Судове рішення #32765145

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду


16 жовтня 2013 р. Справа №801/9068/13-а


Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді - Кононової Ю. С., за участю секретаря судового засідання - Магері М.В., позивача - ОСОБА_1, представника позивача - ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим

про скасування реєстрації,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом, в якому просить скасувати реєстрацію ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 з покладенням на відповідача обов'язку внести зняття з реєстрації зазначених осіб в необхідні облікові документи.

Ухвалою судді від 19.09.2013 року провадження у справі було відкрито та призначене попереднє судове засідання. Позивачу було запропоновано уточнити його позовні вимоги відносно того, які рішення, дії або бездіяльність відповідача він оскаржує та у випадку пропуску строку на їх оскарження, надати відповідне обґрунтування наявності поважних причин цього пропуску.

Представник позивача в попередньому судовому засіданні 16.10.2013 року пояснив, що він оскаржує рішення відповідача про реєстрацію за адресою: АДРЕСА_1, - ОСОБА_3 та ОСОБА_4, яке було прийнято 27.11.1998 року та ОСОБА_5, яке було прийнято 15.10.2001 року.

Також позивачем було заявлене клопотання про поновлення строку звернення до суду, поважні причини пропуску якого мотивовані тим, що 19.03.2012 року вона отримала державний акт на право власності на земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1, за якою здійснено реєстрацію третіх осіб. На даний час вона має намір розпорядитися належною їй земельною ділянкою, але наявність реєстрації за цією адресою інших осіб створює в цьому перешкоди. У зв'язку з цим, вона звернулась за юридичною допомогою та лише в червні 2013 року їй було роз'яснено, що реєстрація третіх осіб за адресою земельної ділянки в 1998 та 2001 роках була здійснена незаконно. Таким чином, про порушення своїх прав вона дізналась лише на початку червня 2013 року, що на її думку свідчить про поважність причин пропуску строку звернення до суду.

Представник відповідача в попереднє судове засідання не з'явився, був повідомлений про місце та час розгляду справи належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Позивач оскаржує рішення про реєстрацію місця проживання ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які були прийняті органом реєстрації (прописки) 27.11.1998 року та 15.10.2001 року, як вбачається з даних будинкової книги на будинок АДРЕСА_1 (а.с. 6-10).

Позивач не заперечує, що про реєстрацію цих осіб їй було відомо з моменту прийняття відповідачем відповідних рішень.

Проте, з адміністративним позовом про оскарження рішень відповідача, позивач звернулась до суду лише 13.09.2013 року, тобто з пропуском строку звернення до суду.

Оцінюючи причини, на які позивач посилається як на поважність пропуску нею строку на звернення до суду, суд зазначає наступне.

Як зазначає позивач, про порушення своїх прав реєстрацією третіх осіб за адресою: АДРЕСА_1 вона дізналась лише після оформлення цієї земельної ділянки у власність.

Проте, судом встановлено, що державний акт про право власності на земельну ділянку площею 0,06 га за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_1 отримала 19.03.2012 року (а.с. 19).

В той же час, позовна заява до адміністративного суду була подана лише 13.09.2013 року.

Позивач зазначає, що необхідність в скасуванні реєстрації третіх осіб в неї виникла лише на початку червня 2013 року, коли вона вирішила розпорядитися належною їй земельною ділянкою та отримала з цього приводу необхідні юридичні роз'яснення, у зв'язку з чим вважає, що строк звернення до суду пропущений нею з поважних причин.

Проте, суд не може погодитись з доводами позивача, оскільки строк звернення до суду обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Таким чином, позивач мав право оскаржити рішення відповідача з того моменту, коли він дізнався про них, а не з моменту отримання певних роз'яснень або юридичних консультацій щодо можливості звернення до суду з певними вимогами.

Жодних пояснень та доказів, які б вказували на існування об'єктивних та незалежних від волі позивача обставин, що зумовили пропуск нею строку звернення до суду, ОСОБА_1 надано не було.

Згідно ст.. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Отже, оскільки позивач звернувся до суду з порушенням строку та відсутністю поважних причин пропуску такого строку, поданий ОСОБА_1 адміністративний позов має бути залишений без розгляду.

В судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали суду. Повний текст ухвали виготовлено 18.10.2013 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 155, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


УХВАЛИВ:


Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим про скасування реєстрації - залишити без розгляду.


Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.



Суддя підпис Ю.С. Кононова









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація