 ч. 2 КК України, відносно ОСОБА_4 були застосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді стаціонарного лікування в психіатричній лікарні з посиленим наглядом.

Згідно постанови Ківерцівського районного суду Волинської області від 12.10.2012 року, у зв"язку з вчиненням суспільно-небезпечних діянь, передбачених ст. 289 ч. 1, ст. 185 ч. 1, ст. 307 ч. 2 КК України, ОСОБА_4 були змінені примусові заходи медичного характеру з примусового лікування у відділенні посиленого нагляду на продовження примусового лікування в умовах звичайного нагляду у психіатричній лікарні по місцю проживання.

Відповідно до ухвали Івано-Франківського міського суду від 24.04.2013 року ОСОБА_4 продовжено застосування примусових заходів медичного характеру в психіатричній лікарні із звичайним наглядом.

Згідно комісійного висновку лікарів-психіатрів Івано-Франківської ОПНЛ № 1 вбачається, що враховуючи стабільність психічного стану ОСОБА_4 протягом останнього періоду, на фоні медикаментозного лікування, стабілізацію емоційної сфери, соціальну адаптацію, відсутність тенденції до антисоціальних вчинків, критичне ставлення та усвідомлення своїх попередніх протиправних вчинків, наявністі планів на майбутнє - комісія лікарів вважає за необхідне звернутися з заявою про заміну примусових заходів медичного характеру в умовах психіатричного стаціонару із звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу.

Відповідно до ст. 95 КК України особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. В разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад шість місяців представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження психіатричного закладу заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

Дослідженні в ході слухання заяви докази не дають підстав прийти до висновку про можливість заміни одного виду примусових заходів медичного характеру на інший, зокрема на амбулаторну примусову психіатричну допомогу, також комісійний висновок лікарів-психіатрів Івано-Франківської ОПНЛ № 1 доданий до заяви без зазначення числа місяця та року його винесення. З досліджених суду доказів не вбачається того, що на даний час відпала потреба в застосованих раніше заходах медичного характеру.

За вказаних підстав в задоволенні заяви слід відмовити.


Керуючись ст. 19 Закону України "Про психіатричну допомогу", ст. 92-95 КК України , ст. 512, ст. 514 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В :


В задоволенні заяви лікаря Івано-Франківської обласної психіатричної клінічної лікарні №1 Шевців Р.Б. про заміну примусових заходів медичного характеру в умовах психіатричного стаціонару із звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу щодо ОСОБА_4- відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом семи днів з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Івано-Франківський міський суд.



Суддя Деркач Н.І.










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація